fot.unsplash.com

Lumpeksy to świetny sposób dla tych z was, którzy kochają modę, zwłaszcza tą „niestandardową” jak i dla tych z was, którzy chcą po prostu zaoszczędzić i wydać kilkanaście czy kilka złotych w second-handzie zamiast kilkaset w galerii. Kupowanie w lumpeksach dla wielu osób jest jednak trudne, a wcale nie musi tak być. 

Jak kupować w lumpeksach? Lumpeks porady

Kupowanie w lumpeksach kojarzy nam się źle. Często z powodu braku „fajnych” i „modnych” ubrań. Niestety duża część second-handów w swojej ofercie posiada jedynie ubrania, które dla większości osób wydają się babcine lub przestarzałe. Jest to oczywiście zrozumiałe. Warto więc jednak wiedzieć, jaki jest nasz styl i czego szukamy, zanim udamy się do sklepu na zakupy. 

Bardzo często te „babcine” ubrania możemy fajnie wystylizować i nie będą one wyglądały już tak jakbyśmy ukradli je z babcinej szafy. Przykładowo: koszulę (białą, kolorową, ze wzorkami) możemy spokojnie zawiązać na dole. Skrócimy ją optyczne, podkreślimy swoją talię, a dodatkowo dodamy jej ciekawszego wyglądu. Dobrym sposobem jest też wpuszczenie jej w spodnie z wysokim stanem czy spódnice. Od razu wygląda to lepiej.

jak kupować w lumpeksach
fot.unsplash.com

Dropy w lumpeksach. Dostawy w lumpeksach

Teraz gdy już wiemy czego szukamy, czas na znalezienie sklepu. Najlepszym sposobem na to są oczywiście rekomendacje. Może wasza przyjaciółka lub koleżanka z pracy kupuje właśnie w sklepach z odzieżą używaną? Może chciałybyście wybrać się razem z nią i spróbować swoich „sił”. Na pewno jest to dobry sposób. Jeśli nie posiadacie takiej możliwości, głowa do góry, nie wszystko jeszcze stracone.

Telefon w dłoń, aplikacja z mapami i gotowe. Warto wpisać frazy takie jak: lumpeks, second-hand, odzież używana, sklep z odzieżą używaną, dyskont. Sprawdzacie lokalizacje. Najlepiej jest mieć kilka sklepów, które was interesują w bliskiej okolicy. Wtedy możecie spokojnie udać się od jednego do drugiego, bez jazdy przez połowę miasta.

Aby upolować w lumpeksie prawdziwe perełki, musicie przede wszystkim mieć czas, cierpliwość, a także wiedzę. Najładniejsze i najciekawsze rzeczy pojawiają się przy dropach, czyli dostawach nowego towaru. Każdy sklep ma inny termin dostawy. Często taką informację znajdziecie już na internecie lub na bilbordzie przed sklepem, jeśli nie – zapytajcie ekspedientki. Jeśli towar wymieniany jest w sobote – wtedy znajdziecie najlepsze rzeczy, a w piątek – najtańsze.

Jak znaleźć markowe ubrania w lumpeksach? Perełki z lumpeksu

Znalezienie markowych ubrań w lumpeksach jest oczywiście możliwe, jednak wcale nie tak proste. Przede wszystkim musimy przygotować się, że spędzimy w sklepie trochę czasu. Metodą, która sprawdzi się w większości przypadków jest przejżenie każdego wieszaka po kolei i osobiście właśnie to polecamy wam zrobić. W lumpeksach znajdziemy wiele marek, w różnych stylach, kolorach czy rozmiarach. Spoglądając tylko na co dziesiąte ubranie, może nas ominąć prawdziwa perełka.

jak kupować w lumpeksach
fot.unsplash.com

Nie bójcie się także eksperymentować i odwiedzać inne działy. Co z tego, że koszulka wisi na dziale męskim czy dziecięcym? Podoba wam się? Pasuje? Cenę ma fajną? Nie ma żadnego problemu. Często w second-handy podzielone są na selekcje jak „męska„, „damska„, „dziecięca” czy też na poszczególne części garderoby jak np. „koszulki” lub „swetry„. Sprawdźcie każdy z tych działów, bardzo możliwe, że to właśnie tam odnajdziecie prawdziwe cudo.

Jeśli chcecie zacząć swoją przygodę z lumpeksami zdecydowanie polecamy wam dużo cierpliwości oraz melisę przed zakupami, zwłaszcza jeśli jest to ostatni dzień przed wymianą towaru. Second-handy jednak to prawdziwa oszczędność, a dodatkowo szansa na wyróżnienie się z tłumu. Sieciówki tworzą wiele produktów podobnych do siebie, które mogą mieć nasze mamy, koleżanki czy znajome. Sklepy z odzieżą używaną pozwalają na znalezienie perełek, których prawie nikt inny nie ma.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here