aplikacje dla kierowców
fot.unsplash.com

W dzisiejszych czasach już prawie każdy korzysta ze smartfona oraz aplikacji, które możesz na nim zainstalować. Pośród wielu gier czy aplikacji do edycji zdjęć, znajdziesz też takie, które w znaczący sposób mogą ułatwić twoje życie. Dziś przedstawimy wam aplikacje, które świetnie sprawdzą się, jeśli jesteście kierowcą. Nie ma znaczenia czy jeździcie w długie trasy, czy jedynie okazjonalnie na zakupy z pewnością wam się przydadzą. Sprawdźcie sami i się przekonajcie.

Aplikacje dla kierowców: Google Maps

Bez tej aplikacji większość kierowców nie wyobraża sobie podróży. Jest ona darmowa i działa zarówno na telefonach z Androidem, jak i iOS. Aplikacja pozwala na pobranie mapy, gdy macie dostęp do Internetu, a następnie korzystanie z niej offline. W aplikacji znajdziecie wiele dodatkowych i przydatnych funkcji jak np. sterowanie głosem czy szukanie na trasie stacji benzynowej, kawiarni czy nawet zakładów wulkanizacyjnych. Google Maps postanowiło także pójść o krok dalej i dodać informacje o fotoradarach.

aplikacje dla kierowców
fot.unsplash.com

Aplikacje dla kierowców: Yanosik

Pozostając w wątku fotoradarów, Yanosika większości osób nie trzeba przedstawiać. Ta aplikacja ma nie tylko wbudowaną funkcję nawigacji, a także dodatkowo ostrzega nas przed kontrolą policji, fotoradarami, wypadkami czy nawet pojazdami nieoznakowanymi. Yanosik działa na zasadzie CB Radia. Użytkownicy zgłaszają ewentualne utrudnienia na drodze, a wy następnie możecie je potwierdzić lub anulować, jeśli np. korek na drodze już nie występuje. Dodatkowo aplikacja ma wbudowaną funkcję, która pokazuje wam najbliższe stacje Orlen na naszej trasie czy w okolicy.

Aplikacje dla kierowców: Amber One

Amber One to aplikacja dla użytkowników Androida. Jeśli często poruszacie się po autostradzie A1, musicie ją posiadać. Program informuje cię o przewidywanym czasie podróży, a dodatkowo znajdziesz tam informacje o zdarzeniach na drodze czy warunkach, które obecnie panują. Kolejną funkcją, którą posiada Amber One jest kalkulator kosztów, a także cennik. Dzięki tej aplikacji nic na trasie was nie zaskoczy i dojedziecie do celu bez żadnych problemów. Zdecydowanie polecamy!

Aplikacje dla kierowców: RSO

RSO umożliwia przegląd zagrożeń na drodze, zarówno podczas trasy, jak i przed wyruszeniem. Poza informacjami o wypadkach czy innych zdarzeniach drogowych ma więcej funkcji. Dzięki tej aplikacji dowiecie się, gdzie na drodze może wyskoczyć wam dzikie zwierzę czy możecie natrafić na burzę. Aplikacja działa zarówno na Androidzie, jak i na iOSie. Warto ją wypróbować i korzystać z niej, a może nawet unikniecie kolizji czy stłuczki.

Aplikacje dla kierowców: Fuelio

Jeśli jeściecie użytkownikami Androida, ta aplikacja jest dla ciebie. Niestety na chwilę obecną jest ona niedostępna dla iOSa. Dzięki Fuelio zaoszczędzisz nawet sporą sumę pieniędzy. Główną funkcją tej aplikacji jest kontrolowanie stanu spalania, a także kosztów eksploatacji samochodu. Fuelio pozwala na wyliczenie średniego zużycia paliwa, a także obliczenie ile kosztuje cię przejechanie 100 kilometrów. Dodatkowo aplikacja poinstruuje was, co możesz zmienić w swojej jeździe, aby wydawać mniej.

aplikacje dla kierowców
fot.unsplash.com

Aplikacje dla kierowców: Obywatel

mObywatel jest darmową aplikacją, która działa zarówno na Androidzie, jak i na iOS. Żeby z niej korzystać, potrzebny jest jednak Profil Zaufany. Co to jest? Profil Zaufany to bezpłata metoda potwierdzania tożsamości dla każdego obywatela Polski. Stanowi alternatywę dla płatnego podpisu kwalifikowanego. Aplikacja mObywatel to nic innego jak zbiór dokumentów w naszym telefonie, które macie zawsze pod ręką. Możecie w niej umieścić swój dowód osobisty, a także dowód rejestracyjny samochodu. Będzie wam także przypominać o kończącym się ubezpieczeniu czy konieczności zrobienia przeglądu. W przyszłości do aplikacji będzie można również dodać prawo jazdy.

To już wszystkie aplikacje, które dziś dla was zestawiliśmy. Pamiętajcie jednak, że aplikacja nie zastąpi was za kierownicą i powinniście na niej polegać w dwu procentach. Zawsze warto mieć oczy szeroko otwarte, zwłaszcza prowadząc pojazd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here