fot.unsplash.com

Dekoracje do domu potrafią całkowicie odmienić wnętrze naszego mieszkania. Są kluczem do tego, aby wszystko ze sobą współgrało i tworzyło piękne pomieszczenie. Niestety często dodatki kosztują majątek, jednak wcale nie musi tak być.

Jeśli w Twoim domu brakuje dodatków, nie musisz wydawać miliona monet, aby temu zaradzić. Wiele dekoracji do domu można zrobić samemu wykorzystując kilka rzeczy, które kosztują grosze lub już mamy je w swoich domach. Jak to zrobić?

Dekoracje do domu DIY – poduszki

Poduszki na kanapie czy łóżku mogą wprowadzić nieco koloru w nasze wnętrze i pięknie je ozdobić. Proste kolory, neutralne, a może styl boho? Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Niestety często kosztują one więcej niż sama poduszka. Prostym rozwiązaniem na ten problem jest zrobienie ich samodzielnie.

dekoracje do domu
fot.unsplash.com

Przygotuj materiały. Mogą to być ścinki materiałów lub stare ubrania jak np. koszulka czy spódnica. Do przygotowania poszewek będziemy oprócz tkaniny potrzebowali także igły i nitki bądź kleju na gorąco lub kleju do tkanin. Do środka możemy włożyć starą poduszkę, resztki materiałów, które nie nadają się już do niczego czy watę. Możliwości jest wiele. Jeśli chcemy zakupić tanią poduszkę warto sprawdzić sklep IKEA, gdzie „wkład” kosztuje nas zaledwie 5 zł.

Wycinamy kształt (zazwyczaj jest to kwadrat) na dwóch częściach naszej tkaniny, a następnie zszywamy trzy boki. Przez dziurę, która nam została wkładamy poduszkę lub wypełnienie i zszywamy. Gotowe!

Dekoracje do domu DIY – osłonki i doniczki

dekoracje do domu
fot.unsplash.com

Jeśli kochacie kwiaty i rośliny, na pewno wiecie ile potrafią kosztować osłonki. Im ciekawszy wzór czy kształt, tym większa cena. Wcale nie musi tak być. Mamy dla was trzy propozycje:

  1. Do zrobienia pięknych osłonek wystarczą wam puszki np. po karmie dla zwierząt czy groszku, a także odrobina sznurka. Za pomocą kleju na gorąco. Szurkiem owijamy puszkę i przyklejamy za pomocą kleju. Na spodzie możemy zrobić kilka dziurek, aby nasze dzieło pełniło funkcję doniczki.
  2. Osłonki możecie także wykonać z butelek np. po coca-coli. Wystarczy za pomocą nożyka czy nożyczek odciąć górę, a dół pomalować np. farbkami czy sprayem i gotowe!
  3. Tanie osłonki często są nieciekawe. Aby temu zaradzić, wystarczy odrobina czasu i farby. Na gotowych tanich osłonkach możecie namalować zupełnie wszystko. Od napisów, po wzory.

Dekoracje do domu DIY – pufy i siedziska

Pufy czy siedziska są nie tylko ładną dekoracją, ale i dodatkowym miejscem do siedzenia. Nie musimy na nie wydawać fortuny. Pufę możemy wykonać np. ze starej opony, którą następie owiniemy sznurkiem lub grubszym materiałem. Jeśli chcemy by wyglądała elegancko, możemy także na spodzie zamontować fajne nóżki. Taka opona może pełnić nie tylko funkcję siedziska, ale i np. stolika kawowego.

Nie tylko na pufach możemy siedzieć. Jeśli nie chce nam się bawić z oponą, możemy zakupić zwykłą gąbkę tapicerską, która kosztuje zaledwie parę złotych i z niej wykonać siedzisko. Wystarczy nam odrobina materiału, igła z nitką lub klej na gorąco. Cały proces jest prosty i wygląda dokładnie tak samo jak tworzenie poduszek. Dodatkowo możemy wszyć do siedziska kilka frędzli czy guzików.

Jak udekorować mieszkanie?

Jak sami widzicie dekoracje do domu wcale nie muszą być drogie i kosztowne. Wystarczy odrobina czasu i pracy i wiele rzeczy możemy wykonać zupełnie sami. Kto wie, może odkryjemy nową pasję, hobby albo też sposób na zarobek?

Pamiętajcie jednak, że wasza przestrzeń powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Nie warto zagracać sobie mieszkania dodatkami, figurkami czy dekoracjami jeśli później nie będziecie w stanie pomieścić potrzebnych wam do życia przedmiotów. Urządzanie mieszkania wcale nie jest takie trudne, jednak we wszystkim należy znać umiar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here