fot.unsplash.com

Książki są naprawdę ciekawą metodą na zabicie nudy, zrelaksowanie się, a także zdobycie wiedzy czy też zrozumienie kwestii w swoim życiu jak np. relacje damsko-męskie. Choć książki zdecydowanie mają wiele zalet i nie powinniśmy z nich rezygnować potrafią kosztować naprawdę sporo, jak więc je kupować, aby całkowicie nie zbankrutować? Spokojnie, mamy dla ciebie kilka ważnych wskazówek, które z pewnością ci pomogą. Zaczynajmy!

Chcesz mniej wydawać na książki? Sporządź listę zakupów

Pierwszym krokiem przed jakimikolwiek zakupami jest lista zakupów bez niej się nie obejdzie. Jeśli masz jakieś pozycje w głowie, które cię interesują lub dostałaś rekomendację od przyjaciółki czy odkryłaś ją absolutnie przez przypadek – zapisz na liście. W ten sposób będziesz wiedziała ile książek chcesz kupić, które z nich już masz, a które jeszcze czekają na swoją kolej. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej będzie ci się w tym wszystkim odnaleźć.

Powieś listę np. na lodówce w kuchni lub wykorzystaj ją przy swoim moodboardzie i gotowe. Teraz gdy będziesz chciała zakupić książki czy dostaniesz wypłate wiesz co masz kupić i możesz się trzymać tej listy, jeśli chcesz uniknąć dodawania kolejnych i kolejnych pozycji do swojego koszyka. Zanim się zorientujesz będzie tam niezła suma, która może wyjść nawet większa niż twoja miesięczna wypłata, a tego z pewnością nie chcesz.

fot.unsplash.com

Zakupy internetowe < zakupy stacjonarne, czyli jak zamawiać książki online

Przez internet naprawdę sporo przedmiotów możesz kupić taniej, także książki. Wpisz dzieło, które cię interesuje w wyszukiwarkę, a następnie porównaj ceny. To, że książka na jednej stronie będzie tańsza, wcale nie oznacza, że podobnie będzie z innymi pozycjami. Warto sprawdzić także OLX czy Allegro, gdzie możesz je nabyć jako używane, ale wciąż w dobrym lub nawet idealnym stanie i to znacznie taniej. Oczywiście jeśli chcesz spierać lokalne księgarnie zrób to. Wybór oczywiście należy do ciebie.

Zamawiaj książki hurtowo, a nie pojedynczo

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zamawianie książek hurtowo, a nie pojedynczo. Oczywiście do każdego zamówienia należy dopłacić za wysyłkę, zatem przy jednej czy dwóch książkach może się to absolutnie nie opłacać. Lepiej poczekać kilka tygodni dłużej i zamówić ich od razu więcej, a poza tym, kto nie lubi dużych paczek od kurierów, prawda?

Możesz także zrzucić się na przesyłkę razem z przyjaciółką czy rodziną, oczywiście jeśli mieszkacie niedaleko siebie lub planujecie się w najbliższym czasie ze sobą spotkać. Niech każda z was wybierze swoje książki, a następnie podliczcie wszystko i złóżcie jedno wspólne zamówienie. Przy odbiorze rozliczacie się i gotowe. W ten sposób za wysyłkę zapłacisz jedynie 5 złotych, a nie np. 10 zł.

fot.unsplash.com

Poluj na promocje, czyli jak kupować taniej

Ostatnim krokiem jest oczywiście polowanie na promocje, konkursy czy rozdania. Z pewnością twoja księgarnia nie raz oddawała książki za darmo czy natknęłaś się na takie ogłoszenie na OLX czy Facebooku. Wykorzystaj to! Nic to nie kosztuje, a może wygrasz coś ciekawego w konkursie. Nie zapominaj także polować na wszelakie promocje, kody zniżkowe i wiele więcej. Zainstaluj sobie aplikację, która zbierze wszystkie kupony i zniżki w jedno miejsce. Przed każdym zamówieniem zerknij tam i sprawdź, czy aby na pewno nie możesz kupić czegoś odrobinę taniej.

Jeśli nie chcesz za książki płacić wcale biblioteka stoi przed tobą otworem. Z pewnością znajdziesz tam wiele ciekawych pozycji i to zupełnie za darmo! Oczywiście musisz je następnie oddać, ale to nie problem. W przypadku, w którym w bibliotece nie ma konkretnej pozycji masz dwie opcje: popytać wśród znajomych czy rodziny, może ktoś akurat ją ma lub zapłacić za pakiet w Empiku, który daje ci dostęp do e-booków oraz audiobooków. Jeśli czytasz naprawdę sporo, wystarczy, że zapłacisz 20 lub 30 złotych w skali miesiąca, a dostęp do książek masz nielimitowany. Fajna sprawa, nie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here