jak ubrać się na sesję
fot.unsplash,.com

Sesja zdjęciowa oraz zdjęcia to świetny pomysł na pamiątkę. Zapewne wasi rodzice lub dziadkowie mają w domu stare albumy czy zdjęcia wnuków, które wiszą na ścianie. Wiele osób zastanawia się, jaki makijaż wykonać na taką sesję oraz w co się ubrać. Nie ma w tym nic dziwnego, im lepiej będziecie wyglądać, tym lepiej się poczujecie i cała sesja pójdzie sprawniej. 

Jak ubrać się na sesję zdjęciową? Ubrania na sesję zdjęciową

Na sesję zdjęciową dla nowożeńców oczywiście każdy wie co ubrać – suknie ślubną oraz garnitur. Co w przypadku innych sesji? Wszystko zależy od klimatu. Najbezpieczniej jest stawiać na klasyki, które nigdy nie wyjdą z mody, przez co zdjęcia będą budzić zachwyt na lata. Zapewne każdy z was widział fotki swoich rodziców w latach młodości. Wielkie kurtki, kolorowe swetry i szerokie spodnie jeansowe. W końcu taka była moda! Niestety moda przemija. To, co teraz jest na czasie i piękne, po latach może być kiczem i powodem do śmiechu.

jak ubrać się na sesję
fot.unsplash.com

Niezależnie od tego, na jakie ubrania postawicie, pamiętajcie, abyście się dobrze czuli. Wciskanie się na siłę w obcisłą sukienkę, której nie lubicie i jest niewygodna, ale Aśka z pracy powiedziała, że ładna, nie ma sensu. Jeśli będziecie czuli się nieswojo i niekomfortowo aparat z pewnością to wyłapie. Zmieni się wasze ciało, postawa, a także mimika twarzy. Ciężko będzie wam obronić, nawet najpiękniejszą stylizację. Ubrania dobierzcie do swojego typu sylwetki (jabłko, gruszka, klepsydra itp.).

Jak ubrać się na sesję w studio? Ubrania na sesję świąteczną

Przeglądając szafę w celu poszukiwania odpowiedniej stylizacji na sesję zdjęciową, pamiętaj, aby stawiać na te, które są sprawdzone, nie zakładajcie nic na siłę. Warto także unikać wszelakich nadruków czy napisów, choć oczywiście nie jest to reguła. Po latach śmieszny napis na koszulce może już nie być taki zabawny. Zdecydowanie lepiej będzie wyglądać zwykły biały T-Shirt. Stawiajcie na stonowane kolory, bez nadmiernych, pstrokatych wzorów, które tylko odciągną na zdjęciu uwagę od najważniejszego, czyli was!

Logo, napisy, nadruki i wzory nie są jednak zawsze zakazane. Podczas np. sesji rodzinnej, świątecznej pięknie będą wyglądać typowe, brzydkie sweterki i kiczowate uszka na głowie. W przypadku sesji rodzinnej lub ciążowej również możecie postawić na zabawne napisy na koszulkach. Takich koszulek unikajcie jednak podczas sesji biznesowych lub tych zdjęć, które później wykorzystacie np. do CV czy na stronie swojej firmy. Wtedy musicie wyglądać elegancko.

Jak ubrać się na sesję zdjęciową latem? Jak ubrać się na sesję studia?

Unikajcie zbyt ciasnych ubrań, które nie będą wyglądały ładnie, choć oczywiście nie przechodźcie także ze skrajności w skrajność. Bluzy po mężu czy sweter od dziadka w rozmiarze XXXL, pozostawcie raczej na wieczory z serialem czy filmem, niż na sesję zdjęciową. Dopasujcie stylizację oraz kolorystykę ubrań do miejsca, w którym odbywać się będzie wasza sesja. Na łonie natury, warto postawić na coś stonowanego, zwiewnego jak np. sukienkę. Podczas sesji w mieście, możecie skusić się na mocniejsze, wyrazistsze kolory i ubrania. Wszystko zależy tak naprawdę od efektu, jaki chcecie osiągnąć.

jak ubrać się na sesję
fot.unsplash.com

Zdjęcia na polanie czy w lesie, mogą być bardzo romantyczne. Te na mieście, ulicy itp. mogą być mocne, prezentujące tzw. street fashion, czyli modę uliczną. Oczywiście możecie wciąż ubrać zwiewną sukienkę, jeśli wasze zdjęcia będą robione w samym centrum dużego miasta. Wszystko zależy od tego, jaki klimat ma mieć sesja i jakie zdjęcia chcecie dostać od fotografa. Warto więc wszystko z nim dokładnie skonsultować.

Wybranie odpowiedniego stroju to nie wszystko. Ubrania powinny być czyste, a także wyprasowane. Jeśli nie macie w domu żelazka, również są na to sposoby. Wystarczy np. koszulę, powiesić w łazience, a następnie wziąć ciepły prysznic lub kąpiel. Ważną kwestią są także dodatki. Unikajcie raczej tych z „odbiciem lustrzanym”, jako że mogą one popsuć cały efekt końcowy. Przede wszystkim bądźcie wyluzowani, obronicie wtedy absolutnie każdą stylizację i będziecie wyglądać zjawiskowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here