fot.unsplash.com

Tatuaż zostanie z wami do końca życia. Właśnie dlatego poza wybraniem odpowiedniego studia tatuażu jak i samego tatuatora, warto wiedzieć jak dbać o swoje nowe dzieło. Niestety w sieci znajdziecie wiele nieprawdziwych informacji, a stosowanie ich może skończyć się nawet bardzo źle dla waszego zdrowia, dlatego czytajcie uważnie i notujcie.

Jak dbać o tatuaż? Czego unikać przy nowym tatuażu? Jak dbać o świeży tatuaż latem?

Wychodzicie ze studia, zadowoleni, z nową dziarką. Macie ochotę od razu pokazać ją absolutnie każdemu, no może poza babcią. Musicie jednak bardzo na nią uważać. W studiu zapewne tatuażysta nałożył wam folię lub sztuczną skórę oraz poinstuował kiedy ją ściągnąć. Zazwyczaj zaleca się zrobić to jutro lub tego samego dnia wieczorem, w zależności od czasu, w którym skończyliście robić tatuaż.

Sztuczna skóra jest oczywiście trudniejsza do ściągnięcia niż zwykła folia spożywcza, zatem musicie być bardzo ostrożni, ale o tym potem. Tatuaż, który jest świeży jest właściwie raną, zatem musicie na niego uważać i odpowiednio o niego dbać, tak aby wasza skóra jak najszybciej się goiła. Unikajcie przez okres około 2 tygodni wycieczek na basen czy jezioro, a także nadmiernego namaczania skóry i wystawiania jej na słońce. Niewskazany jest także wysiłek fizyczny.

Jak dbać o tatuaż
fot.unsplash.com

Jak dbać o tatuaż w nocy? Jak dbać o tatuaż bepanthen?

Czas na ściągnięcie foli lub sztucznej skóry. Sztuczną skórę najlepiej ściągnąć pod wodą i robić to bardzo powoli, tak aby was zbyt nie bolało. Z folią jest mniejszy problem. Po ściągnięciu musicie przemyć tatuaż. Najlepiej zrobić to za pomocą szarego mydła lub płynu do higieny intymnej. Zwróćcie uwagę jednak na to, aby nie był on zapachowy. Spłukujecie płyn i nadmiar wody odsączacie.

Do wysuszenia tatuażu użyjcie np. ręczników papierowych. Przykładacie je do miejsca, delikatnie. Nie pocieracie. Po wyschnięciu czas na krem. Możecie zakupić specjalny krem do tatuażu, który dostępny będzie zapewne już w studiu, w którym wykonywaliście dziarkę lub w sieci. Spokojnie wystarczy jednak maść bepanthen. Dostaniecie ją w aptece za około 30 zł, a takie opakowanie starczy wam na długo. Pamiętajcie, aby maści nie nakładać za dużo. Skóra ma być „błyszcząca”, jednak nie całkowicie biała.

Gojenie tatuażu etapy. Nowy tatuaż jak długo nosić folię

Jeśli bardzo obawiacie się o pierwszą noc, wiercicie się, obracacie przez sen, możecie na ten czas założyć jeszcze folię. Raczej powinno się już tego unikać. Tatuaż, jako że jest raną, musi oddychać. Przykrywanie go więc przez kilka dni czy nawet tygodni folią jest bardzo szkodliwe. Unikajcie jednak w tych miejscach obcisłych ubrań. Jeśli dziarę macie na udzie – postawcie raczej na dresy niż jeansy. Tatuaż musicie również bardzo często myć. W pierwszych dniach nawet 3-4 razy dziennie. Za każdym razem robicie to tak jak opisaliśmy, czyli: zmycie kremu, płyn, spłukanie, odsączenie nadmiaru wody, nałożenie nowej warstwy kremu.

Jak dbać o tatuaż
fot.unsplash.com

Pamiętajcie także, że tatuaż będzie się goił przez kilka dni lub nawet tygodni w zależności od waszego organizmu. W tym czasie może wam się wydawać, że całkowicie schodzi z waszego ciała i zaraz okaże się, że go nie ma. Tusz będzie wychodził i zbierać się będzie również osocze. Może on was także mocno swędzieć. Pamiętajcie jednak, że jest to zupełnie normalne i musicie to po prostu wytrzymać (i oczywiście nie drapać!). Nie odrywajcie kawałków skóry, która schodzi. Po prostu myjcie tatuaż i pielęgnujcie go przy pomocy kremu i wszystko będzie dobrze.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania czy wątpliwości nie bójcie się zadzwonić lub napisać do swojego tatuatora. On z pewnością bardzo chętnie odpowie na wszystkie wasze pytania i da wam dodatkowe wskazówki. O tatuaż musicie dbać już do końca życia. Oczywiście z czasem wystarczy jedynie smarowanie go kremem, tak jak używacie balsamu do ciała. Przy kolorowych tatuażach jednak może okazać się konieczne podbicie kolorów po kilku lub kilkunastu latach i jest to w pełni normalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here