kwiaty
fot.pixabay.com

Kwiaty są nie tylko pięknym dopełnieniem naszego wnętrza, ale także mogą mieć inne, dobre wartości. Czy wiedzieliście, że niektóre rośliny świetnie sprawdzą się jako oczyszczacz powietrza? Rośliny wymagają należytej opieki. Potrafią nam się jednak niesamowicie odwdzięczyć swoim pięknym wyglądem. Jakie kwiaty do domu są dobrym rozwiązaniem? Które rośliny warto posiadać? 

Odpowiedni wystrój domu może wpłynąć na nasz komfort i samopoczucie. Właśnie dlatego tak ważne jest, abyśmy we własnym wnętrzu czuli się dobrze. Nie musi to się oczywiście wiązać od razu z dużym remontem. Czasem dodanie nieco zieleni do pomieszczenia zrobi za nas całą robotę.

Bluszcz pospolity

Kwiaty doniczkowe w domu nie są tylko piękną ozdobą czy dopełnieniem wnętrza. Mogą także zamienić niejeden drogi sprzęt lub filtr do oczyszczania powietrza. Jednym w tych kwiatów jest bluszcz pospolity. Choć ta roślina według przesądów źle wpływa na małżeństwo, świetnie wpływa na powietrze. Oczyszcza nasze mieszkanie z takich substancji jak formaldehyd, benzen czy ksylen. Bluszcz nie jest trudną w uprawie rośliną. Wymaga podlewania jedynie raz w tygodniu, a jeśli mamy na to ochotę, możemy również umieścić go na balkonie czy tarasie. Kwiaty do domu możemy ustawić w każdym miejscu, jednak należy pamiętać, że z czasem rosną i zwiększają swoje rozmiary. Bluszcz możemy śmiało zawiesić na kwietniku na ścianie czy na haczyku od sufitu. Świetnie sprawdzi się także jako roślina pnąca.

kwiaty
fot.pixabay.com

Monstera deliciosa, czyli monstera dziurawa

Rośliny do domu, które nie tylko oczyszczają powietrze, ale także pięknie wyglądają i do tego są supermodne? To zdecydowanie monstera dziurawa. Prawdziwy hit PRL-u powrócił po latach i jest dostępny w każdym sklepie i markecie. Roślina pochłania formaldehyd oraz amoniak. Monsterę podlewamy raz w tygodniu i nie stawiamy w bezpośrednim słońcu, zdecydowanie woli ona półcień. Jakie jeszcze kwiaty doniczkowe do domu warto zakupić?

Paproć

Rośliny do domu mogą być proste w uprawie, pięknie wyglądające i pożyteczne. Paproć, choć ciężka w uprawie, jest niezwykle widowiskowa. Lubi wilgotne podłoże i cień. Paprotki są popularne od wielu lat. Pochłaniają one formaldehyd i neutralizują promieniowanie, które pochodzi od ekranów i wyświetlaczy, jednak to nie wszystko. Paprotki nawilżają także nasze powietrze.

Geranium, czyli pelargonia

Kwiaty domowe kwitnące również mogą być przydatne w oczyszczaniu naszego powietrza. Jednym w tych kwiatów jest geranium, inaczej zwane pelargonią. Kwiaty doniczkowe w domu mogą być także pięknie ubarwione i kolorowe. Pelargonia poza oczyszczaniem powietrza odstrasza także komary, przez co często możemy zaobserwować jej występowanie na parapetach w mieszkaniach czy domkach. Co więcej, świetnie sprawdza się jako nalewka czy herbata i pomaga w walce z bólem mięśni, czy trądzikiem.

Skrzydłokwiat

Skrzydłokwiat to ulubieniec wszystkich tych osób, które czują, że nie mają ręki do roślin, jednak nadal chciałyby posiadać w swoim domu coś żywego i pięknego. Bardzo prosty w opiece, ciężko go przelać lub zasuszyć tak, aby się nie pozbierał. Skrzydłokwiat to prawdziwy mistrz w kategorii oczyszczania powietrza. Nie tylko świetnie radzi sobie ze szkodliwymi substancjami, ale także neutralizuje zapach tytoniu i dymu papierosowego.

kwiaty
fot.pixabay.com

Zamiokulkas zamiolistny

Zamiokulkas zamiolistny to kolejny kwiat dla roślinnych amatorów. Bardzo ciężko go unicestwić, jednak należy pamiętać, że zamiokulkas nie znosi nadmiaru wody. Tę roślinę wystarczy podlać raz na dwa tygodnie i świetnie będzie sobie radzić. Zamiokulkas zamiolistny za dobrą opiekę odwdzięczy nam się oczyszczonym z niebezpiecznych substancji powietrzem i oczywiście produkcją tlenu.

Te rośliny nie tylko upiększą wasze wnętrze i dodadzą do niego odrobinę zieleni, ale także odwdzięczą wam się za opiekę, oczyszczając powietrze z niebezpiecznych substancji. Każda roślina wymaga jednak odpowiedniego nawodnienia i miejsca w naszym domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here