jak myć pędzle
fot.unsplash.com

Pędzle do makijażu, obojętnie czy zakupione na aliexpress, czy za grube pieniądze w drogerii, jeśli nie będą odpowiednio umyte i pielęgnowane, nie dadzą nam oczekiwanego efektu. Jak myć pędzle do makijażu? Co ile powinniśmy myć pędzle do makijażu? Odpowiadamy!

Co ile myć pędzle do makijażu?

Pędzle do makijażu należy myć w miarę często. Gromadzą się na nich bowiem nie tylko resztki produktów, jak puder czy podkład, ale także i bakterie. Zwłaszcza jeśli trzymamy je w kubku na toaletce, w łazience czy w kosmetyczce. Co ile więc myć pędzle do makijażu? Zacznijmy od rozróżnienia pędzli

  1. Pędzle do podkładów, beauty blendery/gabeczki do makijażu, pędzle do konturowania na mokro, pędzle do cieni.
  2. Pędzle do pudrów, bronzerów, roświetlaczy itp.

Przykładowo, pędzel, którym nakładamy podkład musimy myć codziennie. Podobnie z beauty blenderem czy innym zamiennikiem tej gąbeczki do makijażu, jak i wszystkimi pędzlami, których używamy na mokro czy „pojedynczo”. W przypadku pędzli do cieni te też powinniśmy myć codziennie, a raczej po każdym użyciu i to nie tylko z powodu zarazków. Jeśli jednego dnia robimy mocny makijaż czy kolorowy, a następnego chcemy wykonać smokey eye czy zwykły makijaż nude, ciężko będzie zrobić nam to pędzlem, który brudny jest od różowego czy zielonego cienia. Pędzle do pudru, brozera, rożwietlaczy itp. wystarczy, że myć będziemy co kilka dni lub co tydzień, w zależności też od tego ile ich używamy na co dzień.

jak myć pędzle
fot.unsplash.com

Jak myć pędzle do makijażu? Mydło

Jedną z najpopularniejszych, najprostszych i najtańszych metod na mycie pędzli do makijażu jest użycie mydła. Najlepiej do tego zadania sprawdzi się szare mydło np. marki biały jeleń. Jak to zrobić?

W dłoń bierzemy nasz brudny pędzel, a w drugą mydło. Odkręcamy wodę w kranie i kolistymi ruchami wycieramy pędzel o bok mydła. Co jakiś czas spłukujemy zarówno pędzel jak i mydło. Gdy woda staje się przeźroczysta, a pędzel jest czysty, odsączamy nadmiar wody i odkładamy na bok. Tak samo postępujemy w przypadku każdego innego pędzla.

Jak myć pędzle do makijażu? Płyn

Kolejną metodą na mycie pędzli jest użycie płynu. Świetnie sprawdzi się tu płyn z ISANY za kilka złotych z Rossmanna lub też płyn do higieny intymnej. Odrobinę płynu wylewamy na pędzel i okrężnymi ruchami wycieramy go o naszą dłoń.

Gdy pędzel jest już umyty, czynność powtarzamy z innymi pędzlami, a następnie odsączamy nadmiar wody i odkładamy na bok. Ważne, aby pędzle czyste, do wyschnięcia wieszać, np. przy pomocy sznurka, wstążki czy gumki recepturki. Wieszamy je do góry nogami, podobnie jak robimy to w przypadku suszenia kwiatów. Unikniemy wtedy odkształcenia się włosia.

jak myć pędzle
fot.unsplash.com

Jak myć pędzle do makijażu? Płyn + szczoteczka

Możecie także pójść o krok dalej i do mycia pędzli wykorzystać nie tylko płyn, ale także i specjalną szczoteczkę stworzoną właśnie w tym celu. Taka szczoteczka jest silikonowa, a na swoim spodzie ma specjalną przyssawkę, którą możecie „zamontować” do waszej umywalki, co zdecydowanie ułatwi wam cały proces mycia. Pędzel namoczony w płynie wycieracie wtedy o szczoteczkę, która ma specjalne wypustki ułatwiające mycie.

Taką szczoteczkę do mycia pędzli kupicie już za kilka złotych w drogerii czy w internecie. Możecie także zakupić ją na aliexpress. Różnią się one od siebie przede wszystkim rozmiarami. Pamiętajcie, że zawsze lepiej będzie wziąć tę większą szczoteczkę, niż tę mniejszą.

Teraz wiecie już jak myć pędzle. Pamiętajcie, że tak samo jak dla was demakijaż jest najważniejszym krokiem w pielęgnacji i w pięknym wyglądzie przez wiele lat, tak dla pędzli mycie jest kluczowym elementem, abyście mogli z nich korzystać przez długi okres czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here