ranking aplikacji randkowych
fot.unsplash.com

Z aplikacji randkowych korzysta coraz więcej osób, zwłaszcza w okresie walentynek czy świąt, kiedy samotność zaczyna doskwierać nam coraz mocniej. Dlatego dziś prezentujemy wam ranking portali internetowych, które warto sprawdzić w 2020 roku. 

Randki w sieci. Jak poznawać nowych ludzi?

Internet umożliwia wielu osobom poznanie nowych ludzi czy nawet drugiej połówki w sieci. Co prawda ma to swoje plusy i minusy, ale zdecydowanie ułatwia sprawę tym nieśmiałym czy niepewnym siebie.

Wiele osób zarówno tych młodych, jak i starszych korzysta z aplikacji czy portali randkowych, aby poznać nowe osoby i znaleźć miłość. Jakie są najpopularniejsze serwisy, aby znaleźć miłość?

Ranking aplikacji randkowych: Tinder

Tej aplikacji wielu osobom nie trzeba przedstawiać. Tinder jest popularny na całym świecie i korzysta z niego bardzo wiele osób w różnym wieku. Aplikacja jest dostępna zarówno na iOs, jak i na Androida czy Windowsa, zatem każdy może z niej skorzystać, a wystarczy do tego jedynie smarfon.

ranking aplikacji randkowych
fot.unsplash.com

Do Tindera logujemy się poprzez nasze konto na Facebooku lub poprzez numer telefonu. Aplikacja pozwala nam na dodanie kilku zdjęć oraz krótkiego opisu. Następnie pokaże nam ludzi w naszym zakresie wiekowym oraz w naszej okolicy. Sami ustawiamy jaki wiek ma nam się pokazywać oraz jakim obrębie kilometrowym szukamy.

Klikając w serduszko lub przesuwając w prawo tworzymy pary. Aby zacząć chatować z osobą, która nam się podoba, ona również musi dać nam serduszko. Dzięki tej funkcji unikniemy wiadomości od osób, które nie są w naszym typie, którymi nie jesteśmy zainteresowani lub które są dla nas za młode czy za stare.

Ranking aplikacji randkowych: Badoo

Badoo oraz Tinder konkurują ze sobą o pierwsze miejsce w największej aplikacji randkowej już od wielu lat. Badoo podobnie jak Tinder jest darmową aplikacją randkową. Do założenia konta wystarczy nam numer telefonu, mail lub konto na facebooku. Ta aplikacja jest jednak znacznie bardziej skomplikowana i rozbudowana. Przypomina swoim wyglądem serwis społecznościowy.

Niestety na Badoo może do nas napisać absolutnie każdy co często skutkuje bardzo dużym spamem i ogromną ilością wiadomości, również tych, których nie chcemy. Oczywiście kontakt z nachalną osobą możemy bez problemu ograniczyć, poprzez zablokowanie.

Ranking aplikacji randkowych: Twoo

Twoo to portal randkowy, który powstał w 2011 roku i od tego czasu bardzo szybko się rozwija. Poza poznawaniem nowych osób możemy także publikować zdjęcia czy nawet grać w gry. Aplikacja jest darmowa i działa na systemach takich jak iOS oraz Android. Do założenia konta wystarczy jedynie adres mailowy.

ranking aplikacji randkowych
fot.unsplash.com

Aplikacja pozwala na korzystanie na dwa sposoby – poprzez konto darmowe i konto premium. Konto premium kosztuje 43 zł miesięcznie, 109,99 zł na 3 miesiące lub 179,99 zł na pół roku. Płatne konto pozwala na chatowanie z dowolną ilością osób, w przeciwieństwie do konta darmowego, które pozwala jedynie na rozpoczęcie rozmowy z trzeba osobami na dzień. Gry online dostępne są jedynie dla osób z płatnym kontem.

Ranking aplikacji randkowych: Sympatia

Sympatia to zdecydowanie najstarsza aplikacja randkowa, jaką znajdziemy. Podobnie jak w przypadku Twoo mamy dwie możliwości – konto darmowe lub konto premium. Co oferuje konto premium?

Przede wszystkim dzięki wykupieniu abonamentu nie będziecie musieli grzebać się w setkach osób, które nie są do was dopasowane. Konto premium pozwoli nam na wybranie parametrów potencjalnej drugiej połówki, które będą wam się podobać i będą wam odpowiadać, a także dokładnej lokalizacji.

Inne aplikacje randkowe, na które warto zwrócić uwagę to:

  • Grindr, Romeo lub Fellow – dla osób homoseksualnych,
  • eDarling,
  • Topface.

Na co uważać korzystając z aplikacji randkowych?

Niezależnie od tego, z jakiej aplikacji korzystacie lub planujecie korzystać, musicie pamiętać o kilku ważnych aspektach. Przede wszystkim nigdy nie podajecie nikomu swoich dokładnych danych. Często niestety za takimi kontami kryją się osoby, które zwyczajnie chcą wyłudzić wasze dane osobowe. Umawiając się na pierwszą randkę, poza ubiorem czy makijażem, warto pamiętać także o spotkaniu się w miejscu publicznym czy porozmawianiu z osobą wcześniej za pomocą kamerki internetowej np. poprzez Skype, Facebooka (a dokładniej Messengera) czy FaceTime.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here