zbliżenie na planszę gry planszowej

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to czas, w którym zaczynamy intensywnie myśleć, co kupić naszym bliskim na prezent. Każdemu z nas przecież zależy, by był trafiony i spodobał się osobie obdarowanej. Warto postawić na coś uniwersalnego, na przykład na gry na święta! To gwarancja sukcesu niemalże dla każdego! Zadowolą zarówno dzieci, jak i dorosłych, którzy uwielbiają spędzać swój wolny czas w kreatywny sposób. Na Gandalf.com.pl znajdziesz bogaty wybór różnych gier na święta, które wywołają uśmiech w wigilijny wieczór na niejednej twarzy.

Korzyści płynące z gier bożonarodzeniowych

Gry bożonarodzeniowe stanowią wspaniały pomysł na wspólne spędzanie czasu w świąteczne dni. Łączą pokolenia oraz budują więzi międzyludzkie, co jest niezwykle ważne w dbaniu o dobro rodziny. Warto przemyśleć, czy nie zainwestować w nowe gry bożonarodzeniowe i nie zapewnić w ten sposób rozrywki dla najbliższych, zamiast spędzać czas wyłącznie przed telewizorem na oglądaniu świątecznych filmów. W końcu nie ma nic lepszego niż wygodnie zasiąść przy stole, rozłożyć planszę czy karty i rozpocząć rozgrywkę, która pobudza wyobraźnię! Przy okazji zawsze można podjeść odrobinę serniczka czy makowca, by rozgrywka w gry bożonarodzeniowe była jeszcze przyjemniejsza.

Gry świąteczne dla dzieci — pomysł na zacieśnienie więzi między rodzeństwem

Aby wywołać uśmiech na twarzy najmłodszych, nie trzeba wiele. Wystarczy sprezentować im gry świąteczne dla dzieci. Mają wiele zalet, pozwalają bowiem ćwiczyć współpracę, rozwijają wyobraźnię, umożliwiają aktywne spędzanie wolnego czasu oraz budują relacje międzyludzkie. Stanowią doskonały pomysł na prezent zwłaszcza dla rodzeństwa, które, grając w gry świąteczne dla dzieci, ma szansę dobrze się razem bawić. To wyjątkowy sposób na spędzenie Bożego Narodzenia w towarzystwie rodziny, która przecież w te dni liczy się najbardziej.

Gra świąteczna dla dzieci i rodziców, dzięki której poczujecie magię świąt

Niewątpliwym hitem Bożego Narodzenia jest gra świąteczna dla dzieci i rodziców zatytułowana Dzieci kontra Rodzice — magia świąt. Składa się z kart, które należy podzielić na dwie tytułowe drużyny. Rodzice zadają dzieciom prostsze pytania dotyczące świąt, na które najmłodsi są w stanie odpowiedzieć, na przykład: co łamiemy między sobą, składając życzenia świąteczne?, zaś dzieci kierują trudniejsze wersje pytań do swoich rodziców, na przykład: co z łaciny oznacza słowo wigilia? Ta oryginalna gra świąteczna to wspaniały pomysł na wspólne zdobywanie wiedzy dotyczącej świąt Bożego Narodzenia. Dzięki niej niewątpliwie poczujecie prawdziwą magię świąt!

gra Dzieci kontra rodzice magia świąt

Gra świąteczna pełna bajkowej magii

Prawdziwym bestsellerem na rynku gier planszowych jest klasyczna już gra świąteczna nosząca tytuł Dixit. Aby czerpać z niej radość, potrzebne są ogromne pokłady kreatywności i wyobraźni. Polega na wcieleniu się w tak zwanego gawędziarza, który, podobnie jak pozostali gracze, otrzymuje sześć losowych kart. Spośród nich wybiera jedną, której nikomu nie pokazuje, a następnie rzuca skojarzenie z obrazkiem, który się na niej znajduje. Zadaniem pozostałych uczestników zabawy jest wybór spośród swoich kart takiej, która, jego zdaniem, najlepiej pasuje do skojarzenia wypowiedzianego przez gawędziarza. Ten zaś, nie widząc, jakie karty zostały wybrane, tasuje je wszystkie i rozkłada na stole. Gracze mają za zadanie odgadnąć, który z obrazków należał do gawędziarza. Gra świąteczna Dixit łączy pokolenia i bawi każdego, kto lubi bajkowe i magiczne zagadki. Doskonale wpisuje się w świąteczny klimat i stanowi świetny pomysł na prezent dla wszystkich miłośników planszówek!

księgarnia Gandalf giftfinder

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here