jak ściągać hybrydę
fot.unsplash.com

Lakiery hybrydowe nie niszczą płytki paznokcia, mimo to nieumiejętne ściąganie, odgryzanie czy nawet zrywanie może uszkodzić wasze paznokcie. Właśnie dlatego każda osoba, która decyduje się na tego typu manicure, musi wiedzieć jak to zrobić. To wcale nie jest takie trudne. 

Jak ściągać hybrydę? Ściąganie hybrydy frezarką

Złe ściągnie hybryd, może uszkodzić płytkę paznokcia. Możecie oczywiście w tym celu udać się do kosmetyczki, która zrobi to profesjonalnie, za niewielką sumę pieniędzy lub spróbować samemu. Wcale nie jest to takie trudne. Co będzie wam do tego potrzebne? Wszystko zależy od metody, na którą się zdecydujecie.

Hybrydy możecie ściągnąć za pomocą frezarki, jeśli oczywiście posiadacie w domu takie urządzenie. Nie polecamy tego jednak dla osób niedoświadczonych. Frezarką bardzo łatwo zrobić sobie krzywdę i uszkodzić płytkę paznokcia. Musicie więc wiedzieć, do którego momentu piłować i w którym momencie przestać.

jak ściągać hybrydę
fot.unsplash.com

Jak ściągać hybrydy w domu. Jak ściągać hybrydę domowe sposoby

Najlepszą i zarazem najprostszą metoda na ściągnięcie hybryd jest aceton. Dostaniecie go w sieci jak i w sklepach stacjonarnych np. w NeoNail. Zaczynacie jednak od pilnika. Piłujcie wierzchnią warstwę tak, aby całkowicie pozbyć się topu. Czas wziąć folię aluminiową w dłoń! Tniecie ją na średniej wielkości prostokąty za pomocą nożyczek lub zwyczajnie urywacie. Następnie wacik, najlepiej bezpyłowy namaczacie grubo w acetonie i przykładacie do paznokcia. Cały paznokieć owijacie szczelnie folią aluminiową.

Zamiast foli, możecie skorzystać także ze specjalnych nakładek, klipsów. Kupicie je np. na AliExpress lub allegro już za kilka złotych. Jest to na pewno szybsza i wygodniejsza metoda. Tak owinięte paznokcie trzymacie kilkanaście minut. Możecie w tym czasie obejrzeć sobie serial lub filmik na youtubie. Po tym ściągacie folię. Hybryda powinna być miękka. Za pomocą drewnianego patyczka, usuwacie resztki lakieru. Jeśli coś pozostanie, możecie powtórzyć zabieg lub dokończyć np. blokiem polerskim.

Ściąganie hybrydy pilnikiem. Jak zdjąć hybrydę z żelem

Wiele osób decyduje się również na ściąganie hybryd czy żelów pilnikiem. Co oczywiście jest do wykonania. Robiąc to jednak ręcznie, musicie uzbroić się w cierpliwość. Na początek najlepsze będą pilniki gruboziarniste, które szybko poradzą sobie z lakierem lub z żelem. Zaopatrzcie się także w bloki polerskie, które pomogą wam z pozostałościami koloru, a będą znacznie delikatniejsze.

Spiłowując jednak lakier czy żel, musicie bardzo uważać na swoją płytkę. Jeśli jednak przedłużaliście paznokcie np. na formie, wcale nie musicie całkowicie ich piłować do końca. Wystarczy spiłować kolor, a następnie możecie uzupełnić brak żelu przy skórce, a następnie całość na nowo pomalować i gotowe. Oczywiście do tego będzie wam potrzebny cały zestaw lakierów, żeli, pędzelków i oczywiście lampa hybrydowa.

jak ściągać hybrydę
fot.unsplash.com

Jak ściągnąć hybrydy bez acetonu. Czym zmyć hybrydy bez acetonu?

Zmycie hybryd bez acetonu jest jednak niemożliwe. Musicie albo zdecydować się na ściąganie ich przy pomocy płynu lub na spiłowanie pilnikiem czy frezarką. Jeśli żadna z metod wam nie odpowiada, wybierzcie się do kosmetyczki, która zrobi to za niewielką sumę pieniędzy, a będzie to wykonane profesjonalnie i w odpowiedni sposób.

Zdecydowanie nie powinniście odrywać paznokci, odgryzać ich czy próbować ich podważyć. W sieci krążył kiedyś filmik, jak kobieta pozbywała się przedłużanych paznokci za pomocą nitki dentystycznej. Absolutnie nie decydujcie się na takie kroki. Uszkodzenie płytki paznokcia może być bardzo bolesne. Zatem zdecydowanie nie warto tego robić.

Pamiętajcie jednak o odpowiedniej pielęgnacji. Paznokcie po ściąganiu pilnikiem czy nasączaniu w acetonie, mogą być lekko „zmęczone”. Warto więc wykorzystać ten moment na nałożenie kremu do dłoni i paznokci czy nawet zastosowanie specjalnego olejku do skórek. Możecie również zdecydować się na bezbarwną odżywkę na paznokcie, dostępną np. w rossmanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here