fot.unsplash.com

Trądzik potrafi być bardzo uciążliwy, zwłaszcza jeśli macie w bliskim czasie jakieś ważne wyjście. Nie zawsze przebarwienia czy niedoskonałości wiążą się ze stosowaniem leków, które mogą mieć szereg skutków ubocznych, jednak w niektórych przypadkach będzie to wymagane. Jakie są natomiast domowe sposoby na trądzik? Jak sobie z nim poradzić i jak go zwalczyć? Odpowiadamy! 

Przede wszystkim pamiętajcie, jeśli trądzik utrzymuje się przez długi okres czasu lub jest bardzo zaawansowany – skontaktujcie się z lekarzem, dermatologiem. Niestety nie każde niedoskonałości jesteście w stanie wyleczyć domowymi sposobami. Mogą być konieczne leki – te na trądzik lub antykoncepcyjne, jako że hormony mają bardzo duże znaczenie.

Domowe sposoby na trądzik. Domowe sposoby na trądzik młodzieńczy

Na trądzik ma wpływ wiele rzeczy, przede wszystkim są to hormony, dieta czy zła pielęgnacja. Zły demakijaż, produkty ze słabym składem czy eksperymentowanie z maseczkami do twarzy domowej roboty, mogą mieć tragiczne skutki. Oczywiście na efekty jakiejkolwiek kuracji, zarówno tej domowej jak i tej przy użyciu specjalnych leków, należy poczekać. Nie oczekujcie natychmiastowej poprawy, to wymaga czasu. Uzbrójcie się więc w cierpliwość.

Domowe sposoby na trądzik
fot.unsplash.com

Trądzik bardzo często dotyka osoby w wieku młodzieńczym, nastoletnim. Jest to zupełnie normalne i naturalne, nie powinniście się tym nadmiernie przejmować. Odpowiednia pielęgnacja, czy leki i z pewnością po kilku miesiącach, czy latach, będzie znacznie lepiej. Po nastąpieniu poprawy pamiętajcie jednak, aby nie wracać do starych nawyków i kontynuować kurację, chyba że wasz lekarz (dermatolog) zaleci inaczej.

Domowe maseczki na trądzik. Jak poradzić sobie z trądzikiem?

Dobrym sposobem na trądzik jest oczywiście pielęgnacja. Nie zapominajcie o demakijażu czy oczyszczaniu. Kluczowy jest także peeling oraz maseczki na twarz. Stawiajcie na te naturalne, z dobrym składem. Unikajcie alkoholu, zwłaszcza gdy znajduje się on w produkcie, w bardzo dużych ilościach, czyli jest na pierwszym miejscu w składzie kosmetyku. Alkohol nadmiernie wysuszy waszą cerę i nie przyniesie żadnych pozytywnych efektów. Warto stawiać jednak na olejki jak np. herbaciany, różany czy lawendowy.

W przypadku maseczek pamiętajcie, aby nie przesadzać z ilością. Maseczki możecie stosować od 1 do 3 razy w tygodniu, oczywiście, jeśli są one delikatne. Domowe przepisy na maseczki to np. kurkuma, miód i jogurt naturalny czy rumianek, siemień lniany i rozmaryn. Oczywiście każda maseczka może was podrażnić czy źle wpłynąć na waszą skórę, zwłaszcza jeśli jesteście osobami z cerą wrażliwą. Polecamy zatem podchodzić do pielęgnacji w sposób rozważny.

Trądzik – jak się go pozbyć?. Czy dieta ma wpływ na trądzik?

Duży wpływ na wygląd waszej cery ma także dieta. Produkty takie jak chipsy, czekolada, niezdrowe napoje (np. Coca-cola) itp. mogą pogorszyć stan waszej skóry. Zaleca się, nie tylko osobom z trądzikiem, ale także wszystkim, aby na co dzień spożywać zdrowe produkty, a raz na tydzień, pozwolić sobie na tzw. cheat meal, w którym zjecie coś „zakazanego”. Wiele osób mówi także o pozytywnych efektach po przejściu na dietę wegetariańską czy wegańską. Niezależnie od tego czy jecie mięso, czy postanawiacie z niego zrezygnować, pamiętajcie o różnorodności. Ten sam produkt codziennie, może być nudny i monotonii.

Domowe sposoby na trądzik
fot.unsplash.com

Nie zapominajcie także o odpowiednim praniu pościeli, poduszek itp. W końcu kładziecie na nich swoje ciało, a także twarz. Ważne jest, aby pościel wymieniać co tydzień lub codziennie kłaść na poduszkę np. miękki, czysty ręcznik. Pozostając w temacie ręczników – powinniście posiadać malutki ręczniczek, który będziecie stosować wyłącznie do twarzy. Najlepiej zakupić je w paczkach, są wtedy tańsze, choć i tak kosztują zaledwie kilka złotych. Zakupcie 7 lub nawet 14 ręczników. Jeden, na każdy dzień czy inny na rano, a inny na wieczór. Pierzcie je w delikatnych płynach, które nie podrażnią was. Możecie także postawić na pranie ich ręcznie, choć oczywiście nie jest to wymóg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here