motywacja do odchudzania
fot.unsplash.com

Każda osoba na świecie chce dobrze wyglądać, a jeszcze lepiej się czuć. Niestety bardzo często nadwaga odbiera pewność siebie, a smutki wiele osób „zabija” kolejnymi niezdrowymi daniami czy przekąskami. Kiedy już przychodzi moment na dietę czy odchudzanie, okazuje się, że brak jakiekolwiek motywacji. Jak ją znaleźć?

Jak znaleźć motywację do odchudzania? Odchudzanie motywacja inspiracja

Pamiętajcie, że nie ma złego „powodu” do odchudzania. Macie za kilka miesięcy wesele? Świetnie! Zbliża się wymarzony wyjazd na wakacje? Jeszcze lepiej! Chcecie poczuć się lepiej we własnym ciele? Cudownie! Niezależnie od tego, jaki jest powód, to wy musicie przede wszystkim tego chcieć. Wiele osób, zwłaszcza kobiet, odchudza się przed weselem, wyjazdem czy inną ważną uroczystością. Chcą one lepiej czuć się w wymarzonej stylizacji na randce, w bikini na plaży czy nawet w sukni ślubnej. Jest to oczywiście w stu procentach zrozumiałe.

Największą motywacją powinno być jednak zdrowie i lepsze samopoczucie. Niestety, jeśli odchudzacie się tylko i wyłącznie z powodu zbliżającego się wesela, szybko po weselu może do was zapukać efekt jojo. Nie liczy się zatem powód, a zmiana nawyków. Jeśli chcecie wyglądać dobrze w bikini, a wakacje was motywują – świetnie! Nastawcie się jednak na długoterminową zmianę nawyków. Bez tego, wasze kilogramy szybko wrócą na swoje poprzednie miejsce.

motywacja do odchudzania
fot.unsplash.com

Motywacja do diety. Jak zmusić się do diety?

Dieta kojarzy się wielu osobom z wyrzeczeniami, sałatkami i lecącą ślinką, gdy koleżanka zamówiła ciasto, a wy jecie marchewkowego ciasteczko, jako element pocieszenia. Nie tędy droga. Zdrowa dieta powinna być zbilansowana. Nie chodzi o to, aby jeść wyłącznie sałatki i warzywa. Znacznie lepszą opcją będzie zamiana produktów i obiadów, które już lubicie, na coś „zdrowszego„. Zamiast naleśników z nutellą, możecie spróbować tych robionych z płatków owsianych, a na górę dodać słodkich owoców.

Wiele osób zastanawia się „jak zmusić się do diety?”. Odpowiedź na to pytanie jest jedna – nie zmuszać się. Bardzo często w momencie, w którym musicie coś zrobić, ta rzecz przestaje być dla was atrakcyjna, a zamienia się w obowiązek domowy jak np. sprzątanie. Musicie więc znaleźć złoty środek. Pozwólcie sobie na jeden posiłek, bardzo niezdrowy, w tygodniu. Nie rezygnujcie z niego. Zamiast kawy, spróbujcie yerba mate, które jest znacznie zdrowsze, a wciąż da wam energii. Soki zamieńcie na wodę z dodatkiem owoców lub stwórzcie je sami za pomocą blendera, lub wyciskarki.

motywacja do odchudzania
fot.unsplash.com

Motywacja do odchudzania. Odchudzanie efekty

Motywacja do odchudzania czy do diety może przyjść z wielu różnych rzeczy. Kupiliście sobie wymarzoną sukienkę lub spodnie, ale zamek nie chce się dopiąć? Czas ruszyć na siłownie lub odpalić poradnik na internecie i poćwiczyć w domu. Chcecie zacząć inaczej się ubierać lub kupić nowe ubrania, ale boicie się, że wasza figura nie będzie do nich pasować? Czas na zdrowe odżywianie. Powodów może być naprawdę wiele. Zastanówcie się, co da wam, zrzucenie tych kilku kilogramów. Może będziecie lepiej się czuć, może wasza pewność siebie powróci.

Powód musi być istotny dla was. Im ważniejszy, tym łatwiej będzie się go trzymać, a motywacja przyjdzie sama. Polecamy również przeglądać np. instagram lub pinterest w celu inspiracji. Na tych platformach znajdziecie wiele ciekawych pomysłów na śniadanie czy kolację. Dodatkowo wiele osób wrzuca tam swoje zdjęcia z siłowni, chwali się swoją sylwetką czy opisuje swoją przygodę ze zmianą wizerunku. Nie bójcie się sami założyć takiego profilu. Może być to nawet konto prywatne. Wrzucajcie tam codziennie zdjęcie swojej sylwetki np. po ćwiczeniach. Opiszcie, jak czuliście się przed: jak nie chciało wam się tego robić, ale jednak zrobiliście. Napiszcie także, jak czujecie się po ćwiczeniach. Sami bądźcie swoją motywacją!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here