filmy wzruszające
fot.unsplash.com

Wieczór przed telewizorem jest nie tylko dobrym sposobem na samotnie spędzany czas, ale także świetnym pomysłem na randkę. Przygotowaliśmy więc dla was spis filmów wzruszających, które doprowadzą was do łez. Przygotujcie więc dużo chusteczek i coś na osłodę. Spokojnie, bez spoilerów!

Filmy wzruszające: „Zanim się rozstaniemy”

Film opowiada o pięknej kobiecie, która czeka na dworcu na pociąg do Bostonu. Zostaje ona okradziona przez kieszonkowca. Przestępca zostawił kobietę bez grosza przy duszy. Z pomocą przychodzi dworcowy grajek o imieniu Nick, który oferuje jej pomoc i możliwość spędzenia wspólnie nocy na dworcu kolejowym. Kobieta nawet nie zdaję sobie sprawy, jak ta noc odmieni jej życie.

Filmy wzruszające: „Dear John”

Historia opowiada o żołnierzu sił zbrojnych, który odwiedza na przepustce ukochanego ojca. Savannah jest studentką pochodzącą z bogatej rodziny. Spędza ona w swoim rodzinnym domu święta Wielkanocne. Podczas spaceru na plaży, bohaterowie wpadają na siebie i rodzi się między nimi uczucie. Czy to uczucie przetrwa próbę odległości i obowiązków?

filmy wzruszające
fot.unsplash.com

Filmy wzruszające: „Dirty Dancing”

Opowieść o nastolatce, która spędza wakacje w ośrodku wypoczynkowym. Pewnego wieczoru poznaje przystojnego i uzdolnionego instruktora tańca. Z powodu ciąży swojej dotychczasowej partnerki tanecznej, Johnny jest zmuszony poszukać w krótkim okresie czasu godnej zastępczyni. Baby przechodzi intensywny i przyśpieszony kurs tańca. Ma ona wystąpić na pokazie Mambo w hotelu. Po dłuższym czasie spędzonym ze sobą przy wspólnym tańcu i treningach para zakochuje się w sobie. Jednak ich związek nie podoba się ojcu dziewczyny, który uważa, że Johny ma nieślubne dziecko. W ostatni dzień pobytu ojciec dowiaduje się, że partner jego córki jest niewinny. Para tancerzy pokazuje swój piękny i namiętny taniec, który każdy z was z pewnością zna.

Filmy wzruszające: „Dla ciebie wszystko”

Dramat opowiada o dwójce ludzie, którzy byli w młodości bardzo w sobie zakochani. Ich drogi jednak się rozeszły w dość przykrych okolicznościach. Po dwudziestu latach kochankowie z młodości spotykają się w przykrych okolicznościach, bo na pogrzebie wspólnego przyjaciela. Wraz ze wspomnieniami wraca pożądanie, ale też powody, przez które musieli się rozstać. Doskonała opowieść o doświadczeniach i wyborach, których musimy, dokonać dążąc do zrozumienia i szczęścia.

Filmy wzruszające: „Zielona Mila”

Paul jest jednym ze strażników więziennych. Jego zadaniem jest odprowadzanie nowo przybyłych skazańców po celach. Pewnego dnia do odbycia wyroku w zakładzie stawia się ogromny czarnoskóry skazaniec. Oczekuje kary śmierci za zamordowanie dwóch dziewczynek. Wizyta tego skazańca na zawsze odmieni życie Paula.

Filmy wzruszające: „Chłopiec w pasiastej koszuli”

Akcja dzieje się w czasach drugiej wojny światowej. Młody Bruno wraz z rodziną musiał przeprowadzić się z Berlina z powodu awansu jego ojca na komendanta obozu zagłady. Przeprowadza się na wieś, gdzie życie wiedzie spokojny bieg. Nie ma tam zbyt wiele zajęć. Bruno się bardzo nudzi, szuka sobie zajęcia, jednak nic nie przychodzi mu do głowy. Zaczął wymykać się z posesji i odkrywał okolicę. Doprowadziło go to do obozu zagłady, gdzie poznał ośmioletniego Żyda imieniem Szmul. Chłopcy zaprzyjaźniają się ze sobą i nie przeszkadzają im rozmowy przez drut kolczasty.

filmy wzruszające
fot.unsplash.com

Filmy wzruszające: „W pogoni za szczęściem”

Film opowiada o mężczyźnie inteligentnym i pracowitym. Zarabia na życie, sprzedając sprzęt medyczny. Z biegiem czasu dostaje pracę jako makler giełdowy, wygrywając z kandydatami, którzy mieli wykształcenie na to stanowisko. Razem z synem tułają się po schroniskach i dążą do polepszenia swojego bytu i razem dążą do szczęścia.

Filmy wzruszające: „Edward Nożycoręki”

To historia androida, którego niestety twórca nie dał rady skończyć z powodu swojej śmierci. Podczas wizyty akwizytorka firmy kosmetycznej napotyka tam Edwarda i postanawia wziąć go ze sobą do domu, gdzie, choć z trudem, przyzwyczaja się do życia codziennego. Zakochuje się w dziewczynie, która go na początku nienawidzi, jednak po czasie odwzajemnia jego miłość. Jednak mieszkańcy małego miasteczka nie są do końca przekonani ze względu na jego wygląd i upośledzenie co do innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here