jaki masz typ cery
fot.unsplash.com

Każda osoba ma inną cerę. Wybór odpowiedniej pielęgnacji czy kosmetyków powinien być dopasowany do waszej twarzy i wszelakich skłonności jak np. przetłuszczanie, wypryski, zaskórniki czy suchość. Wiele osób jednak ma problem z określeniem swojego typu cery. Z naszymi wskazówkami, na pewno będzie to łatwiejsze. 

Jaki masz typ cery? Cera mieszana

Cera mieszana to połączenie dwóch typów cery: normalnej i tłustej. Pielęgnacja takiej cery może być nieco problematyczna. W końcu część twarzy należy pielęgnować jak cerę tłustą, a część jak cerę suchą. Jak więc rozpoznać cerę mieszaną?

Skóra przetłuszcza się w strefie T, czyli na czole, nosie i brodzie, natomiast jest sucha na policzkach i skroniach. Przy wyborze kosmetyków zwróćcie uwagę na ich typ i do jakiej cery są odpowiednie. Stosując kremy, zwracajcie uwagę na swoje pory. Unikajcie stosowania kosmetyków tylko dla cery tłustej lub tylko dla cery suchej. Oczywiście możecie stosować dwa osobne rodzaje.

jaki masz typ cery
fot.unsplash.com

Jaki masz rodzaj skóry? Cera sucha

Cera sucha charakteryzuje się oczywiście suchością. Jest szorstka, matowa i napięta, a dodatkowo może nawet swędzieć. Wybierając kosmetyki, zwróćcie uwagę na rodzaj oraz na skład i etykietę. Unikajcie produktów, które w składzie mają alkohol. Będzie on dodatkowo wysuszał waszą cerę.

Pamiętajcie o dobrym nawodnieniu waszego ciała, a także o kremie na dzień i na noc. Ten na noc powinien być mocniejszy, tłustszy i bardziej odżywczy. Rano stawiajcie na kremy lekkie, z filtrami SPF, które ochronią waszą skórę przed UV. Ważne są także odpowiednie maseczki, które pomogą w momencie, gdy wasza skóra jest zmęczona.

Rozpoznaj swój typ cery. Cera normalna

Cera normalna jest miękka i elastyczna, a dodatkowo charakteryzuje się różowym kolorem. Jest to najłatwiejszy typ cery do pielęgnacji, zatem jeśli macie właśnie taką, cieszcie się!

Pamiętajcie, aby regularnie stosować pielęgnacje, nie zapominajcie o peelingach, aby usunąć martwy naskórek czy kremach na dzień i na noc. Dodatkowo ważna jest odpowiednia, zdrowa dieta jak i prawidłowe nawodnienie.

Typy cery. Pielęgnacja cery tłustej.

Cera tłusta jest dość łatwa do zidentyfikowania. Pory są powiększone, cała twarz wydaje się być przetłuszczona czy błyszcząca, a dodatkowo pojawiają się liczne niedoskonałości, wypryski, wągry czy pryszcze. Ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Bez niej, możecie doprowadzić swoją skórę do złego stanu.

Wiele osób popełnia błąd i nadmiernie wysusza swoją skórę. Pamiętajcie, aby tego unikać. Podobnie jest z kremami. Nawet skóra tłusta potrzebuje nawilżenia. Zwróćcie także uwagę na skład waszego toniku, unikajcie alkoholu, zwłaszcza jeśli jest na jednym z pierwszych miejsc.

jaki masz typ cery
fot.unsplash.com

Jaki masz rodzaj skóry? Cera wrażliwa

Cera wrażliwa jest swędząca, napięta i zaczerwieniona. Jeśli macie problem z odpowiednim dobraniem produktów, zwłaszcza pielęgnacyjnych i macie wrażenie, że wszystko was podrażnia i szczypie, macie cerę wrażliwą.

Cera wrażliwa to tak naprawdę nie typ cery, a jej stan. Cera mieszana, tłusta, sucha czy normalna także może być cerą wrażliwą. Ważne jest, aby pamiętać o dobrym składzie i sprawdzonych, przetestowanych kosmetykach. Unikajcie wszystkiego, co może was podrażniać, a dodatkowo pamiętajcie o dobrym, łagodzącym kremie, który powinien być obowiązkowym krokiem waszej pielęgnacji.

Odpowiednia pielęgnacja

Niezależnie od tego jaki macie typ cery, najważniejsza jest pielęgnacja i odpowiednie dobranie kosmetyków. Nigdy nie zapominajcie o demakijażu. Samo użycie płynu micelarnego nie wystarczy, kolejnymi krokami powinno być oczyszczanie, tonizacja, krem, a także dodatkowo peeling oraz maseczki. Wasza cera to podstawa, aby makijaż wyglądał dobrze i nieskazitelnie. Właśnie dlatego musicie zwracać dużą uwagę na produkty, które nakładacie na swoją twarz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here