co warto kupować w lumpeksach
fot.unsplash.com

Lumpeksy czy second-handy to świetny sposób na oszczędne zakupy. Poza ubraniami, które często są prawdziwymi i nietuzinkowymi perełkami, w lumpeksach znajdujemy jednak znacznie więcej rzeczy. Jeśli chcecie więc wiedzieć „co warto więc kupować, a czego unikać?”, świetnie trafiliście! 

Co warto kupować w lumpeksach? Tekstylia

Sklepy z odzieżą używaną, lumpeksy, dyskonty, second-handy – nazw jest naprawdę wiele. Niezależnie od tego jak jednak je nazywamy, są świetną metodą na zaoszczędzenie nawet kilkuset złotych miesięcznie. Przede wszystkim kurtka, spodnie czy bluza nie kosztują tam, aż tyle, co kosztowałyby nas w sieciówce, a dodatkowo są unikatowe i niepowtarzalne. Poza ubraniami jednak lumpeksy często oferują znacznie więcej. Warto zwrócić na te rzeczy uwagę.

Second-handy w swojej ofercie często mają także tekstylia domowe. Firanki, zasłony, ręczniki, dywany, koce, poduszki, kołdry, pościele i wiele więcej. To wszystko są rzeczy, których używa absolutnie każdy z nas. Po co więc przepłacać, jeśli możecie zakupić je używane już za kilka złotych?

Różnicę cenową zdecydowanie zobaczycie w dużych tekstyliach jak dywany, firanki czy kołdry. Przykładowo, duży dywan w sklepie kosztować nas będzie od kilkudziesięciu do kilkaset złotych, a w second-handzie dostaniemy go już nawet za kilka złotych. Podobnie jest z kołdrą, która nowa kosztuje ponad 100 zł, a w lumpeksie grosze. Oczywiście, każdą z tych rzeczy powinniście w domu dokładnie wyprać/wyczyścić. Zakup dywanu za 5 zł plus środka piorącego za np. 20 zł, wciąż jest mniejszy niż zakup nowego.

co warto kupować w lumpeksach
fot.unsplash.com

Co warto kupować w lumpeksach? Bawełny i swetry

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę w lumpeksach są wszelakiego rodzaju koszulki, bluzki na długi rękaw czy nawet materiałowe spodnie, które są bawełniane. Nawet jeśli wzór czy rozmiar nam nie pasuje, możemy je pociąć i zrobić z nich szmatki. Kolejnym świetnym sposobem DIY jest korzystanie z ubrań jako materiałów do szycia.

Swetry, zwłaszcza te grube, świetnie sprawdzą się także jako kocyki dla zwierzątJeśli w waszym lumpeksie dostaniecie koce, kołdry (nie z pierza) czy poduszki, a nie chcecie używać czy korzystać z nich sami, wasz psiak na pewno nie pogardzi. Nie pogardzą także psiaki czy kociaki ze schroniska, które na pewno z chęcią przyjmie takie dary, nie tylko w zimie, a przez cały rok. Możecie zrobić coś miłego, nie wydając przy tym ogromnej sumy pieniędzy.

co warto kupować w lumpeksach
fot.unsplash.com

Czego nie kupować w lumpeksach? Bielizna

Teraz gdy wiecie już co poza ubraniami warto jest zakupić w lumpeksach czas pomówić o tym czego powinniśmy raczej unikać. Zdecydowanie numerem jeden na tym miejscu powinna być bielizna. Często w sklepach z odzieżą używaną znajdziemy bieliznę jak skarpety, majtki, bokserki czy biustonosze. Zdecydowanie powinniśmy unikać kupowania tej części garderoby.

Mimo że każde ubranie jest dobrze prane w specjalnych środkach czystości, zanim trafi na wieszak czy specjalnych koszy, w lumpeksie, jest to wciąż jednak niehigieniczne. Jeśli szukacie taniej bielizny, która dodatkowo jest wygodna i nie musicie wydawać na nią ogromnej sumy pieniędzy, polecamy wam duże supermarkety, a także sklepy takie jak Pepco, Textil Market itp.

Czego nie kupować w lumpeksach? Obuwie

Z butami podobnie jest jak z bielizną. Mimo iż są one prane i czyszczone, zaleca się, aby wyczyścić je ponownie, a najlepiej oddać do miejsca, w którym zrobi to ktoś za nas w bardzo dokładny sposób. Przykładowo jeśli para adidasów kosztuje nas 30 zł, a za czyszczenie zapłacimy drugie tyle lub więcej, może okazać się, że jest to zwyczajnie nieopłacalne i taką samą kwotę zapłacilibyśmy za nowe obuwie.

Oczywiście nie zawsze ta kwota jest „nieopłacalna”. Jeśli znaleźliście prawdziwą perełkę, która nowa kosztuje ogromną sumę pieniędzy lub zwyczajnie jest już niedostępna, może być to świetny sposób na nową, oryginalną parę butów. Przede wszystkim wszystko zależy od tego ile sami chcecie wydać i jaka cena będzie was satysfakcjonowała. Warto więc przeglądać każdy dział, może trafi nam się coś naprawdę niepowtarzalnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here