pierwszy tatuaż
fot.unsplash.com

Wiele osób marzy o tatuażu, ale zwyczajnie boi się reakcji środowiska, w którym żyje, ludzi z pracy, drugiej połówki czy, co gorsza, rodziny, zwłaszcza mamy lub babci, które mogą nie być zachwycone z nowego dzieła na waszym ciele. Nie jest to jednak ważne. Pamiętajcie, że to wasze ciało i możecie z nim zrobić to co wam się podoba. 

Czy tatuaż to dobry pomysł?

Mówi się, że tatuaż powinien mieć znaczenie. Po zrobieniu dziary przygotujcie się na to pytanie od absolutnie wszystkich. Tatuaż może upamiętniać np. członka rodziny, zwierzaka, określone wydarzenie w życiu itp. Wcale jednak nie musi mieć on żadnego znaczenia. Jeśli chcecie wytatuować sobie psa w stroju astronauty, zróbcie to, nie musicie przecież wymyślać do niego ckliwej historyjki czy ideologii – po prostu spodobał wam się wzór lub pomysł, więc go zrobiliście.

Oczywiście, nie ma nic złego w tatuażach, które mają znaczenie. Wiele osób tatuuje sobie daty urodzenia swoich dzieci, obrazy, portrety czy cytaty, które pomagały im w ciężkich chwilach. Jeśli chcecie coś upamiętnić na całe życie – dziara to świetny sposób. Musicie jednak być w stu procentach pewni swojej decyzji.

pierwszy tatuaż
fot.unsplash.com

Niepewność przed tatuażem

Jeśli chcecie adoptować psa, ale nie jesteście w stu procentach pewni swojej decyzji – nie róbcie tego. Ta sama zasada tyczy się także tatuażów. Pamiętajcie, że psiak zostanie z wami na kilka lub kilkanaście lat, a zawsze możecie go wyadoptować. Tatuażu jednak nie da się oddać do kogoś innego, a będzie on wam towarzyszył już do końca życia. Zatem dobrze zastanówcie się nad tatuażem, miejscem czy wzorem.

Jeśli macie wymarzony tatuaż, wzór lub napis, ale nie jesteście pewni miejsca, sprawa jest nieco prostsza. Spróbujcie przetestować kilka miejsc. Za pomocą markera czy eyelinera i talku, możecie narysować sobie wzór np. na nadgarstku. Całość posypcie talkiem lub pudrem i delikatnie wklepcie. Taki „tatuaż” zostanie z wami na cały dzień, a rano czynność możecie powtórzyć. W sieci możecie zakupić także zmywalne tatuaże z wieloma wzorami, a także możecie sami zaprojektować coś i zamówić. Taki pomysł z pewnością sprawdzi się jeśli nie wiecie gdzie będziecie chcieli swoją dziarkę. Możecie przetestować w ten sposób kilka miejsc i wybrać to idealne.

Jak wybrać studio tatuażu?

Wzór wybrany, miejsce także. Czas na wybór studia tatuażu, a właściwie tatuażysty. Oczywiście poza rekomendacjami od rodziny, przyjaciół czy bliskich, możecie poszukać czegoś na własną rękę. My polecamy wam media społecznościowe. Na instagramie czy facebooku wiele tatuażystów pokazuje swoje prace. Możecie napisać do nich również w wiadomości prywatnej, opisać swój pomysł, a oni powiedzą wam co sądzą i przygotują wycenę. Zwracajcie także uwagę na styl, w jakim pracuje dany artysta oraz lokalizację.

pierwszy tatuaż
fot.unsplash.com

Po umówieniu się zazwyczaj należy wpłacić zadatek (ok. 100zł), ma on zabezpieczyć tatuażystę przed nieodwołaniem wizyty. Pamiętajcie, aby przed tatuażem nie pić alkoholu. Możecie dodatkowo ogolić miejsce, w którym chcecie wykonać sobie dziarę. Obojętnie od tego czy jest to dłoń, ręka, noga czy udo. Małe, niewidzialne włoski macie prawie wszędzie. Jeśli jednak zapomnicie o tym, głowa do góry. Tatuażyści mają w studiu również maszynki do golenia.

Po zrobieniu tatuażu wysłuchajcie dokładnie tatuażysty oraz tego co ma wam do powiedzenia. Odpowiednie dbanie o tatuaż jak i pielęgnacja jest kluczowe, aby wasza dziara wyglądała pięknie i szybko się zagoiła. Wszystko jednak zależy od waszego ciała. Jednych tatuaże bolą, innych jedynie szczypią. U niektórych proces gojenia trwa kilka dni, u innych kilkanaście. W razie jakichkolwiek wątpliwości czy obaw przed i po zrobieniu tatuażu kontaktujcie się z waszym tatuażystą, który z pewnością odpowie na wszystkie pytania i rozwieje wasze wątpliwości. Nie bójcie się więc pytać, w końcu kto pyta ten nie błądzi, a tatuaż ma z wami zostać na całe życie, więc ważne, aby wam się podobał i by pasował do was i waszej osoby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here