jak nie kupować ubrań
fot.unsplash.com

W internecie utworzona została akcja „Nie kupię nowych ubrań przez cały rok„. Ta akcja została jednak stworzona z myślą o długich terminach, w końcu co 12 miesięcy możecie wprowadzić ją w życie. Brzmi prosto, jednak jak tego dokonać, kiedy sklepy kuszą nas z każdej strony nowymi kolekcjami czy propozycjami? Podpowiadamy, jak osiągnąć wyznaczony cel! 

Na czym polega akcja „Nie kupię nowych ubrań przez cały rok” i jaki jest jej cel?

Czy wiedzieliście, że do wyprodukowania jednej koszulki potrzeba aż 2700 litrów wody, natomiast para jeansowych spodni to aż 14.000 litrów? Wodę użytkuje się w życiu nie tylko do picia, ale także do sprzątania, mycia naczyń, podlewania kwiatków, kąpieli, spłukiwania wody w WC, codziennej pielęgnacji twarzy, prania, gotowania i wiele więcej. Zużywa się jej naprawdę sporo w ciągu całego tygodnia, miesiąca czy nawet roku.

Czy chcąc wprowadzić taką akcję w życie, należy całkowicie zrezygnować z kupna nowych ubrań? Nie! Postawcie na te, które znajdziecie w lumpeksach czy second-handach. Omijajcie jednak galerie czy zalando. Mimo to, aż was kusi, aby wybrać się do galerii, tylko „popatrzeć”? Mamy na to kilka rad. Jak nie kupować ubrań?

jak nie kupować ubrań
fot.unsplash.com

Jak nie kupować ubrań? Unikajcie wycieczek na zakupy

Im mniej będziecie chodzić po galeriach, tym mniej będzie was kusiło, aby wejść, zobaczyć, dotknąć czy przymierzyć. Do sklepu udajcie się tylko wtedy, gdy tego potrzebujecie np. w celach zakupów spożywczych. Sprzęty czy akcesoria możecie zamówić przez internet np. na allegro, czy specjalnych stronach typu RTVAGD itp. Jest to nie tylko wygodniejsza opcja, ale także często i tańsza. Łączycie przyjemne z pożytecznym.

Jak nie kupować ubrań? Zróbcie przegląd szafy

Brak wam nowych ubrań czy pomysłów na stylizację? Zróbcie przegląd szafy! Z pewnością znajdziecie w środku wiele ubrań, o których całkowicie zapomnieliście, a wciąż są zdatne do założenia. Spróbujcie połączyć np. dres, a właściwie spodnie dresowe ze ściągaczami na dole i koszulę, którą zazwyczaj zakładacie do pracy. Na nogi wrzućcie szpilki i gotowe!

Jak nie kupować ubrań? Wybierzcie się do lumpeksu

Jeśli koniecznie potrzebujecie konkretnego ubrania np. kurtki na zimę czy na wiosnę, zamiast kupować ją w galerii, wybierzcie się na rundkę po waszych okolicznych lumpeksach. Z pewnością znajdziecie tam prawdziwe perełki, a dodatkowo takie zakupy są jak najbardziej wskazane. Dlaczego?

Ubrania, które są w lumpeksie, już zostały wyprodukowane, tego procesu niestety w żaden sposób nie da się cofnąć czy odwrócić. Wiele z nich wciąż jest zdatnych do użytku, jednak komuś zwyczajnie się znudziły. Zamiast leżeć tam w nieskończoność, a później wylądować na wysypisku śmieci, mogą trafić do waszych szaf.

jak nie kupować ubrań
fot.unsplash.com

Jak nie kupować ubrań? Wymiana ze znajomymi

Na pewno macie w swojej szafie wiele ubrań, które wam się znudziły, już nie leżą na was dobrze czy zwyczajnie straciły w waszych oczach ten blask i wartość. Wasi znajomi czy przyjaciele z pewnością mają dokładnie tak samo. Umówcie się więc, że każdy z was przejrzy swoją garderobę i wybierze z niej to, co już mu się znudziło i czego nie nosi. Spotkajcie się potem i dokonajcie wymiany.

To, co dla was stare i nudne, dla nich może być kompletnie nową i cudowną rzeczą. Połączcie wymianę ze spotkaniem towarzyskim i miły wieczór murowany, nie tylko spotkacie się z przyjaciółmi, ale także zdobędziecie nowe ubrania.

Jak nie kupować ubrań? Przejrzyjcie swoje szafy

Podczas przeglądania szaf w celach wymiany ze znajomymi, z pewnością odkryjecie ile ubrań macie, a ich nie nosicie. Ile ciuchów trzymacie wyłącznie na specjalne okazje. Taki przegląd to dobry moment na otwarcie oczu. Podobnie jak wy, ma wiele innych osób z całego świata. Aby uniknąć takich sytuacji, należy zaprzestać impulsywnych zakupów. Zwracajcie uwagę nie tylko na modę, ale także na to co jest funkcjonalne i może zostać połączone z innymi częściami garderoby. Jasne, kolorowa koszula, wyrwana wprost z hawajskiej wycieczki świetnie będzie wyglądać na wakacjach, ale czy poza nimi również ją założycie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here