moodboard
fot.unsplash.com

Tablica inspiracji zwana jest także moodboardem. Na czym polega? Umieszczacie na niej zdjęcia, które, jak sama nazwa wskazuje, was inspirują. Tematyka jest dowolna i zależna od waszych potrzeb czy celu moodboarda. Jest to jednak bardzo kreatywna metoda, aby zebrać wszystkie myśli „do kupy” i stworzyć coś, co jest nie tylko funkcjonalne, ale także może stanowić piękną ozdobę pokoju czy biura. 

Tablica inspiracji, czyli moodboard. Do czego się przydaje?

Moodboard przyda wam się do wielu rzeczy i możecie wykorzystać go na wiele sposobów. Jeśli szykujecie wesele, stworzenie takiej tablicy inspiracji z pewnością pozwoli wam na lepsze zaplanowanie wystroju, sukni ślubnej dla Panny Młodej, garnituru dla Pana Młodego czy nawet menu. W przypadku remontu np. kuchni również możecie wykorzystać ten prosty patent.

Świetnym pomysłem na wykorzystanie tablicy inspiracji jest także ogród. Na tablicy umieszczacie fotografie czy listy kwiatów, które chcecie, aby znalazły się w waszej kolekcji. Możecie dodatkowo potraktować ramę tablicy jako wyznacznik tego, jak duży ma być wasz ogród np. warzywny lub ten domowy z ziołami.

moodboard
fot.unsplash.com

Z moodboardów korzystają także często osoby, które pracują w branży kreatywnej. Nic w tym dziwnego. Poza umieszczeniem tam zdjęć czy cytatów, które wam się wizualnie podobają, możecie także zerkać na tablicę, w momencie, w którym potrzebujecie inspiracji lub boicie się, że zbyt oddaliliście się od pierwotnego zamysłu jakiegoś projektu.

Tablica inspiracji – jak stworzyć?

Stworzenie tablicy inspiracji wcale nie jest trudne. Macie na to kilka sposobów, oczywiście w zależności od miejsca, jakim dysponujecie oraz gdzie chcecie, aby taki moodboard się znajdował. Przygotowaliśmy dla was kilka pomysłów, decyzję natomiast musicie podjąć sami!

  • Moodboard w telefonie. Nie musicie od razu wieszać obrazków na ścianie. Wasz telefon spokojnie może wam do tego posłużyć. Pobierzcie ze sklepu Play lub z App Store aplikację o nazwie „Pinterest”. Jest ona zupełnie darmowa, a rejestracja trwa zaledwie kilka minut. Znajdziecie na niej wiele inspirujących zdjęć, ale także propozycje na zdjęcia na instagram, DIY, triki, motywacyjne cytaty czy te na temat odchudzania lub sportu. Zapisujecie je na swoim koncie pod kategoriami, które sami stworzyliście, jak np. „Kasia i Marcin – wesele dekoracje”. Wszystko macie wtedy pod ręką.
  • Tablica inspiracji na ścianie. Jeśli wolicie jednak posiadać moodboard na ścianie, lub nawet chcecie mieć dwa osobne, jeden w telefonie, a drugi w domu, czas wziąć się do pracy. Jako moodboard możecie wykorzystać pustą ścianę, siatkę ze sklepu budowlanego (np. taką ogrodową, przyciętą na wymiar) lub tablicę korkową. Możliwości jest naprawdę sporo. Możecie także za pomocą papieru samoprzylepnego, wydzielić np. kwadrat na ścianie i do niego przyklejać zdjęcia. Unikniecie wtedy uszkodzenia ściany w przypadku gdy chcecie fotki wymienić na inne lub zmienić koncepcję.

Moodboard – stwórz własną tablicę inspiracji. Skąd brać zdjęcia?

Zdjęcia możecie zdobyć na wiele sposobów. Przede wszystkim jest to stary poczciwy internet oraz drukarka. Jeśli nie macie w domu drukarki, możecie także udać się np. do punktu ksero czy biblioteki. Zdjęcia wyszukujecie np. na Pinterest, Tumblr, Unsplash czy Pixabay. Zapisujecie je na komputerze i drukujecie.

moodboard
fot.unsplash.com

Magazyny takie jak np. Cosmopolitan, Zwierciadło czy Elle również się przydadzą. W środku znajdziecie wiele fotografii, które są piękne i inspirujące. Możecie dodatkowo wyciąć np. kawałek wywiadu, który do was przemawia, inspirujący cytat czy piękne wnętrze, które znajduje się w tle za modelką.

Ostatnim pomysłem, jaki dla was mamy to oczywiście DIY. Wystarczy wam kartka papieru i mazak, długopis lub farba. Możliwości jest sporo. Możecie coś narysować, namalować, ale także świetnie będą wyglądać własnoręcznie napisane cytaty, które mają dla was duże znaczenie lub zwyczajnie was motywują do działania. Sprawdźcie sami, możliwości jest naprawdę sporo!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here