Sucha skóra na łokciach i kolanach

Sucha skóra to uciążliwy problem, z którym boryka się coraz więcej osób. Wynika to z faktu, że właśnie łokcie i kolana to miejsca na naszym ciele, które są niestety najbardziej narażone na otarcia czy odmrożenia. A co się z tym wiąże – łatwo się łuszczą, a skóra po prostu pęka. Jak nawilżyć suchą skórę? Podpowiadamy!

Sposobów na regenerację skóry na łokciach i kolanach jest wiele. Możesz poradzić sobie z tym sama, w domu lub udać się do kosmetyczki. Zacznijmy od tego, dlaczego właściwie skóra na łokciach i kolanach staje się sucha. Wynika to z tego, że właśnie w tych miejscach na naszym ciele ma większą skłonność do rogowacenia, co powoduje szybkie wysychanie skóry i uciążliwe uczucie swędzenia.

Sucha skóra na łokciach i kolanach – jak temu zaradzić?

Przesuszona skóra ma białawy odcień, bardzo mocno się łuszczy, a niekiedy nawet pęka aż do krwi. Sucha skóra na łokciach i sucha skóra na kolanach to problem, który pojawia się u większości osób zwłaszcza zimą, są to przecież najbardziej wysunięte miejsca na ciele człowieka, więc też najszybciej odmarzają. Na łokciach i kolanach nie trudno też o zadrapania i obtłuczenia, które nie pomagają w regeneracji skóry. Na suchą skórę łokci narzekają też osoby, które dużo czasu spędzają za biurkiem. Wynika to z tego, że w trakcie pracy przy komputerze mają one często kontakt z blatem biurka lub podłokietnikami krzesła, a nieustanne tarcie niestety powoduje przesuszanie i grubienie naskórka. Na suchą skórę może też wpływać brak witamin i nieodpowiednia dieta, bogata w przetworzone produkty!

Jak nawilżyć suchą skórę?

Sucha skóra na łokciach i kolanach wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Pomocne w jej nawilżeniu są oczywiście odpowiednie kosmetyki. Powinny zawierać takie składniki jak np.: mocznik, wazelinę, kwas hialuronowy, glicerynę, kwas mlekowy czy oleje roślinne. Warto wypróbować np. odżywczy krem Avon Planet Spa. To produkt wzbogacony masłem shea i kwasami AHA, który głęboko nawilża spierzchniętą skórę. Pomocne mogą być także balsamy i mleczka do skóry przesuszonej.

Warto też zwrócić uwagę na kąpiele i prysznice. Na pewno trzeba zrezygnować z gorącej wody, która dodatkowo wysuszy łokcie i kolana. Należy też unikać kostek myjących i syntetycznych mydeł z dodatkiem detergentów. Pamiętaj też, że popularne na rynku kosmetycznym żele pod prysznic i płyny do kąpieli również często wysuszają skórę, dlatego warto zwracać uwagę na ich skład. Jak nawilżyć suchą skórę podczas mycia się? Pomóc mogą specjalne żele nawilżające, perełki do kąpieli z olejkami lub same olejki.

Czasem kosmetyki nie pomogą – co wtedy?

Co w przypadku, gdy masz bardzo zgrubiałą skórę na łokciach? Wówczas powinnaś postawić na silniejsze specyfiki, ponieważ zwykły nawilżający balsam może nie pomóc. Ulgę przyniesie maść na suche łokcie czy kolana z kwasem salicylowym i mocznikiem. Składniki działają zmiękczająco. Pamiętaj jednak, że są to silnie działające substancje, dlatego nie powinno się stosować ich na własną rękę. Najrozsądniejszym wyjściem będzie udanie się do lekarza, który dobierze odpowiednie stężenie tych substancji, dostosowane do Twoich potrzeb.

Sucha skóra na łokciach i sucha skóra na kolanach to dolegliwość doskwierająca wielu kobietom i jej przyczyny też mogą być różne. Drogie Panie, gdy złuszczanie i nawilżanie nie przynosi oczekiwanych przez Was rezultatów, to pamiętajcie, że zawsze warto w takim przypadku skonsultować się z lekarzem, który wyeliminuje ewentualne choroby skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here