filmy warte obejrzenia
fot.unsplash.com

Najlepszym sposobem na wieczorny wypoczynek i odstresowanie się, jest możliwość obejrzenia ciekawego filmu. Możecie to zrobić w samotności, z drugą połówką, jako randka lub ze znajomymi. Przedstawimy kilka ciekawych pozycji i krótko opowiemy wam o nich. Oczywiście bez spoilerów!

Te filmy muszą trafić na waszą listę. Sprawdzą się świetnie podczas zimowych wieczorów, kiedy to usiądziecie wygodnie w salonie i okryjecie się ciepłym kocem. Możecie także oglądać je podczas wyjazdów czy na tarasie. Wybór należy oczywiście do was!

Filmy warte obejrzenia: „Noc w Ville-Marie”

Dramat opowiada o aktorce Sophie Bernard, w której rolę wciela się Monnica Belluuci. Główna bohaterka filmu przylatuje do stolicy Kanady, aby pogodzić się ze swoim synem. 21-latek zgadza się na spotkanie z matką, pod jednym jednak warunkiem. Chłopak chce otrzymać tajemniczy prezent. Sophie chce mu zdradzić tajemnice o jego ojcu, jednak syn dowiaduje się o niej wcześniej. Młodzieniec ma wypadek i trafia do szpitala, który znajduje się w tytułowej dzielnicy Vile-Marie. Tam zjawia się jego matka i wspólnie poznają weterana wojennego.

filmy warte obejrzenia
fot.unsplash.com

Filmy warte obejrzenia: „Do szpiku kości”

Ree Dolly to siedemnastoletnia dziewczyna, która jak na swój wiek jest bardzo odpowiedzialna. Razem ze swoją rodziną zamieszkuje wyżynę Ozark, położoną w środkowych stanach. Głowna bohaterka opiekuje się swoją niepełnosprawną matką oraz młodszym rodzeństwem. Pewnego dnia napotyka lokalnego szeryfa, który informuje ją o tym, że jej ojciec zastawił dom w celu zwolnienia go z więzienia. Jeśli ojciec nie stawi się i nie podda procesowi, cała rodzina straci wszystko, a przede wszystkim dach nad głową. Główna bohaterka uparcie zaczyna szukać ojca, jednak nikt w wiosce nie chce jej pomóc. Jedyną nadzieją jest jej wujek.

Filmy warte obejrzenia: „Gospel Hill”

To historia, która dzieje się w czasach współczesnych. Opowiada o historycznych wydarzeniach, czyli o walce z rasizmem. Czarnoskóra społeczność fikcyjnego miasteczka ma zastać wysiedlona, jednak sprzeciw wyraża nauczycielka Sarah Malcolm, żona Johna i synowa zamordowanego 40 lat temu Paula. Paul aktywnie walczył o prawa czarnoskórych osób. Sprawa morderstwa nie została jednak rozwiązania. Jack Herrod zamiótł całą sytuację pod dywan. W mieście pojawia się opcja budowa pola golfowego na terenie czarnoskórego osiedla. Cała sytuacja miała za zadanie wytępić niechcianych lokatorów.

Filmy warte obejrzenia: „Praktykant”

Robert De Niro gra główną w tym filmie. Wciela się on w emeryta. Jak zauważa, życie na emeryturze jest bardzo nudne. Aby uniknąć nudy i rutyny postanawia poszukać pracy. Zatrudnia się na stanowisku starszego stażysty w redakcji, która zajmuje się stroną internetową. Na tej stronie pojawiają się teksty w tematyce modowej oraz poruszane są wszelakiego rodzaju trendy. W nowej pracy czeka na niego wiele wyzwań i problemów, którym starszy mężczyzna musi stawić czoła i je pokonać.

filmy warte obejrzenia
fot.unsplash.com

Filmy warte obejrzenia: „Baczyński”

Baczyński to z jednej strony opowieść o życiu i poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, ale także o ryzyku spełniania się w czasach wojny. Z drugiej strony, film pokazuje bezsens wojny i stawia sztukę jako najsilniejszą. Nastrój budują wiersze poety, które pokazują, jakim był naprawdę człowiekiem, według jakich zasad żył i czym w swoim życiu się kierował.

Filmy warte obejrzenia: „Jak zostać królem”

Dramat opowiada o losach księcia Anglii, który po abdykacji Alberta VIII musi zasiąść na tronie jako Jerzy VI. Wielką przeszkodą w wypełnianiu jego obowiązków księcia jest problem z wysławianiem się. Przyszły król się jąka. Jedyną osobą, która jest gotowa mu pomóc, jest australijski specjalista, który ma dosyć specyficzne metody. Książę Jerzy na początku nie jest co do nich przekonany, ale w końcu daję się namówić, jako że nie ma innych opcji. Między nimi tworzy się więź przyjaźni. Lekarz nie tylko pomaga przyszłemu królowi, ale także staje się jego dość bliskim przyjacielem, który wspiera go w wielu ważnych chwilach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here