fot.unsplash.com

Niezależnie od tego czy mieszkacie tu na co dzień, w okolicy czy spakowaliście się i wybieracie się tutaj na urlop, czy planujecie jedynie zobaczyć coś przejazdem, tych miejsc w małopolsce nie możecie i nie powinniście pomijać. Właśnie dlatego mamy dla was listę, aby wszystko ułatwić. 

Miejsca warte odwiedzenia w małopolsce 1. Kraków

Kraków to miasto, które zdecydowanie warto odwiedzić podczas pobytu w małopolsce. Będąc tam zajrzyjcie do Bazyliki Mariackiej, przejdźcie się na rynek, a także nie zapominajcie o Wawelu. Kraków ma naprawdę wiele do zaoferowania.

miejsca w małpolsce
fot.unsplash.com

Miejsca warte odwiedzenia w małopolsce 2. Tatry

Dla tych z was, którzy lubią spędzać czas w aktywny sposób, polecamy Tatry. Są to słowacko-polskie góry (Gerlach, Rysy, Krywań) pełne atrakcji. Jeśli lucie narciarstwo jest to strzał w dziesiątkę, a jeśli nie zawsze możecie skorzystać z kolarstwa górskiego czy też zwykłych wędrówek.

Miejsca warte odwiedzenia w małopolsce 3. Muzeum Pamięci i Muzeum Aschiwitz-Birkenau

To miejsce zdecydowanie nie jest „atrakcją” a raczej dobrą lekcją historii. Mimo to polecamy dla wszystkich tych, którzy chcą się dowiedzieć czegoś więcej. Całe miejsce możecie obejść z przewodnikiem, a na początku dostaniecie zestaw ze słuchawkami, który zdecydowanie ułatwi „zwiedzanie”.

Miejsca warte odwiedzenia w małopolsce 4. Zakopane

Zakopane to kolejne miasto, tuż po Krakowie, które zdecydowanie warto zwiedzić będąc w małopolsce. Jest niezwykle piękne i pełne tradycji. Skoki narciarskie, kolejki linowe, piękne domy w stylu zakopiańskim. Każdy na pewno odnajdzie coś dla siebie.

Miejsca warte odwiedzenia w małopolsce 5. Kopalnia Wieliczka

Kopalni Soli „Wieliczka” chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Znajduje się tuż pod Krakowem, zatem możecie upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i odwiedzić oba miejsca. Zdecydowanie warto.

Miejsca warte odwiedzenia w małopolsce 6. Bochnia

Bochnia to miasto słynące ze swojej kopalni soli, a jednocześnie jest jednym z najstarszych miast w województwie małopolskim. Kopalnia wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas zwiedzania macie trzy możliwości:

  • podstawową z podziemną ekspozycją,
  • historyczną „Wyprawa w Stare Góry”,
  • przyrodniczą.

A dla tych z was, których Kopalnia Soli Bochnia, absolutnie zachwyci, mamy dobrą wiadomość. Możecie tam również przenocować. Na wysokich, drewnianych piętrowych łóżkach, pod ziemią.

Miejsca warte odwiedzenia w małopolsce 7. Ojcowski Park Narodowy

O tym miejscu nie możecie zapomnieć podczas waszej wyprawy do małopolski. Jest to jeden z najmniejszych parków narodowych w całej Polsce, więc świetnie nada się na jednodniowy wypad poza miasto np. gdy mieszkacie w Krakowie lub pozostajecie tam w hotelu. Ojcowski Park Narodowy zdecydowanie słynie z Maczugi Herkulesa, jaskiń (Łokietka i Ciemnej), a także z Zamków (Piaskowa Skała i ruiny zamku w Ojcowie).

Miejsca warte odwiedzenia w małopolsce 8. Szlak Architektury Drewnianej

Kolejna opcja dla tych z was, który lubią spędzać czas aktywnie, a nie leżakować na kanapie. Na trasie szlaku architektury drewnianej znajdziemy aż 255 zabytków, które oczywiście w całości wykonane są z drewna. Dodatkowo zerkniemy na piękne połemkowskie cerkwie, wille, skanseny i kościoły. Podobnie jak Kopalnia Soli Bochnia, Szlak Architektury Drewnianej znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

miejsca w małpolsce
fot.pixabay.com

Miejsca warte odwiedzenia w małopolsce 9. Szlak Orlich Gniazd

Zostając w temacie szlaków, kolejnym miejscem na fajne spędzenie czasu jest Szlak Orlich Gniazd. Wpisaliśmy go również na listę miejsc wartych do odwiedzenia na śląsku, jako że łączy on ze sobą Kraków i Częstochowę, co oznacza, że przebiega przez dwa województwa – śląskie i małopolskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here