Książki kryminalne
fot.unsplash.com

Książki kryminalne przenoszą nas na miejsce zbrodni. Czujemy się jak detektyw, który mierzy się z problemem rozwiązania zagadki zabójstwa. To nie jest taka prosta sprawa, ale postaramy się przedstawić wam spis najlepszych kryminałów, przez które na bank nie prześpicie kilka nocy pod rząd zaczytani po uszy. Weźcie do rąk książkę, okryjcie się kocem i czas na lekturę. 

Książki kryminalne: „Pierwszy śnieg” Jo Nesbo

Harry Hole jest policjantem, który nie odmawia alkoholu i pali jak smok. Pewnego dnia dostaje anonimowy list, w którym ktoś podpisał się jako „Bałwan”. Pojawia się nowa sprawa. W Oslo ginie zamężna kobieta. Niedaleko miejsca zbrodni, wraz z opadami pierwszego śniegu, pojawia się bałwan na posesji jednej z rodzin. Zagadka nabiera tempa i mieszkańcy Oslo boją się, bo po mieście krąży seryjny morderca.

Książki kryminalne
fot.unsplash.com

Książki kryminalne: „Lang” KjellWestö

To powieść o erotycznej obsesji pisarza, człowieka sukcesu, który wdaje się w romans z tajemniczą kobietą. Wie, że ten związek przyniesie klęskę i może zniszczyć mu życie. Jednak nie potrafi mu się oprzeć. Historia opowiada o upadku i zbrodni. Pokazuje także stosunek do kultury współczesnych mediów.

Książki kryminalne: „Latarnik” Lackberg Camilla

Zamordowany zostaje Mats Sverin, który po długiej nie obecności wraca, aby zostać szefem gminnego wydziału finansów, jest człowiekiem lubianym i szanowanym w okolicy. Policja wraz z detektywem Patrickiem Hedströmem dopatrują się w jego przeszłości ciekawych incydentów, które ich intrygują. Dowiadują się także, że przed śmiercią był na wyspie, którą okoliczni mieszkańcy nazywają wyspą umarłych.

Książki kryminalne: „Idealne dziecko” Berry Lucinda

Książka, która porusza bardzo współczesny problem, w którym para lekarzy, mimo starań nie mogą mieć dzieci. Ten problem dotyka miliony osób na całym śmiecie. Do szpitala podczas dyżuru Christofera trafia sześcioletnia Jane, która jest sierotą i została porzucona przez swoich rodziców. Christofer bardzo szybko zaczyna dogadywać się z dziewczynką. Namawia swoją partnerkę Hannah, aby zaadoptować dziewczynkę. Żona się zgadza i przyjmują dziewczynkę pod swój dach, jednak nie spodziewają się tego kim jest ta sześciolatka i co przeszła w poprzednim domu.

Książki kryminalne
fot.unsplash.com

Książki kryminalne: „Żmijowisko” Chmielarz Wojciech

Opowieść o grupie trzydziestolatków, która spotyka się po latach i wyjeżdżają na wieś na wakacje celem odreagowania szybkiego życia w mieście. Podczas mocno zakrapianej imprezy wywiązuje się kłótnia. Następnego dnia ginie córka jednej z par trzydziestolatków. Podczas poszukiwań nikomu nie udaje jej się znaleźć. Ojciec po rok wraca, aby wznowić poszukiwania, jednak okazuje się, że nie dociera na miejsce samemu.

Książki kryminalne: „Noc kapłanów” Krzysztof Kotowski

Historia opowiada losy księdza Krzysztofa Lorenta, który od kilku tygodni jest pacjentem szpitala psychiatrycznego w Warszawie. Pacjent twierdził, że przeżył całą historię świata i był rzymskim żołnierzem, wikingiem itd. Zaczął mówić także biegle w kilkunastu językach. Gdy księdzem zaczynają się interesować ludzie, którzy chcą się dowiedzieć więcej o jego nadprzyrodzonych zdolnościach on postanawia uciec ze szpitala.

Książki kryminalne: „Chińczyk. Król polskiego narkobiznesu” Majewski Aleksander, Maringe Jarosław

Życiorys Jarosława Maringe, pseudonim Chińczyk, który był bosem mafii pruszkowskiej. Przenosi nas do świata krwawych porachunków, rozbojów, przestępstw. W swojej historii zdradza kulisy swojego życia. Nie pomija szczególych wątków opowiada o bossach, współpracownikach i rozlicza się ze swoich grzechów.

Książki kryminalne: „Anioł z Missisipi” Greg Iles

Nagie ciało zamordowanej uczennicy zostaje odnalezione. Sprawa wstrząsa okolicą. Mówiono o niej same pozytywne rzeczy. Była wzorem do naśladowania, znakomicie się uczyła i była miłą dla okolicznych mieszkańców. Jednak w czasie odkrywana sprawy wychodzą na światło dzienne przykre na jej temat rzeczy, czyli kontakty z handlarzami narkotyków, jej ciąża.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here