podkład
fot.pixabay.com

Podkład to piękna baza naszego makijażu, która pomaga nam ujednolicić naszą cerę, a także zakryć wszelakie niedoskonałości. Dobranie odpowiedniego podkładu jednak dla wielu osób jest trudnym, o ile nie niemożliwym zadaniem. Jak dobrać idealny podkład?

Przede wszystkim należy pamiętać, że żaden podkład, choćby z wysokiej półki za pokaźną sumę pieniędzy nie będzie dobrze wyglądał, jeśli nie zadbamy w odpowiedni sposób o naszą cerę i nie dobierzemy odpowiedniego koloru produktu. Zapewne większość osób zna przykry widok źle dobranego makijażu, gdy twarz ma inny kolor niż szyja czy dłonie. Jak tego uniknąć?

Na co zwracać uwagę przy doborze podkładu

Poszukiwanie podkładu idealnego wcale nie musi być naszym utrapieniem i zmorą, jednak warto zadać sobie kilka pytań przed takich jak:

  • Czego oczekujemy od produktu?
  • Zależy nam na mocnym kryciu czy lekkim?
  • Jaki mamy typ cery?
  • Jaki jest nasz budżet?
podkład
fot.pixabay.com

Właściwości podkładu. Czego oczekujemy?

Przede wszystkim, aby dobrać podkład idealny, warto zrozumieć, że ten produkt, jak wspaniały by nie był, nie jest cudotwórcą. Podkład nie jest w stanie zamienić nas w piękne kobiety z okładek magazynów, choćbyśmy wydali na niego grube pieniądze. Dlaczego? Nie ma on w składzie retuszu. Bez prawidłowej pielęgnacji i bazy pod podkład, cały efekt może być mizerny i nie będzie to wina produktu. Kluczem więc do sukcesu jest pielęgnacja, świadome oczekiwania co do możliwości tego kosmetyku, a także metoda prób i błędów.

Zacznijmy od budżetu. Podkład kupimy już od kilku złotych w drogerii czy supermarkecie, jednak może on kosztować nas nawet kilkaset złotych. Podkłady z niższych półek od tych z wysokich, różnią się nie tylko jakością, ale także i składem, pojemnością czy odcieniami. Większa istnieje szansa, że dobierzemy idealny odcień przy wyższej półce, choć oczywiście nie jest to zasada. Kwestia budżetu jest oczywiście kwestią indywidualną, jednak warto pamiętać, że droższy nie oznacza lepszy. W drogeriach znajdziemy wiele podkładów, które kuszą nas swoją ceną, a wciąż są świetnymi produktami.

Testowanie podkładów na dłoni

Oczywiście krycie jest kwestią indywidualną, ponieważ każdy z nas ma swoje upodobania. Kolejnym aspektem, na którym warto się skupić jest rodzaj naszej cery. Ważne jest, aby wiedzieć, czy nasza skóra jest sucha, mieszana czy tłusta. Oczywiście nie sugerujmy się etykietą produktu w stu procentach. To, że mamy cerę tłustą i podkład opisany jest jako do cery tłustej, nie oznacza, że będzie dla nas idealny i tylko taki powinniśmy kupować. Warto zwracać uwagę na etykiety, jednak nie trzymać się sztywno sugestiom producenta.

podkład
fot.pixabay.com

Wiele osób dobiera podkład, nakładając tester na nadgarstek, co jest błędne. Skóra na nadgarstku naszej ma inny odcień niż nasza twarz, co możemy w łatwy sposób sprawdzić przykładając po prostu rękę do np. policzka. Jeśli do dobraniu podkładu chcemy użyć dłoni, zróbmy to na zewnętrznej stronie. Ważne jest także nie tylko natężenie koloru czyli odcień, ale także ton np. żółty czy różowy.

Jak dobrać podkład? Najlepszy sposób na dobranie idealnego podkładu

Najlepszym i najskuteczniejszym jednak sposobem jest nałożenie podkładu bezpośrednio na twarz, najlepiej na linii żuchwy. Jak to zrobić? Dobieramy kilka kolorów, które wydaje nam się, że będą pasować odcieniem do naszej szyi i te testery wykorzystujemy. Warto wyjść jednak poza galerię czy drogerię i stanąć na zewnątrz w naturalnym świetle, jako że żarówki oraz oświetlenie wewnątrz zmieniają barwę światła. W przeciwnym wypadku może okazać się, że nasz podkład nie będzie wyglądał dobrze.

Jeśli jest taka możliwość warto także poprosić sprzedawczynię w drogerii o próbkę kosmetyku, którą możecie zabrać następnie ze sobą do domu i przetestować w ciągu dnia, aby zobaczyć czy wam odpowiada. Niestety, choć podobno z każdego sklepu mamy prawo wziąć próbkę kosmetyku, często w praktyce wychodzi to inaczej. W większych drogeriach typu Sephora, na pewno istnieje taka możliwość i warto z niej skorzystać.

Znalezienie idealnego podkładu trwa. U jednych krócej, u innych dłużej. Warto pamiętać, że podkład to nie cudotwórca, a znalezienie tego idealnego często wynika z metody prób i błędów. Oczywiście każdy chciałby, aby ten pierwszy zakupiony produkt, już był idealny, jednak nie warto się zrażać. Makijaż może być pasją, poprzez niego wiele osób może wyrazić siebie, a podkład jest absolutną bazą pod wszystko co chcielibyśmy stworzyć na naszej twarzy. Znalezienie tej bazy, choć nie proste, nie jest niewykonalne. Podkład to jednak nie wszystko. Jeśli dopiero zaczynacie swoją przygodę z makijażem odsyłamy was do artykułu o podstawowych kosmetykach do makijażu dla początkujących.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here