proste rośliny
fot.unsplash.com

Zdecydowana większość osób uważa, że dom bez kwiatów jest jak dom bez mebli. Rośliny to nie tylko darmowe powietrze, ale także piękny wygląd i dekoracje. Mimo to wiele osób przyznaje się, że ciężko utrzymać im rośliny przy życiu. Właśnie dlatego stworzyliśmy dla was listę roślin, która sprawdzi się dla początkujących. 

Proste kwiaty do domu: Kaktusy

Kaktusy kojarzą nam się z prostymi roślinami. Naturalnie rosną na pustyniach, gdzie jest ciepło, a wody mają niewiele. Taka jest też prawda. Kaktusy polecamy dla wszystkich tych, którzy są zabiegani lub zwyczajnie zapominają dość często o podlewaniu. Nie są one również drogie, zazwyczaj małe egzemplarze znajdziemy już od 4 do 5 zł, a większe za około 15-20 zł. Wymagają jedynie słonecznego stanowiska, źle będą czuły się w cieniu.

proste rośliny
fot.unsplash.com

Proste kwiaty do domu: Epipremnum aureum

Epipremnum aureum zwany też Scindapsus złoty. Piękna roślina, tolerancyjna na wszelakie warunki oraz odporna na przesuszenia. Lubi stać na słońcu, jednak nie bezpośrednio na parapecie. Może ona zwisać w dół, lub wspinać się po paliku.

Proste kwiaty do domu: Skrzydłokwiat

Skrzydłokwiat to idealna roślina doniczkowa dla początkujących botaników. Dlaczego? Gdy zapomni nam się o podlaniu, jej liście opadną. Zauważymy to, podlejemy, roślina na drugi dzień wygląda jak nowa. Sama przypomni o sobie, gdy chce jej się pić. Dodatkowo zakwita, a jej kwiaty są wyjątkowo piękne.

Proste kwiaty do domu: Zamiokulkas zamiolistny

Zamiokulkas zamiolistny to kolejna roślina, dla tych z was, którzy dość często zapominają o podlewaniu. Poradzi on sobie nawet do 6 tygodni bez podlania. Dodatkowo świetnie wygląda. Często znajduje się w galeriach handlowych, sklepach czy w salonach np. fryzjerskich. W ciemnym miejscu rośnie wolno, a w słonecznym bardzo szybko. Co też oznacza, że jeśli będzie stał w cieniu, nie będzie potrzeby, aby go często przesadzać.

Proste kwiaty do domu: Dracena obrzeżona

Dracena obrzeżona jest bardzo łatwa w uprawie, a dodatkowo sama w sobie stanowi cudowną dekorację. Odnajdzie się zarówno w półcieniu jak i w słonecznym stanowisku. Nie stawiajcie jej jednak bezpośrednio na parapecie czy na słońcu. Podlewacie ją raz na tydzień lub w okresie zimowym raz na dwa-trzy tygodnie.

proste rośliny
fot.unsplash.com

Proste kwiaty do domu: Grubosz drzewiasty

Grubosz drzewiasty, czyli drzewko szczęścia. Rośnie dość wolno, zatem nie trzeba jej często przesadzać. Mimo to może osiągnąć wysokość nawet 100 cm. Wiosną i latem lubi, aby podlać ją obficie, zimą czy jesienią – rzadziej. Dodatkowo pozyskanie z niej szczepki jest bardzo proste i łatwe, zatem śmiało możecie obdarować nią rodzinę, zrobić komuś prezent czy zostawić sobie.

Proste kwiaty do domu: Aloes

Aloes to roślina, która jest nie tylko wytrzymała, ale także ma wiele ciekawych i dobrych właściwości. Z aloesu produkuje się kosmetyki czy soki. Lubi słońce oraz umiarkowane podlewanie. Wybaczy kilka dni bez wody i nie obrazi się na właściciela. Zimą nie należy jej przelewać, inaczej może zgnić.

Proste kwiaty do domu: Sansevieria

Sansevieria zwana także wężownicą gwinejską to bardzo piękny i prosty w uprawie kwiat. Idealnie odnajdzie się w domu początkowego botanika czy zabieganej osoby. Znajdziemy ją nie tylko w blokach, ale także jak w przypadku Zamiokulkasa – w centrach handlowych czy salonach. Dobrze znosi złe warunki.

Proste kwiaty do domu: Begonie

Begonie to oczywiście kwiaty kwitnące. Dobrze rosną w prawie każdym miejscu, a dodatkowo możemy je trzymać nie tylko w domu, ale i na zewnątrz czy na ogrodzie. Jedyne czego nie lubią to obfitego podlewania i mocnego nawożenia. Ewentualny nawóz zdecydowanie powinniście rozcieńczyć, co dodatkowo taniej was wyjdzie!

Proste kwiaty do domu: Pelargonia

Pelargonie często znajdziemy na parapetach w blokach czy na ogródkach. Nic w tym dziwnego, ten kwiat jest bardzo prosty w uprawie, a jednocześnie bardzo piękny i kolorowy. Pelargonia może stać na słońcu, a także w cieniu, jest jej to obojętne. Wymaga jednak codziennego podlewania, choć na to też mamy radę. Wystarczy jedynie ustawić sobie przypomnienie w telefonie, codziennie na godzinę, o której wiemy, że jesteśmy w domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here