Kuchnia bez górnych szafek
fot.piqsels

Kuchnia bez górnych szafek to świetny pomysł, który zdecydowanie powiększy wasze wnętrze. Sprawdzi się zarówno w małej kuchni, jak i tej dużej. Pięknie skomponuje się także w przypadku aneksu, czyli gdy kuchnia połączona jest z salonem. Takie rozwiązanie należy jednak dobrze przemyśleć i rozplanować, aby uniknąć całkowitej klapy. Spokojnie, przeprowadzimy was przez cały proces krok po kroku, a także opowiemy o plusach i minusach.

Kuchnia bez górnych szafek. Aranżacja kuchni bez szafek wiszących

Zacznijmy od najważniejszego, czyli od mebli. W małych przestrzeniach ciężkie, ciemne meble mogą być przytłaczające. Jeśli mimo wszystko kochasz ciemne kolory, warto zastanowić się nad rezygnacją z szafek wiszących, aby to zrobić, konieczne jest jednak dobre rozplanowanie, bez tego cały proces może zupełnie się nie udać. Jeśli stawiasz wyłącznie na dolne szafki, upewnij się, że jest ich na tyle, że uda ci się wszystko pomieścić, bez konieczności stawiania garnków na blacie. Jeśli dopiero myślisz nad rezygnacją z części mebli zacznij od testu. Wyciągnij z górnych szafek wszystko, co masz, a następnie przełóż to na dół. Zmieściło się? Jesteś w stanie się w tym odnaleźć? Super, do dzieła!

Kuchnia bez górnych szafek
fot.flickr

Oczywiście przy remoncie, możesz zmienić meble i postawić na te, które mają głębsze szafki, więcej szuflad itp. Zwróć więc na to szczególną uwagę w sklepie podczas wyboru. Lepiej sprawdzą się te szafki, które są głębsze, a co za tym idzie blat jest znacznie większy. Wtedy też część rzeczy można spokojnie umieścić tam np. w ładnych dekoracyjnych koszykach. Co jeśli jednak same dolne szafki ci nie wystarczą, a wciąż chciałbyś zrezygnować z górnych? Mamy na to rozwiązanie.

Półki zamiast górnych szafek w kuchni. Kuchnia bez górnych szafek, co na ścianę?

Zamiast szafek możesz postawić na półki, na których następnie ułożysz swoje naczynia, kubki czy np. ozdobne słoiczki z kawą, herbatą, yerba mate czy makaronem. Półki mogą pasować kolorystycznie do mebli lub zupełnie z nimi kontrastować, wybór należy oczywiście do ciebie. Wiele osób jednak na półki ustawia te przedmioty kuchenne, które mogą służyć jako dekoracje, a pozostałe trzyma w szafkach. Ma to oczywiście sens, kto powiedział, że kuchnia również nie może być pięknym i estetycznym miejscem w twoim domu?

Pamiętaj, że wcale nie musisz rezygnować z szafek w kuchni całkowicie, jeśli chcesz tam wprowadzić półki. Może wystarczy ściągnąć część z nich? Świetnym pomysłem na „otwartą przestrzeń” będzie także ściągnięcie frontów z szafek i odłożenie ich np. do garażu. Pamiętaj jednak, aby najpierw odpowiednio je zabezpieczyć. W przypadku ciemnych mebli ten efekt może jednak nie prezentować się aż tak dobrze, jak w przypadku jasnych, choć oczywiście warto spróbować. To nic nie kosztuje, a także nie niszczy w żaden sposób twoich mebli.

Kuchnia bez górnych szafek, gdzie szklanki? Kuchnia bez górnych szafek inspiracje

Kuchnia bez górnych szafek prezentuje się pięknie, nowocześnie i nieco inaczej. Zdecydowanie odstaje od typowych kuchni, które widzisz w sieci, w gazetach czy w telewizji, o to też chodzi, prawda? Co jednak z przedmiotami, których potrzebujesz? Czy ustawiać je na półki? Tak, jednak bez przesady! Jeśli na półkach ustawisz całą kolekcję kubków czy szklanek, a także zaraz obok nich patelnie, garnki i chochelkę szybko okaże się, że masz wiecznie „bałagan”, nawet jeśli właśnie sprzątałeś czy robiłeś wiosenne porządki. Jak tego uniknąć? Niech każdy przedmiot ma swoje miejsce.

Kuchnia bez górnych szafek
fot.piqsels

Deski do krojenia, pięknie będą prezentować się po prostu na blacie. Garnki czy patelnie możesz przecież zawiesić. Aby to zrobić, wystarczy od spodu danej półki dokręcić specjalne haczyki, do kupienia w każdym markecie budowlanym lub większym supermarkecie jak np. Auchan. Taki efekt z pewnością będzie wyglądał ładnie. Kubki możesz ustawić na specjalnym stojaku, podobnie jak i przyprawy, a makaron, kaszę czy inne produkty wystarczy przesypać do ozdobnych słoiczków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here