gry alkoholowe na imprezy
fot.unsplash.com

Gry alkoholowe, towarzyskie to świetny sposób na urozmaicenie każdej imprezy czy spotkania w gronie znajomych. Sprawdzą się one zarówno jako „przełamanie lodów” jak i dla osób, które znają się od dawna. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla was to zestawienie. 

Gry alkoholowe na imprezy: Zgroza xD

„Zgrozę” zakupicie już za około 25 zł. Nie jest typową grą erotyczną czy rozbieraną, a raczej ciekawą metodą do śmiechu i zabawy. W środku znajdują się karty (108 sztuk – 96 historii i 60 haseł), a także żetony. Zgrozę, którą otrzymasz na karcie należy dokończyć, a uwolnisz się dzięki Remedium.

Gry alkoholowe na imprezy: Alibi

„Alibi” zakupicie już za ok. 35 zł. W środku znajduje się aż 48 drewnianych klocków z pikantnymi zadaniami. Wspólnie ze znajomymi ustalacie zadanie specjalne. Ustawiacie klocki na sobie (jak w przypadku jengi) i każdy, kto wyciągnie kostkę musi wykonać zadanie, napisane na niej. Jeśli tego nie zrobi, musi wypić kieliszek.

gry alkoholowe na imprezy
fot.unsplash.com

Gry alkoholowe na imprezy: (Nie) Powinieneś

„(Nie) Powinieneś” to gra dostępna od około 35 złotych. Zakupicie ją np. na allegro. W pudełku znajdziecie aż 160 kart odpowiedzi, 50 kart pytań, a także dodatkowo 10 pustych kart (5 odpowiedzi i 5 pytań), które możecie wypełnić sami. Rozgrywka polega na wyciągnięciu przez gracza czarnej kart, karty pytań, a pozostałe osoby muszą odpowiedzieć na nią za pomocą kart odpowiedzi, czyli pomarańczowej kart.

Przykładowe pytania:

 • Tytuł nowej piosenki o nieszczęśliwej miłości to „…” (czarna karta)
 • Podczas badania mojej prostaty lekarz chwilę się zamyślił i powiedział „…” (czarna karta)
 • Wujek Stefan obudził mnie w środku nocy i powiedział „…” (czarna karta)
 • Będąc na porodówce usłsyzałem jak lekarz krzyknął „…” (czarna karta)
 • Co mówię przed orgazmem? (czarna karta)

Przykładowe odpowiedzi:

 • Gdzie moja obrączka s*ko? (karta pomarańczowa)
 • Nie chcę, żeby szyba w twoim oknie dalej nas dzieliła (karta pomarańczowa)
 • Lubię mieszać biznes z przyjemnością (karta pomarańczowa)
 • Zrelaksuj się, nie ma czego się bać. Ciuchcia już wjeżdża do zajezdni (karta pomarańczowa)
 • Pora przypiąć osiłkowi ogonek (karta pomarańczowa)
 • Wypad z mojego łóżka! (karta pomarańczowa)

Gry alkoholowe na imprezy: Wymyśl to!

Rebel, gra towarzyska „Wymyśl to!” kosztuje około 25 zł. W pudełku znajduje się 60 kart tematów oraz 52 karty liter. „Wymyśl to!” to ulepszona wersja gry „Państwa i Miasta”. Cała rozgrywka jest na czas. Gracz musi np. w ciągu minuty wymienić jak najwięcej zawodów na literę M, lub miast na literę R. Jeśli nie udzieli odpowiedzi przez 3 sekundy – odpada.

Gry alkoholowe na imprezy: Reset

Reset to alkoholowa gra karciana, która będzie prawdziwym hitem na każdej imprezie. Dostaniecie ją już od 15 zł. W środku znajduje się aż 120 kart z polecaniami o różnym stopniu trudności. Mogą to być polecenia jak np. Ułóż zwariowany taniec, zaprezentuj go przez 15 sekund. Na pewno będziesz spragniony – pijesz baniaka.

gry alkoholowe na imprezy
fot.unsplash.com

Gry alkoholowe na imprezy: Mafia: Vendetta

Gra Rebel, Mafia: Vendetta dostępna jest już w języku polskim za jedyne 25 zł. Polega ona na blefie i dedukcji. Każdy z uczestników wciela się w losowo przydzieloną mu rolę. Celem mafii jest wyeliminowania odpowiedniej liczby cywilów, a celem cywilów wytępienie mafii. Każdej nocy mafia zabija jedną osobę, a każdego dnia cywile mają prawo omówić zabójstwo, wybrać podejrzanego i skazać go na śmierć. Mafia najlepiej sprawdzi się jednak przy większym gronie osób. Polecana liczba graczy to od 7 do 14 osób.

Gry alkoholowe na imprezy: Przyznaj się/Nigdy przenigdy

Gra, na którą nie wydacie ani złotówki, a dodatkowo na pewno doprowadzi was do śmiechu to „Nigdy przenigdy”. Możecie ją przygotować sami np. za pomocą długopisu i kartki papieru lub ściągnąć aplikację o nazwie „Przyznaj się”, która zrobi to za was. Cała rozgrywka polega na tym, że jedna osoba losuje karteczkę/wyznanie gdzie pisze np. „Nigdy przenigdy nie skakałem na trampolinie„. Każda osoba, która robiła tą czynność w życiu wypija np. kieliszek wódki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here