fantazje erotyczne
fot.unsplash.com

Fantazje erotyczne to nie powód do wstydu, ma je absolutnie każdy. Możecie oczywiście dążyć do ich spełnienia lub pozostawić je jedynie jako wyobrażenie w swojej głowie. Decyzja należy do was. Nie powinniście się jednak ich wstydzić, obojętnie od tego, jakie są. Czy fantazje erotyczne mają jakieś znaczenia? Jakie są popularne fantazje erotyczne? Odpowiadamy!

Fantazje erotyczne – co to jest?

Fantazje erotyczne jak sama nazwa wskazuje to wyobrażenia o zabarwieniu erotycznym. Fantazję mogą przytrafić się o dowolnej porze dnia, podczas wszelakich czynności, wystarczy odrobinę się zamyślić. Co jest przyczyną takiego zamyślenia? Może to być, oczywiście, chęć zrealizowania czegoś, co jest realne lub wręcz przeciwnie, ale także bujna wyobraźnia czy zwykła fantazja.

fantazje erotyczne
fot.unsplash.com

Należy jednak pamiętać, że fantazja to jedno, a zamiary to drugie. Seks z osobą nieznajomą może być fantazją, nie oznacza to jednak, że taka osoba momentalnie wyruszy na „polowanie” i chce jak najszybciej tę fantazję spełnić. Mogę one coś oznaczać, jednak wcale nie musi tak być. Większość osób miewa sny erotyczne, które oczywiście, są wytworem naszej wyobraźni. To, że jednak śnił się komuś seks z szefem, nie oznacza, że ta osoba momentalnie będzie zdradzać z ów szefem, swoją drugą połówkę.

Fantazje erotyczne – co oznaczają?

Fantazje erotyczne mogą pozwolić na przeanalizowanie emocji, które towarzyszą osobie, choć oczywiście wcale nie jest to reguła. Przykładowo małżeństwa z długim stażem, często skarżą się na rutynę w ich pożyciu seksualnym. Po tylu latach chcieliby coś zmienić, dodać coś nowego czy spróbować czegoś, czego bali się x lat temu. Jest to oczywiście zupełnie normalne.

Oczywiście fantazje erotyczne nie muszą nic oznaczać i jest to także w pełni normalne. Porno jest ogólnodostępne i każdy może je obejrzeć, wystarczy dostęp do internetu. Filmy, które się tam znajdują, często mają zwariowane scenariusze, które nigdy nie przytrafiłyby się w życiu realnym. Wystarczy, że coś podpatrzycie, coś wam się spodoba i już może to być waszą fantazją. Wcale nie oznacza to jednak, że coś w waszym związku czy małżeństwie, jest nie w porządku.

Czy rozmawiać o fantazjach erotycznych?

Czy o fantazjach erotycznych powinniście rozmawiać? Tak, jednak z pewnymi wyjątkami. Wszystko zależy od osoby, z którą chcecie podyskutować na dany temat. Jeśli mowa o waszym partnerze czy partnerce, upewnijcie się, że jest ona lub on gotowy na taki temat, a także otwarty na tematy tabo czy erotyczne. Niektórych samo wspomnienie o seksie czy gadżetach erotycznych, bardzo krępuje. Nie powinniście na taką osobę w żadnym stopniu naciskać.

fantazje erotyczne
fot.unsplash.com

Pamiętajcie także, aby przyjąć odmowę na klatę. Jeśli wasza partnerka odmawia zrobienia konkretnej czynności, czy partner nie ma ochoty na spróbowanie danej pozycji – odpuścice. Możecie przecież do tematu powrócić za jakiś czas. Źle jest jednak ciągle „męczyć” osobę o konkretną fantazję erotyczną. Niestety nie każdy jest otwarty na wszystko, jest to całkowicie zrozumiałe, w końcu ma takie prawo.

Fantazje erotyczne kobiet, a mężczyzn

Jaka jest różnica między fantazjami erotycznymi kobiet, a mężczyzn? Mówi się, że kobiety często marzą o gwałcie lub gwałcie zbiorowym, czarnoskórym kochanku, dominacji ze strony partnera, seksie w miejscu publicznym czy byciu obserwowanym podczas stosunku z innym mężczyzną przez partnera. Mężczyźni natomiast fascynują o seksie z kilkoma kobietami, orgii, trójkącie (także tym z partnerką i inną kobietą), oglądaniu dwóch kobiet oddających się wzajemnej przyjemności.

Oczywiście, każdy ma prawo marzyć o tym, o czym chce i pozostawić to jedynie w swojej głowie. To, że kobieta fantazjuje o gwałcie, nie oznacza, że chce być zgwałcona, a to, że mężczyzna ma w głowie obraz orgii, nie oznacza, że zaprosi do sypialni, bez wiedzy i zgody partnerki, kilka kobiet, spotkanych na portalach randkowych. Pozwólcie każdej osobie marzyć i fantazjować, o czym tylko chce, nie oceniajcie ich za to i nie wyśmiewajcie się z ich fantazji. W końcu w dużej mierze są to tylko marzenia, a nie realne plany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here