Wybieramy pierścionek zaręczynowy – jaki kamień?

0
1563

Każdy pierścionek zaręczynowy musi zachwycać – na przykład minimalizmem i klasą, elegancją czy kamieniem szlachetnym. Wybór modeli jest tak duży, że trudno zdecydować się na ten jeden jedyny – idealny dla wybranki serca. Może model z tradycyjnym brylantem albo zjawiskowym rubinem? Przygotowaliśmy kilka porad.

Pierścionek zaręczynowy – jak kamień wybrać?

Wybór pierścionka zaręczynowego w teorii nie powinien być zadaniem trudnym – musi po prostu trafić w styl i gust kobiety, która będzie go nosić. Wiele panów w sklepie jubilerskim dostaje jednak zawrotów głowy – okazuje się, że podjęcie decyzji jest często niemożliwe bez wsparcia koleżanki lub mamy wybranki. Warto wcześniej obejrzeć kilka modeli, poczytać o kamieniach i ich symbolice, zwrócić uwagę na ozdoby, jakie ukochana nosi. Nie kieruj się trendami i chwilową modą, lecz Jej gustem. 

Minimalistkom i miłośniczkom klasyki spodoba się pierścionek zaręczynowy z tradycyjnym diamentem lub jasnymi cyrkoniami. To klasa sama w sobie – taka ozdoba będzie pasowała do każdego stroju. Jeśli jednak wybranka serca lubi oryginalną biżuterię, często stawia na ciekawy i nieszablonowy design, dobierz kamień do jej charakteru i stylu. Wybór kamieni szlachetnych jest na tyle duży, że można znaleźć idealny pierścionek zaręczynowy – z ametystem, szafirem, tanzanitem czy agatem. 

Kamienie szlachetne w jubilerstwie 

Wybierając najpiękniejszy pierścionek zaręczynowy, musisz wybrać materiał, z jakiego jest wykonany, jego wielkość, styl oraz wspomniany już kamień. Wybór może ułatwić określenie dostępnego budżetu oraz znajomość symboliki poszczególnych ozdób. Różnorodność kolorów i rodzajów kamieni nie ułatwia zadania, dlatego poznaj ich znaczenie.

W jubilerstwie wykorzystywane są różne kamienie szlachetne i półszlachetne. Dawniej, w starożytnym Egipcie, taką biżuterię nosili jedynie przedstawiciele wyższych kast, dzisiaj są one powszechnie dostępne. Do najpopularniejszych należą między innymi diament, rubin, szmaragd oraz topaz. Kamienie półszlachetne mają niższą trwałość i są tańsze – wśród modnych kamieni są m.in. onyks, turkus, jaspis czy agat. 

Znaczenie wybranych kamieni szlachetnych

Najcenniejszy z kamieni szlachetnych, diament, to symbol wiecznej miłości i dobrych intencji. Biel z kolei oznacza dobro i niewinność. Jego wysoka trwałość i piękna symbolika sprawiają, że pierścionek zaręczony z tym kamieniem jest w czołówce najczęściej wybieranych. Oszlifowany diament, czyli brylant, zachwyca blaskiem.

Zupełnie inny design ma biżuteria z rubinem. Kamień ten o wspaniałym czerwonym kolorze symbolizuje namiętność, pasję, miłość i odwagę. To sile emocje i pozytywna wzajemna energia. Dodaje pewności siebie, przyciąga spojrzenia, jest mocnym dodatkiem do każdej stylizacji. 

Świetnym wyborem dla miłośniczek minimalizmu będzie też pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem. Symbolizuje on czystość, wierność, nieśmiertelność, siłę i trwałość związku, a dawniej był uważany za kamień prawdy i sprawiedliwości. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here