Jak wybrać kocyk dla niemowlaka

W wyprawkach dla noworodków pojawiają się rozmaite przedmioty. Wielu rodziców zastanawia się, czy powinny do nich trafiać na przykład ciepłe kocyki do łóżeczka, wózka lub nosidełka. Czy rzeczywiście taki typ okrycia jest niezbędny?

Jak wybrać idealny kocyk, który posłuży przez dłuższy czas nowemu członkowi rodziny? Kilka praktycznych wskazówek przekażemy poniżej.

Dlaczego odpowiednie okrycie jest tak ważne?

Przez około dziewięć miesięcy dziecko rozwijało się w brzuchu mamy. Było mu ciepło i przytulnie. Nagle trafiło do zupełnie nowego środowiska. Musi szybko przystosować się do innych warunków, które go otaczają. Dotyczy to choćby kwestii ciepła.

Pamiętajmy, że w pierwszych dniach życia maluch nie ma jeszcze wytworzonych mechanizmów, pozwalających na regulowanie temperatury. Dlatego też łatwo można go wychłodzić lub przegrzać.

Aby mieć pewność, że dziecko znajduje się w odpowiednich warunkach, warto zapewnić mu odpowiednie okrycie do wózka lub łóżeczka. Do tego celu przydają się praktyczne kocyki.

Kocyki dla niemowlaków – praktyczne okrycie i zabawka

Do czego mogą służyć kocyki? Zazwyczaj spełniają przede wszystkim funkcję ciepłego okrycia, zapewniającego dobre warunki dla malucha. Miękkie kocyki otulają dziecko, tworząc bezpieczny kokon. Dziecko przykryte miękkim kocykiem znacznie łatwiej się uspokaja i szybciej zasypia.

Warto zwrócić uwagę na szeroki wybór produktów na rynku. Choćby w sklepie Wozki-Foteliki.pl można znaleźć sporo niezmiernie dekoracyjnych kocyków. Niektóre wyróżniają się ciekawymi wzorami i kolorami. Inne są połączone z pluszakami, stając się wspaniałą zabawką, pomagającą maluchowi spokojnie zasnąć.

Jak wybrać idealny kocyk dla malucha?

Gdy szuka się idealnego kocyka, przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na kwestię bezpieczeństwa. Należy zawsze sięgać po sprawdzone produkty, wykonane z materiałów nie zawierających żadnych szkodliwych i groźnych substancji, w tym pestycydów, formaldehydu ani sztucznych barwników, które mogłyby podrażniać delikatną skórę malucha. Zwracajmy uwagę, czy kocyk posiada certyfikat GOTS, przyznawany przez międzynarodową organizację, która wyznacza standardy dla tekstyliów.

Kocyki powinny być oczywiście miękkie i przyjemne w dotyku. Mają przecież spełniać rolę warstwy ochronnej dla maluchów.

Z jakiego materiału powinien być kocyk? Najlepszym rozwiązaniem są materiały naturalne wysokiej jakości. Mogą to być włókna bambusowe, bawełna lub wełna. Tkaniny bawełniane i bambusowe najczęściej sprawdzają się do cieńszych kocyków na okres letni. Dużą popularnością cieszą się ekstremalnie miękkie kocyki z polaru, które nadają się do używania w różnych warunkach.

Tkanina, z której wykonano kocyk, musi być nie tylko trwała, ale też prosta do utrzymania w czystości. Kocyk, którego nie da się szybko wyprać i wysuszyć raczej nie sprawdzi się jako produkt dla noworodka.

Pozostaje jeszcze kwestia rozmiaru kocyka. Wszystko zależy od tego, gdzie będzie on wykorzystywany. Zazwyczaj rodzice decydują się na zakup standardowego produktu, 75 x 100 centymetrów. Można go łatwo użyć w łóżku i foteliku. Bez trudu służy maluchowi od pierwszych dni życia nawet przez kilka lat. Jest to rozwiązanie znacznie praktyczniejsze niż kupowanie najmniejszego kocyka, który trzeba wymienić po kilku miesiącach.

Ciepłe i przyjemne kocyki dla najmłodszych

Kocyki trafiają do pierwszej wyprawce dla malucha lub stają się praktycznym prezentem powitalnym, ofiarowywanym przez rodzinę lub znajomych. Jedno jest pewne – bywają niezmiernie przydatne, dlatego warto zadbać o to, żeby zaopatrzyć się w takie akcesorium dla komfortu nowego członka rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here