instagram
fot.unsplash.com

Pewnie nie raz zastanawialiście się, jak gwiazdy instagrama robią zdjęcia, przez które zdobywają tysiące obserwujących i mnóstwo serduszek. Ta platforma może być nie tylko pasją, hobby czy ciekawym zajęciem na nudę, ale także waszym portfolio czy sposobem na dorobek. Pokażemy wam metody, które pomogą wam zrobić zdjęcie, tak aby było ono interesujące dla odbiorów, a także estetyczne. Sprawdźcie sami! 

Czym zrobić zdjęcia na instagram? Lustrzanka vs. telefon

Nie potrzebujecie lustrzanki za kilka tysięcy złotych, żeby robić artystyczne i estetyczne zdjęcie. Oczywiście w przypadku, w którym dysponujecie takim sprzętem, warto z niego skorzystać, jednak nie jest to wymóg. Zamiast profesjonalnego aparatu, możecie skorzystać z waszego smartfona, który zapewne zrobi równie piękne zdjęcia, a z pewnością będzie dobrą metodą, aby spróbować swoich sił.

Z czasem możecie telefon zamienić na profesjonalny sprzęt, jednak nie jest to wymóg konieczny. Wiele influencerów do dnia dzisiejszego korzysta np. z iPhone i przy jego pomocy tworzy piękne fotografie, które zdobywają miliony polubień w bardzo krótkim czasie.

instagram
fot.unsplash.com

Pomysł na zdjęcia na instagram

Pomysł na zdjęcia powinien urodzić się w waszej głowie. Akurat w tej materii powinniście być kreatywni i wyprzedzać innych użytkowników swoim sprytem, aby piąć się w górę i zdobywać dużo polubień, choć oczywiście nie lajki są najważniejsze, a dobry czas i duma z własnej fotografii. Inspiracji do zdjęć możecie szukać absolutnie wszędzie. Może was zainspirować natura, piękne budowle, a także np. magazyny z pięknymi zdjęciami.

Drugim sposobem jest Pinterest, gdzie też możecie znaleźć ciekawe propozycje. Założenie konta jest zupełnie darmowe. Rejestracja trwa zaledwie kilka minut. Na tej platformie znajdziecie wiele inspirujących i estetycznych zdjęć. Są one o bardzo zróżnicowanej tematyce. Możecie je zapisywać na swoim profilu, a także grupować i dzielić na kategorię. Znajdziecie tam także wiele propozycji na scenografie, pozy jak i ciekawe filtry.

Aplikacje do przerabiania zdjęć

Zdjęcia, nawet te wykonywane profesjonalnym sprzętem jak np. lustrzanka, wymagają odpowiedniego przerobienia czy retuszu. W przypadku, w którym chcecie to zrobić na komputerze, możecie oczywiście skorzystać z programów takich jak np. Photoshop, Gimp, LightRoom lub Canva. W zależności od tego, jaki macie system operacyjny inne aplikacje będą dla was dostępne. Warto więc sprawdzić co znajduje się w ofercie. Aplikacje, które znajdują się zarówno na iOS jak i na Androidzie czy Windowsie to: VSCO, mobilna wersja programu LiteRoom, B612, SNOW, SODA, Afterlight. Znajdziecie tam wiele ciekawych filtrów, jak i innych efektów.

instagram
fot.unsplash.com

Oczywiście takich aplikacji jest bardzo wiele. Musicie sami wypróbować i zobaczyć co pasuje wam oraz zgadza się ze stylem, który się wam podoba. Wiele osób wybiera sobie jeden lub dwa filtry, z których korzysta. W ten sposób zdjęcia będą do siebie pasować i tworzyć estetyczną całość. Oczywiście nie jest to reguła, pamiętajcie, że przede wszystkim wam mają się te zdjęcia podobać.

Jak dobrze wyglądać na zdjęciach?

Wiele osób ma kompleksy na temat swojego wyglądu, przez co sesja zdjęciowa jest bardzo stresująca. Poćwiczcie zatem w domu pozy przed lustrem. Podobnie z mimiką twarzy. Warto także pamiętać o dobrym nastawieniu. Jeśli lubicie się malować, postawcie na klasykę lub zaszalejcie z makijażem. Grunt to, żebyście wy czuli się dobrze i komfortowo. Kolejną kwestią są ubrania, postawcie na te, które pasują do waszego typu sylwetki (jabłko, gruszka, klepsydra).

Jeśli nie zostaliście obdarowani wysokim wzrostem, pamiętajcie, aby zdjęcia robić od dołu. W przypadku gdy chcecie wyglądać na szczuplejszych, również zastosujcie ten trik. Podczas robienia zdjęć twarzy, czyli selfie, róbcie zdjęcia od góry, unikniecie wtedy podwójnego podbródka. Warto także, zadbać o odpowiednie oświetlenie. Nie musicie w tym celu od razu kupować specjalistycznej lampy, wystarczy zwykła lampka na biurko lub światło pochodzące od słońca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here