makijaż na sesję zdjęciową
fot.unsplash.com

Sesja zdjęciowa to nie tylko dobry sposób na piękne fotki na instagramie, ale także cudowna pamiątka. Na sesję decydują się małżeństwa, pary, rodziny itp. W zależności od tego, jaką usługę wybraliście oraz jaki pakiet zakupiliście, makijaż może wam zrobić makijażystka lub wy sami. W przypadku, gdy musicie sami zadbać o ten ważny aspekt – spokojnie. Mamy dla was kilka rad, które z pewnością ułatwią cały proces. 

Makijaż na sesję zdjęciową. Makijaż do sesji zdjęciowej

Makijaż do sesji ciążowej, a makijaż do sesji biznesowej będzie zupełnie inny. Przy sesji biznesowej stawiacie raczej na stonowane kolory, także w kwestii ubioru. Podczas sesji np. ciążowej, ślubnej czy nawet świątecznej, możecie całkowicie zaszaleć. Polecamy wam od zaczerpnięcia inspiracji lub skonsultowania się z fotografem. Ustalcie, w jakim miejscu będzie się sesja odbywała, jaki będzie jej zarys, klimat oraz efekt, jaki zarówno wy, jak i fotograf chcecie osiągnąć. Łatwiej będzie wam wtedy się do niej przygotować.

makijaż na sesję zdjęciową
fot.unsplash.com

Makijaż na sesję zdjęciową różni się jednak od tego na co dzień. Musicie pamiętać, że w aparacie wszelakie niedoskonałości czy źle wyblendowane cienie, będą widoczne. Oczywiście fotograf może to poprawić przy retuszu, jednak im mniej roboty będzie miał, tym lepiej i dla niego i dla was. O czym więc pamiętać? Jakie kosmetyki zastosować? Jak wykonać taki makijaż, aby uniknąć klapy? Odpowiadamy na wszystkie pytania!

Kosmetyki do sesji zdjęciowych. Podkłady do sesji zdjęciowej

Zacznijmy od najważniejszego, czyli podkład. Na sesję zdjęciową stosuje się zazwyczaj ten mocno kryjący. Przykładem takiego kosmetyku może być np. dermacol, który stosowany jest np. podczas kręcenia filmu czy sztuki w teatrze. Ważny jest także odpowiedni kolor. Malując się przy toaletce, gdy światło jest białe, wasz podkład może wyglądać nieskazitelnie i pięknie, natomiast gdy wyjdziecie na zewnątrz i świecić będzie na was żółte słońce, nie będzie on już wyglądał tak samo.

Zanim wybierzecie więc odpowiedni produkt, zastanówcie się, gdzie robicie sesję i jaka wtedy będzie mniej więcej pogoda. W studiu fotografa, z pewnością znajdują się specjalistyczne lampy, które dają białe światło. Na dworze czy w plenerze światło może być bardzo różne, w zależności od pory dnia, jak i pogody. Przy sesji na zewnątrz warto jednak użyć odrobiny więcej oświetlacza, będzie się on pięknie mienił w słońcu, a dodatkowo nada waszej twarzy charakteru, który mógł zostać odebrany po nałożeniu mocno kryjącego podkładu.

makijaż na sesję zdjęciową
fot.unsplash.com

Więcej, nie znaczy lepiej. Błysk lampy potrafi uwydatnić wszelakie przebarwienia, a także grube warstwy makijażu. Przy wyborze kosmetyków postawcie na te mocno kryjące lub w dobrą pigmentacją. Konturowanie powinno być znacznie ciemniejsze, niż te na co dzień. Lepiej do tego sprawdzi się jednak bronzer, który jest ciemniejszy i ma dużo pigmentu, niż ten jasny, którego musicie nakładać wielokrotnie.

Przygotowanie do sesji zdjęciowej. Makijaż na sesję

Na sesję warto zabrać ze sobą puder, a także utrwalacz do makijażu. Zarówno w studiu, jak i podczas sesji w plenerze, może być wam gorąco, możecie się stresować, pocić itp. Wasz makijaż nie będzie wtedy wyglądał tak nienagannie jak przed wyjściem z domu. Warto więc zaopatrzyć się w kilka produktów, które umożliwią wam ewentualne poprawki podczas fotografowania.

Makijaż to jednak nie wszystko. Przed sesją wyśpijcie się dobrze, udajcie się na dwór, aby pobiegać, a także zadbajcie o swoją cerę odpowiednią pielęgnacją. Nałóżcie na 2-3 dni przed maseczkę i zróbcie peeling. Unikniecie wtedy martwego naskórka, który zrujnuje nawet najlepiej wykonany makijaż. Warto także zaczerpnąć inspiracji na pozy, które chcecie wykonać czy zdjęcia do zrealizowania. W ten sposób nabierzecie pewności siebie i cała sesja pójdzie bardzo dobrze, a wy z pewnością będziecie zadowoleni z efektów. Głowa do góry, będziecie z pewnością wyglądać pięknie i olśniewająco, a zdjęcie to pamiątka na wiele lat. Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here