miejsca w zachodniopomorskim
fot.unsplash.com

Niezależnie od tego czy do zachodniopomorskiego wybieracie się na urlop, przejazdem czy na stałe. Te miejsca koniecznie musicie zwiedzić i na pewno się nie zawiedziecie. Czas spakować walizki lub plecaki i ruszać w drogę. 

Miejsca warte odwiedzenia w zachodniopomorskim 1. Zamek Książąt Pomorskich

Zamek Książąt Pomorskich to piękny renesansowy zamek, który znajduje się na wzgórzu w Szczecinie. Poza pięknymi widokami i cudowną architekturą jest to także obiekt wystawowo-koncertowy. Zdecydowanie warto odwiedzić zamek i przekonać się na własne oczy.

miejsca w zachodniopomorskim
fot.pixabay.com

Miejsca warte odwiedzenia w zachodniopomorskim 2. Latarnia Morska Kołobrzeg

Będąc w zachodniopomorskim, nie możecie zapomnieć o latarniach morskich. Latarnia morska w Kołobrzegu leży na wybrzeżu Bałtyku nad zatoką pomorską, pomiędzy Latarnią Morską Niechorze i Latarnią Morską Gąski. Po wejściu na górę przed oczami znajdzie się nam piękna panorama morza.

Miejsca warte odwiedzenia w zachodniopomorskim 3. Latarnia Morska Niechorze

Po zobaczeniu Latarni Morskich w Świnoujściu i w Kołobrzegu ta jest ostatnia na naszej liście. Położona we wsi Niechorze na wysokim klifowym brzegu. Znajduje się pomiędzy Latarnią Morską Kikut a Latarnią Morską w Kołobrzegu.

Miejsca warte odwiedzenia w zachodniopomorskim 4. Wyspa Wolin

Wyspa Wolin to miejsce, którego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Oddzielona jest od lądu cieśniną Dziwną i zalewem Szczecińskim. Będąc na wyspie, zdecydowanie warto udać się do Wolińskiego Parku Narodowego, który mierzy aż 10937 ha i pełen jest plaż, jezior, parków i lasów.

Miejsca warte odwiedzenia w zachodniopomorskim 5. Latarnia Morska Świnoujście

Latarnia Morska Świnoujście to kolejna z latarni morskich, które warto zobaczyć. Zdecydowanie widok wart jest tych schodów na górę, a także i pięknego zdjęcia pamiątkowego. Latarnia Morska w Świnoujściu to najwyższa na polskim wybrzeżu latarnia, a także jedna z najwyższych na świecie. Na jej szczyt prowadzi aż 308 schodów.

Miejsca warte odwiedzenia w zachodniopomorskim 6. Krzywy Las

Krzywy Las to zdecydowanie bardzo ciekawe i piękne miejsce. Mierzy on aż 1.7 ha. Swoją nazwę zawdzięcza 100 sosnom zwyczajnym, które są zdeformowane pod kątem 90 stopni około 20 cm nad ziemią. U niektórych drzew krzywizna dochodzi aż do 3 metrów wysokości.

miejsca w zachodniopomorskim
fot.wikipedia

Miejsca warte odwiedzenia w zachodniopomorskim 7. Wały Chrobrego

Wały Chrobrego w Szczecinie to miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić. Posiada długi zabytkowy taras wzdłuż rzeki o długości ok. 500 metrów. Leżą na skarpie wzdłuż Odry. Powstały w latach 1902-1921.

Miejsca warte odwiedzenia w zachodniopomorskim 8. Ogrody Tematyczne Hortulus

Ogrody Tematyczne Hortulus to prawdziwa gratka dla wszystkich fanów roślin. Ogrody zlokalizowane są w Dobrzycy w gminie Będzino od 1992 roku, jednak systematycznie są one rozbudowane o nowe rośliny i atrakcje jak np. labirynt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here