fot.flickr

Sprzątanie bywa naprawdę kłopotliwe, dlatego coraz częściej szukamy ciekawych i intrygujących rozwiązań, które mają nie tylko ułatwić cały proces, ale także i go przyśpieszyć, abyśmy my zyskali chociaż odrobinę wolnego czasu. Zakupiliśmy już pralki, zmywarki, suszarki, odkurzacze czy też roboty sprzątające, ale co dalej? Dziś weźmiemy pod lupę mop parowy, który w teorii, ma doczyścić każdą podłogę w twoim domu, ale nie tylko, zdezynfekować ją i pozostawić lśniącą i to tylko za pomocą wody oraz oczywiście prądu. Jak jest w rzeczywistości?

Mop parowy – cena, rodzaj, na co zwracać uwagę

Mop parowy możesz zakupić już za 70 złotych, oczywiście jakość idzie w parze z ceną, zatem przy wyborze nie warto kierować się wyłącznie kwotą, jaką przyjdzie ci zapłacić. Czy możesz zaoszczędzić i zakupić mopa parowego np. z OLX? Nie.

Mop parowy ma pady z mikrofibry, które oczywiście niszczą się podczas użytkowania. Kupując używanego mopa nie wiesz w jakim są one stanie i czy nie będziesz musiała ich za chwile kupić na nowo, a zdecydowanie nie jest to przystępna kwota. Dodatkowo jeśli nie masz możliwości przetestowania sprzętu na miejscu u sprzedawcy, nie wiesz, czy on tak naprawdę działa. Do mopa parowego absolutnie nie wolno wlewać żadnych środków czystości, w przeciwnym wypadku cały sprzęt może po prostu ulec uszkodzeniu, o czym ty, jako kupujący nie będziesz wiedziała.

fot.flickr

Dobrej jakości mop parowy to koszt około 200-250 złotych, zatem nie jest to kwota duża czy też ciężka do odłożenia, z pewnością polecamy więc zakup go od nowości i oczywiście na gwarancji. Jednak czy naprawdę warto?

Mop parowy – wady i zalety

Czy mop parowy ma jakieś wady? Oczywiście każdy sprzęt ma swoje wady i zalety i tak samo jest w przypadku mopa. Mop chociaż radzi sobie ze sprzątaniem bardzo dobrze z pewnością nie sprawdzi się na dużych powierzchniach i to nie tylko z powodu kable. Woda, która się w nim znajduje oczywiście paruje, a co za tym idzie trzeba jej dolewać jeśli masz do umycia jedynie jeden pokój czy też po prostu małą powierzchnię jak np. kawalerka nie będzie to dla ciebie aż tak uciążliwe. W przypadku np. domku jednorodzinnego sprawa nie jest już aż tak prosta.

Nie tylko wodę trzeba dolewać ale także i przy każdym dolaniu wyłączyć sprzęt. Oczywiście po tym czasie musi on się nagrać na nowo. Zdecydowanie czyszczenie salonu, nie będzie komfortowe jeśli średnio co 15 min musisz udać się do kuchni do łazienki. Aby dolać wodę. Minusem, może być choć nie musi, także sam padł, czyli nakładka na mopa. Przy dłuższym użytkowaniu lub mocniejsze zabrudzeniach konieczna będzie wymiana padów. Niektóre mopy przychodzą także z dodatkowymi końcówkami, wtedy ten problem nie występuje. Jeśli jednak za kupiłaś ten, który ma wyłącznie jedną nakładkę głowa do góry.

fot.flickr

W przypadku, w którym postawisz na uniwersalny rozmiar możesz dokupić nakładki w różnych miejscach a najlepiej w sieci. Z pewnością znajdziesz je na allegro lub też na Ali Express i to za naprawdę niedużą kwotę. Ważne jest także to aby w miarę możliwości przed zastosowaniem mopa na innych powierzchniach sprawdzić, czy zbiornik, który się na nim znajduje jest na pewno szczelny.. Niestety często okazuje się że gdy korzystasz z mapą do standardowego mycia podłogi ten problem nie występuje jednak gdy zmieniasz końcówkę np. na tą do mycia w fug w twoim domu.

Czy warto więc kupić mopa parowego?

Co więc z mopem, czy faktycznie warto go zakupić? Tak. Jest to bardzo proste w obsłudze urządzenie, które z pewnością dobrze doczyści twoje podłogi, niezależnie od tego czy są to kafelki, panele czy drewno. Należy jednak pamiętać, że nie jest to mop na co dzień, gdy np. wylała ci się kawa czy pies rozlał wodę w całej kuchni. Na weekendowe sprzątania czy czyszczenie np. jednego pomieszczenia zdecydowanie się sprawdzi. Jeśli jesteś więc zainteresowana, zakup go. Nie kosztuje sporo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here