podkład
fot.pixabay.com

Makijaż może być ciekawą formą wyrażenia siebie, swoich pasji, upodobań czy nawet charakteru. Źle wykonany lub dobrany kosmetyk może nam jednak bardzo zaszkodzić i sprawić, że będziemy wyglądać niekorzystnie. 

Absolutną podstawą w makijażu jest oczywiście pielęgnacja, a drugą najważniejszą rzeczą jest dobór podkładu, tak aby pasował on kolorystycznie do naszej skóry a także spełniał nasze oczekiwania. Jeśli ten krok mamy już za sobą czas przystąpić do aplikacji, czyli nałożenia kosmetyku. Jak to zrobić?

Nakładanie podkładu – gąbka. Beauty blender stał się totalnym hitem!

Obecnie najpopularniejszym narzędziem do nakładania podkładu jest gąbka. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni na całym świecie, pokochali Beauty blender. Ten produkt został wymyślony specjalnie na potrzeby telewizji, aby nadać aktorom czy prezenterom nieskazitelnego wyglądu.

Zanim przystąpimy do nakładania podkładu, gąbkę należy zwilżyć i jest to absolutny wymóg. Namoczona gąbka nie tylko stanie się miększa, ale także i większa, a dodatkowo nie będzie pochłaniać naszego produktu i kumulować go w środku. Nadmiaru wody możemy pozbyć się używając ręcznika materiałowego bądź papierowego. W dłoń bierzemy nasz podkład i nakładamy go bezpośrednio na twarz w kilku miejscach bądź odrobinę na rękę. Nie wyciskamy produktu bezpośrednio na gąbkę.

podkład
fot.pixabay.com

Korzystając z Beauty blendera nie rozcieramy produktu na twarzy, a wklepujemy go przy pomocy dolnej części gąbki, która ma większą powierzchnię. Ścięta część służy do miejsc trudnodostępnych jak np. pod oczami. Najpopularniejszą gąbeczką jest zdecydowanie Beauty blender, aczkolwiek znajdziemy wiele tańszych zamienników, które również spełniają swoją funkcję.

Pamiętajmy także, że gąbeczkę powinniśmy w odpowiedni sposób pielęgnować. Po każdym użyciu należy ją dokładnie umyć np. przy pomocy płynu do higieny intymnej, następnie odsączyć tyle wody ile jesteśmy w stanie i pozostawić do wyschnięcia. W przeciwnym wypadku wewnątrz gromadzić się będą bakterie.

Nakładanie podkładu pędzlem. Jaki pędzel do podkładu wybrać?

Jeśli nie chcemy korzystać z gąbeczki do makijażu, możemy również wybrać pędzel. Jaki pędzel wybrać? Na rynku znajdziemy wiele opcji i modeli, jednak te, które powinny nas interesować to kabuki, czyli lekko zaokrąglona główka bądź flat top, czyli płasko ścięty. Pędzel do podkładu powinien także być gęsty, mocno zbity. Unikamy pędzli małych, rzadkich czy płaskich.

podkład
fot.pixabay

Przed nałożeniem podkładu warto zwilżyć pędzel spiskując jego końce wodą czy mgiełką. To pomoże w uzyskaniu lepszego efektu. Produkt rozprowadzamy stemplując go, a następnie kolistymi ruchami przejeżdżamy po całej twarzy. Czynność powtarzamy, aż do uzyskania oczekiwanego rezultatu. Wymaga to oczywiście nieco wprawy, jak wszystko związane z makijażem, jednak nie jest bardzo trudne.

Pędzel, podobnie jak i gąbeczkę, należy również czyścić i myć po każdym użyciu w przeciwnym wypadku pomiędzy włoskami gromadzić się będą bakterię, które następnie mogą spowodować na naszej twarzy wypryski czy zaczerwienienia. Dlatego niezależnie od tego, na jaką metodę się decydujemy, należy pamiętać o pielęgnacji.

Nakładanie podkładu palcami. Czy jest to dobra metoda?

Wiele osób mimo dostępnych narzędzi wciąż nakłada podkład palcami. Czy jest to dobra metoda, która pozwoli nam na zaoszczędzenie pieniędzy? Nie. Produkt nałożony palcami, nie będzie wyglądał aż tak dobrze jak ten nałożony gąbką lub pędzelkiem.

Przede wszystkim nasze palce mają strukturę, która odbije się na naszej twarzy, a dodatkowo podkład zostanie rozprowadzony nierównomiernie i ciężko będzie nam uzyskać zadowalający dla nas efekt. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup odpowiedniego pędzla czy gąbki. Nie jest to duży wydatek, a jeśli będziemy odpowiednio dbać, starczy nam na dłuższy okres czasu.

Co więc wybrać? Każdy z nas jest inny i ma inne upodobania, jednak dla osób zarówno początkujących w makijażu, którzy dopiero kompletują swoje pierwsze kosmetyki, jak i dla tych bardziej doświadczonych, polecamy gąbeczkę. Jest ona prosta w użyciu, daje ładny efekt, a dodatkowo makijaż nią zajmuje zaledwie kilkadziesiąt sekund. Oczywiście najlepsza będzie tutaj metoda prób i błędów. Jeśli decydujemy się na gąbeczkę tańszą z drogerii istnieje ryzyko, że będzie ona twarda co utrudni nam aplikację, jednak nie jest to reguła. Wiele osób zamawia zamienniki beauty blenderów z drogerii internetowych czy nawet z chin i bardzo chwali sobie jakość oraz cenę. Każdy musi znaleźć coś dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here