fot.unsplash.com

Organizacja kuchni pozwoli nie tylko na ładny, estetyczny wygląd, ale także uchroni was przed dużym sprzątaniem co tydzień czy nawet kilka razy w skali tygodnia. Niestety wiele pojemników, kosztuje naprawdę sporo, zwłaszcza jeśli konieczne jest kupienie kilka czy kilkanaście sztuk. Jak to zrobić bez wydawania ogromnej sumy pieniędzy? Spokojnie, pomożemy! 

Organizacja kuchni. Organizacja kuchni pojemniki

Organizacja kuchni to kluczowy element, w końcu to pomieszczenie nie bez powodu nazywane jest sercem domu. Dlaczego jest to tak ważne? Podczas gotowania często nie ma czasu na przeszukiwanie miliona szafek, aby znaleźć olej czy konkretną przyprawę. Mąż lub partner pomagający wypakowywać zakupy czy talerze, na pewno zapyta cię o miejsce, w którym powinien dane naczynie czy produkt odłożyć. Nie warto więc stawiać na totalny miszmasz. Z pewnością nie będzie to dobre rozwiązanie.

Pojemniki do organizacji potrafią jednak kosztować sporo, zwłaszcza jeśli są ładne, estetyczne czy nawet ozdobne. Jak to zrobić, aby zorganizować kuchnię, a nie wydać całych oszczędności, które składałeś do skarbonki przez kilka miesięcy? Spokojnie, mamy dla ciebie szybkie, proste i łatwe rozwiązania, które z pewnością ci się przydadzą. Zacznijmy więc od najważniejszego, czyli samych pojemników.

Organizacja kuchni
fot.unsplash.com

Możesz w tym celu wykorzystać stare kartony np. po butach czy innych produktach lub też kupić gotowe. Szukając gotowych rozwiązań warto udać się do sklepów takich jak Auchan, Pepco, KIK czy TextilMarket gdzie będzie to znacznie tańsze niż np. w sklepach z dekoracjami do domu. IKEA jest także miejscem, gdzie nie stracisz całych pieniędzy. Wybór należy więc do ciebie. Nikt też nie każe ci od razu zakupować tony pojemników. Możesz zacząć od pudełek, a z czasem je wymieniać. Zmiana stopniowa z pewnością będzie mniej bolesna dla twojego portfela. Co jednak dać do szuflad? Co do szafek? Jak to wszystko zorganizować, aby miało to sens?

Kuchnia organizacja szuflad. Jak zagospodarować szuflady w kuchni?

Zacznijmy od samego blatu. Im mniej rzeczy na blacie, tym mniej sprzątania. Oczywiście będzie tam stał czajnik, nie można też zapomnieć o ekspresie do kawy. Przykładowo domowy ekspres Jura wraz z jego nowoczesnym designem wyśmienicie wpasuje się do wnętrza. Ponadto będzie on nie tylko cieszył oczy, ale również serce – w okamgnieniu zaparzy przeróżne napary kawowe od czarnej kawy po caffe latte, dostosowując się do potrzeb nawet najbardziej wymagającego gościa. Urządzenie te jest bardzo intuicyjne w obsłudze i dostosowane do użytkowania w domu, nie potrzebuje żadnych umiejętności baristy, a nawet w większości samo wykonuje czynności konserwacji. Dobrą radą będzie postawić na chlebak. Nie kosztuje on wiele, a możesz także kupić taki używany np. poprzez portal OLX. Z ten sposób nie tylko upiększysz swoje wnętrze, ale także i zyskasz miejsce do przechowywania. W przypadku bardziej kwadratowego chlebaka, na górę możesz postawić np. solniczkę czy jakąś dekorację.

Pozostając w temacie przypraw, te także powinny zostać uporządkowane. Tak naprawdę masz dwie opcje: zakup specjalnych słoiczków i przesypanie ich, a następnie odłożenie na specjalnym stojaku lub organizacja „torebek” w których przychodzą np. za pomocą pojemnika czy też przegródek w szufladzie. Wiele zależy tak naprawdę od ciebie. Jeśli chcesz zyskać więcej miejsca postaw na szufladę na przyprawy, którą montujesz na spodzie górnej szafki, a jednocześnie zwalniasz poprzednie miejsce, w którym się one znajdowały.

Organizacja kuchni akcesoria. Organizacja przechowywania w kuchni

Co dalej? Teraz weź do ręki swoje pojemniki czy też kartony i dokładnie przeglądnij co znajduje się w twoich szafkach. Jesteś fanem niezdrowych zupek chińskich? Przełóż je do jednego pojemnika. Możesz je także posegregować według daty spożycia czy też po prostu smaków. Makaron, kasze czy nawet płatki śniadaniowe możesz przesypać do plastikowych, zamykanych pojemników, a dodatkowo opisać je lub nakleić naklejkę z nazwą. Wiadomo, mąka do mąki bardzo podobna, a jednak mają inne zastosowania.

fot.unsplash.com

Jeśli brak ci miejsca, skorzystaj z opcji, które pozwolą ci wykorzystać np. półki, wolne miejsce na ścianie czy też stworzenie dodatkowej przestrzeni w szafce. Obecnie możesz zakupić specjalne „schodki” dzięki którym zyskasz więcej miejsca, a wszystko będzie nadal bardzo łatwo dostępne, bo przecież o to w tym chodzi, prawda? Przy gotowaniu nie ma czasu na szukanie składników po szafkach, muszą się one znajdować w dokładnie tym samym miejscu, a najlepiej pod samym nosem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here