Zabawki z recyklingu

Czy wiesz, że możesz dać swojemu dziecku miłe, stymulujące rozwój przytulanki, a jednocześnie być eko? Zabawki z recyklingu, na przykład wypełnione poliestrem z przetworzonych plastikowych butelek to prawdziwy hit. Zobacz, jak wyglądają pluszaki przyjazne zarówno dla środowiska naturalnego, jak i dla najmłodszych dzieci.

Z czego powstają ekozabawki z recyklingu?

Recyklingowe zabawki mogą być produkowane niemal ze wszystkich surowców, które nadają się do segregacji. Na przykład z kartonu lub aluminium. Najczęściej jednak wykorzystuje się różnego rodzaju tworzywa sztuczne, czyli materiały, które po przetworzeniu mogą być na tyle miękkie, a jednocześnie wytrzymałe, że będą odpowiednie nawet dla najmłodszych.

Przykładem mogą być ekozabawki z recyklingu Les Déglingos, które znajdziesz w sklepie mokida.com. Francuska marka dąży do tego, by jej produkty były w 100% wytwarzane z odzyskanych surowców wtórnych. Znacząca większość dostępnych opcji pluszowych przytulanek Les Déglingos wypełniona jest materiałem, który pochodzi z przetworzonych plastikowych butelek (rPET).

Jak wyglądają recyklingowe zabawki?

Zabawki z recyklingu Les Déglingos to piękne pluszaki, które z łatwością mogą stać się ulubioną przytulanką Twojego dziecka, a do tego pobudzą je do rozwijającej zabawy. Wyróżniają się ciekawym designem oraz wysokiej jakości, przyjemnymi w dotyku i oryginalnymi materiałami. Marka była jedną z pierwszych, które zaczęły wykorzystywać sztruks w projektowaniu pluszowych zabawek.

Produkty Les Déglingos to dostępna w różnych kolorach seria uroczych zwierzątek (jelonek, tygrysek, słonik, hipcio, lewek, panda, szop pracz, foka, lama, struś czy nosorożec). Do wyboru są również ujmujące zwierzakowe duety – rodzica i dziecka (kangur, koala, żółwik i konik morski). Co więcej, oprócz przytulanek i zwykłych pluszaków w różnych rozmiarach, w ofercie znajdziesz też zabawki sensoryczne, na przykład:

  • Jelonek Mélimélos – w formie pluszowej grzechotki typu marakas z gryzakiem;
  • Tygrysek Speculos – jako spirala sensoryczna do łóżeczka lub wózka. Wyposażona w zestaw akcesoriów, które stymulują zmysły dziecka (lusterko, grzechotka, szeleszczący papier, piszczałka, supełki i gryzak).

Dlaczego warto kupować zabawki z recyklingu dla dzieci?

Nadmiar plastiku to globalny problem, który dotyka nas wszystkich. Produkty wykonane z surowców wtórnych, takie jak zabawki z recyklingu kupione dla dzieci, pomagają go ograniczyć i są korzystne dla zdrowia i jakości życia przyszłych pokoleń.

Ekologiczne pluszaki są zresztą nie tylko lepsze dla środowiska naturalnego niż zabawki wykonane ze „zwykłych” tworzyw sztucznych, ale mają też dodatkowy walor edukacyjny. Pomogą od najmłodszych lat wyjaśnić dziecku, że warto dbać o planetę – tak, jak jego ukochany pluszak.

Co więcej, w tym wypadku nie trzeba wielkich wyrzeczeń, żeby być eko. Zabawki z recyklingu marki Les Déglingos są bowiem nie tylko ekologiczne, lecz także solidnie wykonane i po prostu piękne. Z pewnością staną się dobrymi przyjaciółmi najmłodszych.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here