fot.unsplash.com

Wegetarianizm jest bardziej popularny, a wszystko to za sprawą edukacji. Coraz więcej osób rozumie, jaki wpływ ma jedzenie mięsa na gospodarkę czy też po prostu zdrowie. Mówi się, że dieta wegetariańska jest najzdrowszym sposobem odżywiania. Ile jest w tym prawdy? Dlaczego warto przejść na weganizm i jak ta dieta wypada na tle finansów? Czy weganizm jest drogi? Odpowiadamy na wszystkie pytania. 

Na czym polega dieta wegańska lub wegetariańska?

Dieta wegańska polega na całkowitej rezygnacji z produktów pochodzenia zwierzęcego. Osoby, które ją stosują nie piją mleka, nie jedzą jajek czy po prostu całego nabiału. Rezygnuje się także z mięsa, wędlin czy parówek. Na diecie wegetariańskiej dozwolony jest nabiał, natomiast mięso wciąż jest zakazane.

Coraz więcej osób postanawia przejść na taki rodzaj odżywiania, jeśli sam zastanawiasz się, czy aby na pewno jest to dobra opcja, czytaj dalej. Pokażemy ci kilka powodów, dla których warto zostać weganem. Zaczynajmy!

Dlaczego warto przejść na weganizm?

Na weganizm wiele osób przechodzi z powodu cierpienia zwierząt i jest to absolutnie zrozumiałe. W końcu żaden stek czy klopsiki nie pochodzą od roślin, a od mordowanych zwierząt. W sieci z pewnością znajdziesz wiele filmików, które ukazują, w jaki sposób traktowane są krowy, kury czy świnie. Niestety choć powinny być zabijane w sposób humanitarny, często tak nie jest. Jeszcze do niedawna w sieci królował filmik, który ukazywał jak mieli się na żywca maleńkie kurczątka.

fot.unsplash.com

O weganizmie i wegetarianizmie w sieci jest naprawdę sporo filmików, znajdziesz je także na Netflixie. Nie są to tylko amatorsko nakręcone filmy, ale także i te pełnometrażowe, stworzone przez profesjonalistów. Jeśli myślisz o przejściu na jedną z tych diet, zdecydowanie polecamy ci się z nimi zapoznać. Warto jednak pamiętać, że to, co w nich zobaczysz może by brutalne, zatem odradzamy spożywanie obiadu czy kolacji podczas tego seansu.

Dieta wegetariańska czy wegańska jest tańsza

Wiele osób mylnie sądzi, że dieta wegańska czy wegetariańska jest droga. Bardzo często przejście na konkretną dietę kojarzy nam się z wydatkami. Odpuszczamy więc, zanim zaczniemy dobrze analizować, co mielibyśmy jeść czy robić, zwyczajnie czując, że nie stać nas na to. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. Zastanów się przez chwilę, co jedzą weganie czy wegetarianie? Warzywa, owoce, kasze, makarony i wiele innych. Czy są to drogie produkty? Wcale nie! Wypad na bazarek czy targ po świeże jarzyny to kwestia kilku lub kilkunastu złotych, podczas gdy jedno opakowanie mięsa w supermarkecie kosztuje tyle samo.

Wędliny, mięso, parówki, kiełbaski i wiele innych produktów to po prostu duży wydatek, zwłaszcza że ceny ciągle idą w górę. Kurczak nie kosztuje 3 złote za kilogram, warzywa już tak. Dieta wegetariańska czy wegańska wcale nie musi opierać się na drogich „zamiennikach” jak kotlety sojowe, paróweczki czy tofu. Oczywiście jest to urozmaicenie, jednak bez problemu można z nich zrezygnować. Grunt to duża ilość warzyw strączkowych, które zawierają w sobie naprawdę dużo białka.

Dieta wegańska może pomóc ci zrzucić zbędne kilogramy i to bez odchudzania!

Co jemy na diecie, jeśli chcemy się odchudzić? Warzywa, owoce, sałatki, musli, płatki owsiane, kurczaka, ryż. Co jemy na diecie wegańskiej lub wegetariańskiej? To samo, tylko wykluczając owego kurczaka. Wiele osób po przejściu na weganizm chudnie i nie ma w tym nic zaskakującego. Porównaj sobie np. w aplikacji do liczenia kalorii, ile kurczaka jesteś w stanie zjeść, aby spożyć np. 400 kalorii, teraz zrób to samo z warzywami i owocami. Szybko okaże się, że nawet nie byłbyś w stanie tego wszystkiego pomieścić w swoim żołądku.

fot.unsplash.com

Weganizm znacząco poprawi stan twojej cery i samopoczucie

Odpowiednia dieta ma kluczowe znaczenie. Wpływa ona na stan twojej cery, twoich włosów czy paznokci, a także na samopoczucie. Zapewne nie raz po zjedzeniu obiadu czułeś się pełen. Leżałeś do góry brzuchem, ponieważ zwyczajnie nie miałeś sił się podnieść. Ile razy po zjedzeniu posiłku bolał cię brzuch czy zbierało cię na wymioty? Przy diecie wegetariańskiej lub wegańskiej nie będziesz się tak czuł, a dodatkowo całe ciało podziękuje ci za ilość witamin, które mu dostarczasz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here