jak być bardziej zorganizowanym
fot.unsplash.com

Bycie zorganizowanym dla wielu osób jest bardzo ważne, jednak często ciężkie do wykonania. Dobra organizacja pozwoli nam nie tylko na nie zapominanie o obowiązkach, ale także w utrzymaniu czystości czy pracy. Jak więc to osiągnąć? Odpowiadamy! 

Jak być bardziej zorganizowanym? Listy

Świetnym sposobem, który zawsze pomaga w lepszej organizacji są listy. Tworzy się je w łatwy i prosty sposób, nie zajmują dużo czasu, a zdecydowanie ułatwiają nam wiele czynności. Listę możecie sporządzić np. w specjalnym notesie, na karteczkach samoprzylepnych, w pamiętniku, w telefonie lub na komputerze. Ważne jest tylko to, aby mieć ją zawsze przy sobie. Jakie listy warto zrobić?

  • Lista zakupów – uchroni nas nie tylko przed nadmiernym kupowaniem produktów żywnościowych, których nie potrzebujemy, ale także pozwoli nam zaoszczędzić. Przed wyjazdem do supermarketu warto przejrzeć co macie już w lodówce, czego wam brakuje, co powinno tam być a się skończyło (np. jajka, mleko, napoje). Możecie również pójść o krok dalej i przed sporządzeniem takiej listy zerknąć na oferty sklepów, promocje i gazetki. Dostaniecie je nie tylko do skrzynki, ale także na internecie czy za pomocą specjalnych aplikacji na telefon.
  • Lista zadań – w ciągu dnia macie bardzo dużo do zrobienia? Lista zdecydowanie to ułatwi, a dodatkowo sprawi wam dużo satysfakcji. Odhaczanie kolejnych pozycji na niej to prawdziwa radość.
jak być bardziej zorganizowanym
fot.unsplash.com

Jak być bardziej zorganizowanym? Kalendarz

Kalendarz jest bardzo przydatnym narzędziem do życia. Jeśli lubicie zapisywać wszystko za pomocą długopisu, możecie zakupić taki gotowy w prawie każdym sklepie lub w sieci. Teraz są one na promocji, jako że zazwyczaj kupujemy je na początku roku. Kalendarz gotowy możecie zastąpić bullet journalem, który w środku jest kompletnie pusty. Sami możecie go dostosować do swoich potrzeb.

Dla tych z was, którzy lubią elektronikę i nie rozstają się z telefonem również mamy rozwiązanie. Prawie każdy telefon ma już teraz wbudowaną automatycznie aplikację kalendarza, jeśli nie AppStore czy sklep Google, aż pęka od różnych aplikacji o wszelakich kolorach czy funkcjach. Poświęćcie chwile i znajdźcie ten, który najlepiej wam pasuje.

Do kalendarza możecie wpisywać absolutnie wszystko. Listy zakupów, listy zadań, godziny pracy swoje, partnera/partnerki, o której trzeba pojechać po dziecko do szkoły czy przedszkola, rachunki do zapłacenia itp. Wszystko zależy absolutnie od was, waszego życia i planu dnia.

jak być bardziej zorganizowanym
fot.unsplash.com

Jak być bardziej zorganizowanym? Harmonogram sprzątania

Wasz dom wygląda jakby było w nim włamanie? Macie dość ciągłego bałaganu, który pojawia się za każdym razem, gdy tylko mrugniecie? Idealnym rozwiązaniem na to jest harmonogram sprzątania. Sprawdzi się on nawet u osób, które nie lubią na co dzień zajmować się porządkami domowymi. Dzieląc te czynności na poszczególne dni, tygodnie czy miesiące, wydaje nam się, że mamy mniej pracy do zrobienia, co faktycznie jest prawdą. Nie ma w końcu potrzeby, aby codziennie myć lodówkę.

Kluczem do utrzymania porządku jest również dobra organizacja przestrzeni. Wszelakie dekoracje do domu, mimo że wyglądają efektownie to jednak zbierają kurz. Dodatkowo jeśli nie posiadamy w domu czy pokoju wystarczająco miejsca do przechowywania, będziemy ciągle musieli odkładać coś na blat, kanapę czy krzesło. Warto również przejrzeć szuflady, szafki, piwnicę czy strych. Stare ubrania możecie wykorzystać na szmatki, uszyć z nich coś ciekawego czy sprzedać/oddać.

Do szuflad możecie wsadzić pudełka np. po butach i użyć ich jako segregacji np. na skarpetki, majtki czy rajstopy, a na blat czy szafkę postawić te „ładniejsze”. Macie dekorację i dodatkową przestrzeń do przechowywania w jednym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here