fot.unsplash.com

Zapewne nie raz przeglądałaś szafę i doszłaś do wniosku, że absolutnie nic w niej nie ma. Ty nie masz na siebie czego założyć, a wielkie wyjście się zbliża. Kluczem do sukcesu jest generalny porządek. Zapewne wtedy odkryjesz, że w twojej garderobie mieści się naprawdę sporo ubrań, których już nie nosisz. Co z nimi zrobić? Jak się ich pozbyć? Gdzie oddać stare ubrania? Odpowiadamy!

Generalne porządki w szafie – jak zacząć?

Od czego zacząć generalne porządki w szafie? Od wyciągnięcia z niej absolutnie wszystkiego. Mowa tutaj nie tylko o koszulkach czy bluzkach, które nosisz na co dzień, ale także wieczorowych sukniach czy typowych ubrań po domu, bo przecież każdy z nas ma takie egzemplarze w swojej garderobie. Kolejnym krokiem są przymiarki. Zrób sobie w domu pokaz mody. Załóż na siebie absolutnie wszystko. Zobacz co pasuje, co jest za małe, co za duże, a w czym po prostu nie czujesz się dobrze.

Posegreguj swoje ubrania na 3 kupki: te, które zostają, te, które oddasz i te, które do niczego się nie nadają. Ubrania, które wciąż będziesz nosić niech wylądują z powrotem w szafie. Jest to idealny moment na to, aby taką szafę zorganizować i posprzątać, zatem do dzieła. Co z resztą? Jak pozbyć się starych ubrań? Gdzie możesz oddać te, które wciąż wyglądają dobrze, ale dla ciebie są po prostu nieatrakcyjne lub nudne?

fot.unsplash.com

Co zrobić z ubraniami, które do niczego się nie nadają?

Ubrania, których nie możesz oddać lub sprzedać bo np. wyszły już dawno z mody i nikt ich nie założy czy są poplamione, mają dziurkę po tym gdy twój pies chciał się z tobą przywitać lub po prostu kiedyś wpadła ci do pralki czerwona skarpetka, możesz wykorzystać w inne sposób. Możliwości jest naprawdę sporo. Koszulki bawełniane czy też spodnie wystarczy, że potniesz na kwadraty i wykorzystasz jako szmatki do czyszczenia. Ten sposób jest stary jak świat i jeśli zajrzysz do pomieszczenia gospodarczego u babci z pewnością znajdziesz tam stare, pocięte koszulki. Co z resztą?

Jeśli koszulka ma np. plamę na dole, której nie byłaś w stanie sprać, wystarczy odciąć ten fragment i stworzyć crop top, czyli krótką koszulkę, która zazwyczaj sięga do pasa czy talii. Pozostałe ubrania, które mają np. fajny wzór, ale krój już nie koniecznie wykorzystaj do szycia! Możesz z nich stworzyć zabawki dla swojego psa, pluszowe maskotki czy też poduszki ozdobne na kanapę w salonie lub łóżko w sypialni. Wybór należy do ciebie!

Gdzie oddać ubrania?

Co zrobić z ubraniami, które wciąż się do czegoś nadają, ale masz z nimi złe wspomnienia lub po prostu źle leżą? Masz dwie możliwości: oddać je lub sprzedać. Jak sprzedawać ubrania? Możesz je sprzedać pojedynczo na sztuki lub w paczce. Te części garderoby, które są więcej warte jak np. markowe ubrania czy suknie wieczorowe, sfotografuj. Zadbaj, aby zdjęcie było wyraźne i estetyczne lub jeśli masz np. fotkę z instagrama, gdzie masz to ubranie na sobie, wykorzystaj ją. Sprzedać swoje ciuchy możesz na Allegro, grupach sprzedażowych na Facebooku, na OLX lub Vinted, czyli specjalnej stronie do sprzedaży ubrań. Co z resztą?

fot.unsplash.com

W przypadku, w którym masz np. wiele koszulek rozmiaru L, bo kiedyś taki nosiłaś, stwórz z nich paczkę, a następnie wystaw całą. Grupuj ubrania według kategorii jak np. suknie wieczorowe, sukienki na lato, krótkie spódniczki, maxi spódniczki, koszulki na c odzień, koszule, crop topy, spodnie itp. oraz według rozmiaru (S, M, L, XL itp.). Ile powinna kosztować taka paczka? Wszystko zależy od tego, ile ubrań tak naprawdę się tam znajduje, jakie to są ubrania oraz w jakim są stanie. Jeśli za 3 koszuli zażądasz 50 złotych, a nie są one zbyt dobrej jakości, nie zdziw się, że nikt ich nie kupi. Cenę zawsze możesz zmniejszyć lub po prostu oznaczyć na aukcji, jako „do negocjacji”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here