walentynki
fot.unsplash.com

Walentynki to dzień zakochanych. 14 lutego obdarowujemy ukochaną osobę prezentem lub spędzamy wspólnie miło czas. Coraz więcej osób decyduje się na podarunek DIY tego dnia, zamiast gotowych sklepowych rozwiązań. 

Prezenty na walentynki DIY. Jaki prezent jest lepszy?

Zrobienie prezentu samodzielnie jest bardzo cenione przez drugą osobę. Pokazuje to, że nam na niej zależy i chcemy jej dać coś w co włożyliśmy wiele pracy i trudu. Oczywiście, nie ma nic złego w gotowych rozwiązaniach czy podarunkach.

Prezenty na walentynki wcale nie muszą kosztować dużej kwoty. Pisaliśmy już o prezentach do 100 zł, a także o tych do 50 zł. Jeśli chcemy zaoszczędzić lub po prostu się wykazać, możemy zdecydować się na zrobienie prezentu własnoręcznie. Co podarować na walentynki?

Prezenty na walentynki DIY: kupony

Kupony to sposób na fajny, ale wciąż zabawny prezent. Do ich przygotowania będziemy potrzebować papieru. Możemy je wykonać samodzielnie używając np. kolorowych kartek, długopisów czy mazaków lub zaprojektować wzór na komputerze, a następie go wyciąć. Co możemy napisać na kuponach?

Kupon na darmowy obiad, kupon na wygranie kłótni bez argumentu, kupon na oglądanie meczu, kupon na wybór filmu bez mojego marudzenia, kupon na śniadanie do łóżka, kupon na masaż pleców. 

walentynki
fot.unsplash.com

Prezenty na walentynki DIY: list

Listy, chodź wydawać nam się mogą staromodne i przestarzałe, wciąż są piękną i prostą formą przekazu informacji czy wyznań miłosnych. List napisany odręcznie na kartce papieru jest dobrym pomysłem na prezent na każdą okazję.

Możemy pójść o krok dalej i stworzyć kilka listów „Otwórz gdy …”Takie listy piszemy na różne okazje np. „Otwórz gdy jesteś chory”, „Otwórz gdy źle się czujesz”, „Otwórz gdy wszystko Cię denerwuje”. 

Prezenty na walentynki DIY: „100 rzeczy, które kocham w Tobie”

Kolejny prosty, fajny i łatwy w wykonaniu prezent. Mamy kilka możliwości. Rzeczy, które kochamy w swojej drugiej połówce możemy wypisać na zwykłych białych kartkach papieru, tych kolorowych czy np. na kartach.

Całość wystarczy jedynie spiąć lub związać ze sobą, albo malutkie karteczki wrzucić do słoika ozdobionego wstążeczką i gotowe. Tak przygotowany i zapakowany prezent zachwyci absolutnie każdego. 

Prezenty na walentynki DIY: laurka

Laurki kojarzą nam się z wiekiem przedszkolnym, kiedy rysowaliśmy je dla mamy czy babci. Wcale nie musi tak być. Stworzenie nawet prostej laurki może być nie tylko miłym gestem, ale także i zabawnym.

Wystarczy nam do tego kartka papieru może być kolorowa lub biała. Mazak, flamaster czy nawet zwykły długopis. Piszemy swoje miłosne wyznanie, nawet proste w stylu „Kocham Cię!” i gotowe.

Prezenty na walentynki DIY: album na zdjęcia

Własnoręcznie wykonany album na zdjęcia jest bardzo prostym, ale efektownym podarunkiem. Do przygotowania będziemy potrzebować jedynie ładnego notesu, który możemy kupić w każdym markecie czy sklepie typu Tiger.

Wywołujemy wspólne zdjęcia np. w Fotojokerze czy Empiku. Kupujemy taśmę dwustronną albo klej, a także kilka kolorowych pisaków. Pod każdym wklejonym zdjęciem możemy opisać co działo się tego dnia, co robiliśmy.

Prezenty na walentynki DIY: pomysły na randki

Do przygotowania wystarczy nam jedynie papier. Wzór możemy zaprojektować na komputerze lub stworzyć sami. Na kartkach rozpisujemy pomysły na randki jak np. wypad do kina, kolacja w restauracji, lodowisko, basen itp.

Zamiast papieru możemy także użyć dużych patyczków do lodów i na nich rozpisać pomysłu i całość włożyć do ładnego słoika, którego przewiążemy dodatkowo wstążką. Ten prezent na pewno spodoba się wam obu.

Prezenty na walentynki DIY: kubek

Kubek możemy zakupić gotowy lub ozdobić zwykły biały, własnoręcznie. W każdym dużym markecie lub sklepie artystycznym znajdziemy na pewno specjalne pisaki. Tworzymy wzór lub napis na kubku, a następnie wypiekamy go w piekarniku według instrukcji na mazaku. Gotowe.

Prezenty na walentynki DIY: dyplom

Swojemu partnerowi lub swojej partnerce możemy także przygotować dyplom dla chłopaka/dziewczyny roku. Wzór ponownie możemy zaprojektować na komputerze używając do tego Photoshopa lub strony Canva.com, a następnie wydrukować lub przygotować samodzielnie przy pomocy pisaków.

Dobrym pomysłem jest też stworzenie „dyplomu” na wzór wycinki z gazety. Wszystko projektujemy na komputerze używając do tego zdjęcia drugiej połówki i możemy dodatkowo wkleić ciekawy napis jak np. „Najlepszy chłopak zaginął. Nagroda przewidziana dla znalazcy”. 

Prezenty na walentynki DIY: exploding box

Exploding box króluje pośród własnoręcznych prezentów. Jest to papierowe pudełko, które po podniesieniu wieczka otwiera się i zawiera różne upominki, słodycze czy zdjęcia. Do stworzenia takiego pudełka będziemy potrzebować kolorowego papieru, im większy, tym lepszy, kleju, zdjęć, słodyczy, a także dużo cierpliwości.

Jeśli nie macie wprawy w tworzeniu takich rzeczy, zdecydowanie polecamy wam zakup gotowej bazy np. na allegro. Jedyne co wam pozostaje to wklejenie tam własnoręcznie zdjęć.

walentynki
fot.unsplash.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here