jak spakować walizkę
fot.unsplash.com

Pakowanie się do podróży obojętnie czy dalekiej i długiej, czy krótkiej, poza miasto, potrafi być bardzo stresujące. Co zapakować na wyjazd? Jak to wszystko pomieścić i dlaczego w drogę powrotną zawsze jest problem, aby się domknąć, nawet gdy nie kupiło się nic nowego? Ostatnie pytanie na zawsze pozostanie tajemnicą. 

Jak się spakować? Jak spakować walizkę, żeby mniej zajmowało?

Zacznijmy od najważniejszego, czyli czasu wyjazdu, jego celu oraz tego, w co planujecie się spakować. Inny rozmiar bagażu będzie wam potrzebny na dwa tygodnie wakacji, jeszcze inny na kilka miesięcy czy na jeden dzień. Jeśli podróżujecie z dzieckiem lub ze zwierzakiem, warto wziąć pod uwagę jeszcze jego przedmioty.

Zacznijcie więc od najważniejszego, czyli listy. Jadąc na urlop np. do Egiptu, nie jest wam potrzebna kurtka zimowa. Natomiast na wyjazd na narty nie koniecznie powinniście zabierać sandałki czy krem do opalania, zwłaszcza jeśli planujecie jedynie zjeżdżać na stoku. Lista z pewnością ułatwi wam cały proces. Gdy już wiecie, co należy zabrać, czas na zapakowanie tego wszystkiego do walizki.

jak spakować walizkę
fot.unsplash.com

Jak spakować walizkę do samolotu? Jak spakować się do małego plecaka?

Na sam spód walizki wkładacie te przedmioty, które są największe i najcięższe, a na górę te mniejsze i lżejsze. Pozostałe miejsca, luki wypełnijcie skarpetkami, bielizną czy innymi małymi przedmiotami. Pomiędzy koszulki czy inne ubrania możecie włożyć kosmetyki, czy inne przedmioty, które mogłyby ulec zniszczeniu. Aby zmieścić więcej do walizki czy plecaka, warto zastosować bardzo popularną i sprawdzającą się metodę, jaką jest rolowanie.

Koszulkę ułóżcie na podłodze lub na innej płaskiej powierzchni, złóżcie ją w pół, rękawki zagnijcie do środka, następnie, zaczynając od dołu, zacznijcie zwijać ją w rulonik. Aby zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca, możecie na ten rulon nawinąć np. skarpetkę. Czynność powtórzcie z wszystkim przedmiotami. W ten sposób znacznie więcej ubrań zmieści się w waszej walizce, a wy na spokojnie zabierzecie ze sobą wszystko z listy.

Jeśli wybieracie się na dłuższy wyjazd, polecamy wam zainwestować w worki próżniowe, które z pewnością ułatwią wam cały proces pakowania, a zmieścicie dwa lub nawet trzy razy więcej rzeczy. Worki próżniowe zakupicie np. w IKEA, kosztują one tam zaledwie kilka lub kilkanaście złotych. Wkładacie do nich ubrania, także te grubsze, jak np. kurtki i za pomocą odkurzacza, odsysacie z nich powietrze. Musicie jednak pamiętać, że przy powrocie do domu, znów będziecie musieli ich użyć. Zatem jeśli wybieracie się np. do hotelu i w wyposażeniu nie ma odkurzacza, może nie być to najrozsądniejsza opcja.

jak spakować walizkę
fot.unsplash.com

Instrukcja pakowania walizki. Jak spakować walizki, żeby się nie pogniotły?

Wykorzystajcie kosmetyczki, a także inne worki. Wszystko, co może zostać szczelnie zamknięte i znajduje się w nieprzemakalnym materiale, jest jak najbardziej na plus. Nic tak nie wyprowadzi was z równowagi, jak rozlany szampon lub perfum po całej walizce. Zwłaszcza jeśli w hotelu nie macie dostępu do pralki i wszystko będzie trzeba prać ręcznie i prasować za pomocą pary. Ubrania ułóżcie dokładnie na sobie, bez nadmiernego ugniatania, dzięki temu nie będziecie się musieli martwić brakiem żelazka i możliwości prasowania.

Postawcie mimo wszystko na minimalizm, oczywiście tam gdzie możecie. Z białej koszulki i jeansów możecie stworzyć wiele ciekawych stylizacji, wyłącznie za pomocą dodatków jak np. okulary, naszyjniki, kapelusze itp. Spakujcie się zatem wyłącznie na 7 dni. Przygotujcie sobie zawczasu stroje, tak abyście dokładnie wiedzieli, co chcecie ubrać i założyć na siebie. Unikniecie dzięki temu zabierania ze sobą ubrań, których wcale nie założycie, choć myśleliście na początku inaczej.

Najważniejsze elementy bagażu zabierzcie ze sobą np. torby podręcznej. Telefon komórkowy, dokumenty, ładowarkę, słuchawki, pieniądze, kartę kredytową, bilety, potwierdzenia rezerwacji, zakupu, opłat itp. Musicie mieć to zawsze pod ręką. Jeśli macie np. nerkę, którą zapinacie w pasie, świetnie sprawdzi się ona także jako dodatkowy bagaż podręczny, jako że nie musicie jej trzymać w ręce, w przeciwieństwie do torby czy torebki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here