dekoracje do kuchni
fot.unsplash.com

Kto powiedział, że dekoruje się tylko salon, sypialnie czy ogród? Kuchnia również może być pięknym i estetycznym miejscem. W końcu spędzacie tam dość sporo czasu, warto więc zadbać o to, aby się wam podobała, czyż nie? Mamy dla was dzisiaj ciekawe pomysły na dekoracje właśnie do tego pomieszczenia. 

Dekoracje do kuchni na blat

Na blacie w kuchni poza czajnikiem mogą stać także dekoracje. Jakie warto mieć?

Pięknie wygląda np. stojak na kubki czy osobne „stoisko” na kawę. Możecie wszystkie przedmioty wielbione przez kawoszy ułożyć np. na ozdobnej tacce. Cukier czy kawę przesypać do ozdobnych pojemników i gotowe.

Świetnym sposobem są także wszelakiego rodzaju słoiczki, do których przesypujecie produkty takie jak mąka, ryż, cukier, sól, przyprawy, makaron, kasze, płatki na mleko itp. Możecie je opisać za pomocą naklejek i ustawić np. na półce lub właśnie na blacie.

Podobnie możecie wykorzystać np. puszki metalowe, które wystarczy ozdobić np. przy pomocy sprayu lub sznurka jutowego i wykorzystać jako miejsce do przechowywania kuchennych przyborów jak np. nożyczki, duże drewniane łyżki, szczypce itp.

Pięknie na blacie wygląda również kosz z owocami. Możecie użyć takiego wiklinowego, plastikowego czy metalowego. Wybór oczywiście należy do was. Znajdziecie je zarówno w sieci jak i stacjonarnie.

Chcecie pójść o krok dalej? Możecie samodzielnie przygotować tablicę, pomalowaną farbą kredową z napisem „Menu„. Codziennie możecie wypisać co chcecie jeść, co będzie na obiad czy kolacje. Zamiast odpowiadać drugiej połówce czy dzieciom na to denerwujące pytanie, wystarczy wskazać na jadłospis.

dekoracje do kuchni
fot.unsplash.com

Dekoracje do kuchni na parapet

Parapet w kuchni jest również idealnym miejscem na umieszczenie kilku dekoracji.

Najlepszym i najprostszym sposobem jest zdecydowanie założenie domowego ogródka. W takim ogródku możecie hodować zioła takie jak np. bazylia, oregano, mięta, lawenda itp. Piękne, proste do wykonania, ozdobne, a także bardzo funkcjonalne.

W kuchni na parapecie możecie również postawić zwykłe kwiaty czy dekoracje takie jak np. figurki, ramki  ze zdjęciami, wazony itp. Świetnym akcentem dekoracyjnym będą także grafiki ze śmiesznymi napisami, które pasują do tego niezwykłego miejsca w domu. W sieci znajdziecie naprawdę wiele obrazów czy zdjęć np. z kawami, ziołami, kuchnią, menu itp.

Dekoracje do kuchni na ścianę

Nie zapominajcie o ścianach w kuchni! Poza grafikami czy napisami, które możecie powiesić na ścianę w formie plakatu, oprawić w ramkę i położyć na parapecie, macie wiele innych, ciekawych możliwości na dekoracje naścienne.

Palety możecie w prosty sposób przerobić np. na miejsce do przechowywania przypraw czy ziół w doniczkach. Wykonanie jest nie tylko bardzo proste, ale także i bardzo tanie, zatem świetnie sprawdzi się u tych z was, którzy dysponują niewielkim budżetem na remont czy dekoracje.

Półki są również bardzo dobrą opcją. Możecie na nich ułożyć książki kuchenne, z których korzystacie, a także wszelakie ozdobne zastawy, dzbanuszki, szklanki, czy deski do krojenia. Na taką półkę wcale nie potrzebujecie dużo miejsca, a zrobi ona naprawdę dużą zmianę.

dekoracje do kuchni
fot.unsplash.com

Świetnym pomysłem jest także wydzielenie kawałka ściany i użycie farby kredowej. Stworzycie w ten sposób miejsce, w którym możecie zapisać np. brakujące produkty, listę zakupów, pomysły na obiady, śniadania lub kolacje, a także przepisy i inne ważne informacje. Zamiast farby kredowej możecie również użyć tablicy korkowej, zwłaszcza jeśli wynajmujecie mieszkanie i nie macie możliwości zmiany koloru ścian.

Tablicę korkową możecie ozdobić i zmienić jej wygląd. Wystarczy ją przemalować lub zwyczajnie wyciąć materiał o tym samym kształcie i przypiąć go małymi pineskami. Efekt od razu jest zupełnie inny. Spróbujcie sami, nie bójcie się eksperymentować! Możliwości jest naprawdę wiele, wszystko zależy od waszego budżetu oraz stylu, jaki chcecie osiągnąć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here