fot.unsplash.com

Książki nie służą tylko w celach rozrywkowych, ale także i naukowych. Nie mowa tu oczywiście o podręcznikach, które wytrwale nosiłaś w plecaku w czasach szkolnych. Wiele autorów skupia się na relacjach damsko-męskich, różnicach pomiędzy płciami i odpowiada trudne pytanie „jak się dogadać?”. Takie lektury z pewnością pomogą ci zrozumieć twoją drugą połówkę i stworzyć szczęśliwy i udany związek. Oczywiście nie wykonają one pracy za ciebie. Związek to także obowiązki, pomoc czy duża ilość sympatii, jednak te pozycje z pewnością ci się przydadzą. Zaczynajmy! 

Żadna książka nie sprawi, że twój związek się naprawi, czyli jak nie dać się zwariować

Jeśli jesteś w relacji, która cię smuci, ciąży na tobie niczym plecak wypchany po brzegi prowiantem na wycieczce, żadna książka ci nie pomoże. Należy pamiętać, że obojętnie ile wiedzy nie posiadasz, nie jesteś w stanie zbudować zdrowej relacji z drugą osobą, w pojedynkę. Te książki są jednak fajnymi pozycjami, aby zdobyć wiedzę, dowiedzieć się czegoś nowego. Możesz je także podrzucić swojemu partnerowi czy partnerce. Razem na pewno będzie wam raźniej czytać lub też słuchać, jeśli zdecydujesz się na zakup audiobooka.

Istnieje wiele książek, które mogą nauczyć cię jak radzić sobie ze stresem, jak otworzyć własny biznes czy też po prostu pomóc ci ogarnąć życie. Dlaczego by nie sięgnąć po pozycję, która wytłumaczy ci relacje damsko-męskie? Może w końcu dowiesz się o co chodzi twojej partnerce czy dlaczego twój facet nie chce słuchać, tego co masz mu do powiedzenia.

fot.unsplash.com

Książki o relacjach damsko-męskich: „Mężczyźni są z marsa, kobiety z Wenus” John Gray

Ta książka absolutnie zawładnęła całym światem i nie ma w tym nic dziwnego. John Gray świetnie porównuje do siebie obie płci, przedstawiając całą relację jako parę kosmitów innego pochodzenia. Tłumaczy dlaczego niektóre kwestie kobiety odbierają inaczej niż mężczyźni, a także wprost mówi o tym, czego nie mówić, czy nie robić.

Książki o relacjach damsko-męskich: „Warsztaty intymności” Agnieszka Szeżyńska

Ta książka skupia się na innym aspekcie relacji, a mowa oczywiście o seksie. Dzięki tej pozycji możesz odkryć jak działa twoje porządanie, zrozumieć swoje potrzeby czy wyzbyć się kompleksów. „Warsztaty intymności” poruszają także bardzo ważną kwestię, jaką jest rutyna w związku, zwłaszcza na tle seksualnym i wprost opowiada o tym, jak z nią wygrać i co wprowadzić do swojego łóżka, aby poczuć powiew świeżości.

Książki o relacjach damsko-męskich: „Dwoje na huśtawce, czyli zrozumieć związek” (nie) poradnik psychologiczny

Książka jest bardzo przystępnej cenie, co zdecydowanie zachęca do zakupu. Porusza wiele bardzo ważnych kwestii w związkach. W prosty sposób opowiada o tym czego pragną od partnera kobiety, a co ważne jest dla mężczyzny. Dodatkowo zawarte są w niej także kwestię związków internetowych, aplikacji randkowych i wiele innych.

fot.unsplash.com

Książki o relacjach damsko-męskich: „Kochaj mnie najlepiej, jak potrafisz! O sztuce bycia razem” Stahl Stefanie

Stefanie Stahl to niemiecka psycholożka oraz terapeutka, która swoją wiedzę przelała właśnie na książkę „Kochaj najlepiej, jak potrafisz”. Nie jest to jedyna pozycja na jej liście. Cała seria „odkryj w sobie wewnętrzne dziecko” porusza wiele ciekawych i ważnych aspektów. Tym razem padło na relację damsko-męskie.

Książki o relacjach damsko-męskich: „PROJEKT: ZWIĄZEK. Jak stworzyć dojrzałą i pełną miłości relację?” Kinga Korska

Wstęp do książki napisał prof. Zbigniew Lew Starowicz, którego z pewnością bardzo dobrze znasz z pozycji takich jak np. „Lew-Starowicz o mężczyźnie”, pozostała część książki stworzona jest już oczywiście przez autorkę. Ta pozycja jest nieco inna niż poprzednie, które podaliśmy. Dlaczego? Wszystko zostaje pokazane w formie komiksów! W ten sposób czytelnik jest bardziej zaangażowany, może nawet i rozbawiony, ale wciąż chłonie wiedzę. Kinga Korska wzięła pod lupę najczęstsze problemy w związku, a całość przedstawiona jest w formie długiego dialogu pomiędzy matką a córką. Jest to dość nietypowa forma, choć z pewnością bardzo intrygująca i ciekawa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here