metamorfoza kuchni
fot.unsplash.com

Nuda sprzyja kreatywności. Znudziła się wam wasza kuchnia i chcielibyście coś w niej zmienić, ale nie macie wielkich oszczędności? Głowa do góry, możecie to zrobić za grosze, wystarczy odrobina czasu i przede wszystkim cierpliwości. Od czego zacząć? Ile będzie was to kosztować? 

Metamorfoza kuchni tanim kosztem – koszta

To, ile wydacie, zależy tylko i wyłącznie od was, kosztów produktów w waszym mieście, zakupów stacjonarnych lub internetowych, ale przede wszystkim od zakresu prac. Nikt nie każe wam robić wszystkiego w ciągu kilku dni. Możecie spokojnie rozłożyć to na przestrzeni czasu lub wykonać część prac w późniejszym terminie. Zdecydowanie jednak koszt będzie znacznie mniejszy, niż w przypadku generalnego remontu czy wymiany mebli!

Metamorfoza kuchni tanim kosztem – płytki/kafelki

Zacznijmy od najważniejszego, czyli płytki/kafelki. Lata temu była moda na szalone kolory jak zielony, butelkowa zieleń, niebieski czy nawet pomarańczowy. Z czasem moda przeminęła i obecnie stawia się na jasne kuchnie w stonowanych kolorach. Zerwanie starych płytek i położenie nowych to nie mały koszt, a dodatkowo dużo czasu, brudu, gruzu i sprzątania. Jeśli nie możecie sobie pozwolić na taki krok, mamy dla was rozwiązanie.

metamorfoza kuchni
fot.unsplash.com

W sieci, jak i w sklepach stacjonarnych znajdziecie wiele farb. Pamiętajcie jednak, aby wybrać te specjalne do płytek. Pozwolą wam nie tylko na ładny efekt, ale także nie będą się po czasie ścierać. Postępujcie zgodnie z instrukcją, jednak oczywiście konieczne będzie dokładne posprzątanie jak i wyniesienie wszystkiego, co jesteście w stanie wynieść. Oczywiście meble pozostają na swoim miejscu, musicie je jednak zabezpieczyć za pomocą folii i taśmy.

Metamorfoza kuchni tanim kosztem – meble

Co zrobić z meblami? Zmiana koloru waszych mebli wcale nie jest trudna, ani droga. Jest to jednak bardzo czasochłonny proces. Opróżnijcie szafki z przypraw, makaronów, sprzętów itp. Odłóżcie to na bok. Zacznijcie od odkręcenia wszystkich frontów, a także wykręćcie gałki. Wyciągnijcie szuflady i weźcie papier ścierny do rąk. Jeśli wybierzecie np. farbę kredową, nie musicie ścierać lakieru czy poprzedniej farby. Zapoznajcie się jednak zawsze z instrukcją konkretnego produktu i zróbcie to co wam karze.

Za pomocą pędzla malujecie zarówno fronty jak i resztę mebli. Czynność powtarzacie, oczywiście pozwalając farbie wyschnąć, na koniec możecie dodatkowo zabezpieczyć wszystko woskiem i ściereczką lub starą, pociętą koszulka. Zanim skręcicie je na nowo, poczekajcie. Czas na gałki. Zmiana gałek lub uchwytów jest bardzo prosta, zajmuje zaledwie kilka minut, a efekt będzie cudowny. Przy białych meblach możecie postawić na jakikolwiek kolor, który wam się podoba. Świetnie sprawdzi się np. czerń, będzie cudownie kontrastować.

Metamorfoza kuchni tanim kosztem – ściany

Czas na ściany, a właściwie na malowanie ich. Kafelki w kuchni na ścianach wcale nie muszą znajdować się w absolutnie każdym miejscu. Ściany przemalujcie, oczywiście zabezpieczając podłogę folią malarską, jak i taśmą. Do tego zadania potrzebny wam będzie pędzel, wałek, kij np. od miotły czy mopa, a także tacka/kuweta i oczywiście farba.

metamorfoza kuchni
fot.unsplash.com

W sklepach znajdziecie wiele rodzajów farb, postawcie jednak na te, które sprawdzą się w kuchni, gdzie jest para i wilgoć, a dodatkowo ważne, abyście byli w stanie zabrudzenia zmyć za pomocą wody i szmatki. To zdecydowanie ułatwi wam korzystanie z pomieszczenia, jak i uchroni was przed częstym malowaniem lub zamalowywaniem plam.

Metamorfoza kuchni tanim kosztem – dekoracje

Nie zapominajcie także o dekoracjach. W kuchni pięknie będą wyglądać przyprawy na specjalnym stojaku. Świetnym pomysłem są także zioła, zasadzone w skrzyneczkach, które stoją np. na parapecie. Pomysłów na dekoracje do kuchni jest wiele, także tych, które możecie zrobić samodzielnie. Wszystko zależy więc od waszego budżetu, gustu jak i miejsca, którym dysponujecie. Nie warto zagracić sobie całego blatu dekoracjami, tylko po to, aby było estetycznie. Znajdźcie więc złoty środek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here