Psychoterapia

O psychoterapii wciąż mówi się bardzo mało. Może dlatego, bo często boimy się rozmawiać o swoich problemach. Zdarza się tak, że wśród kolegów czy koleżanek, a nawet w gronie rodziny nie mamy takiej osoby, która byłaby dla nas życzliwa i wsparła nas, gdy tego potrzebujemy. Z myślą między innymi o takich osobach powstała psychoterapia.

Co to jest psychoterapia?

Psychoterapia to cykl spotkań, rozmów ze specjalistą jakim jest psychoterapeuta, który zajmuje się terapią, której celem jest zmiana w funkcjonowaniu zgłaszającej się po pomoc i wsparcie osoby. Terapie mogą być cyklem kilku spotkań, ale w zależności od rangi problemu i samopoczucia pacjenta może trwać nawet kilka lat. Bowiem dziedziny związane z reguły bardziej z problematyką duchową a niżeli cielesną czy fizyczną są kwestią niesamowicie indywidualną.

Rodzaje psychoterapii

Rodzaj, które wyróżniają specjaliści to między innymi terapia poznawczo-behawioralna (dzięki niej pacjent oduczy się nabytych wcześniej zachowań), humanistyczna (praca nad samorozwojem pacjenta), narracyjna (jej założeniem jest to, że każdy z nas jest kowalem swojego losu, narratorem swojego życia i to jak postrzegamy swój żywot zależy od nas) czy psychoterapia zorientowana na proces (wpływ między innymi snu na nasze działania). Szukając pomocy z pewnością natrafimy na oferty, w którym będziemy przepracowywać problemy indywidualnie z psychoterapeutą lub tez grupowo z zupełnie obcymi osobami (na przykład mając to samo uzależnienie co inni), ale także wraz z członkami rodziny podczas, gdy na przykład rodzice się rozwodzą, ponieważ psychoterapia małżeńska nic nie zmieniła w relacjach partnerów i cierpią na tym dzieci. warto wtedy wspólnie w gronie rodziny z pomocą specjalisty dać sobie pomóc.

Częstym zjawiskiem jest to, że pacjentów, który chcą skorzystać z porad psychoterapeuty klasyfikuje się za sprawą ich wieku oraz problemu jaki mają. Nie jest rzeczą dziwną, że inaczej należy podejść do dziecka, które jest dręczone przez rówieśników a inaczej do dorosłego, który został zupełnie sam po stracie partnera.

Gdzie szukać pomocy, kiedy wstydzimy się spotkać twarzą w twarz z terapeutą?

W dobie szybko rozwijającego się Internetu bez problemu znajdziemy porady a nawet terapie online. Jednym z takich miejsc jest psychoterapia online na cplwowska.pl. Na stronie tej znajdziemy wykwalifikowanych specjalistów, którzy są gotowi rozwiązać nasze kłopoty. W ofercie znajdziemy aż osiem usług, które świadczy ta firma na przykład konsultacje seksuologiczne lub coaching.

Jeżeli sami nie dajemy sobie rady z własnymi zmartwieniami nie powinniśmy wahać się przed podjęciem decyzji o zgłoszeniu się do specjalisty. Być może wystarczy kilka spotkań, by żyć bez obaw, co przyniesie jutro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here