fot.unsplash.com

Organizacja pracy jest bardzo ważna, podobnie jak przygotowanie listy zakupów, zaplanowanie budżetu domowego czy np. harmonogram sprzątania. Podobnie jest w przypadku wnętrz. W kuchni wszystko powinno mieć swoje miejsce, tak aby było łatwo dostępne i odpowiednio przechowywane, co jednak w przypadku sypialni? Tutaj też obowiązuje ta reguła. Jak zorganizować sypialnię? Odpowiadamy! 

Organizacja sypialni. Jak zorganizować sypialnię?

Wiele zależy tak naprawdę od metrażu oraz tego co znajduje się w twojej sypialni. Im więcej rzeczy, tym więcej mebli, a co za tym idzie, więcej sprzątania i przedmiotów, które muszą znaleźć swoje miejsce. Zacznij więc od rozejrzenia się po pomieszczeniu. Może masz tam coś co zawsze leży w kącie lub przenosisz to z toaletki na łóżko, a następnie na szafkę nocną? Kolejnym krokiem będzie uprzątnięcie przestrzeni, a jednocześnie sama organizacja. Te dwie rzeczy najlepiej robić w tym samym czasie, z pewnością zaoszczędzisz dużo czasu, a także i pracy.

Pierwszym meblem będzie łóżko. Jeśli kochasz poduszki ozdobne, ale jednak na noc je ściągasz, zorganizuj dla nich miejsce. Pięknie będzie wyglądać stara skrzynia lub też wiklinowy czy drewniany kufer, który postawisz na końcu twojego łóżka. Będzie to także idealny mebel do przechowywania wszelakich kocyków czy np. dodatkowej pościeli. Jeśli jednak metraż ci na to pozwala, nie bój się, mamy na to rozwiązanie. W IKEA, ale także i w innych sklepach tego typu, dostępne są specjalne pojemniki, które fachowo nazywane są pojemnikami na pościel. Są wykonane z materiału lub z plastiku, a na spodzie znajdują się kółeczka. Wsuwa się je pod łóżko i gotowe. Zyskałeś właśnie miejsce do przechowywania, które nie będzie szpecić całego wystroju. Właściwie, nawet wcale go nie zauważysz.

fot.unsplash.com

Garderoba w sypialni, czyli jak zorganizować ubrania

Wiele osób nie ma możliwości wydzielenia osobnego pokoju na garderobę zatem swoje ubrania trzyma w sypialni i nie ma w tym oczywiście nic złego, o ile zrobione jest to z głową. Duże szafy typu komandor pomieszczą bardzo wiele ubrań, ale także często są w nich sprzęty takie jak odkurzacz, mop czy ręczniki i pościel. Te mniejsze szafy nie będą już aż tak pakowne. Dobrym rozwiązaniem, o ile metraż na to pozwala, będzie osobny, stojący wieszak. Na nim możesz powiesić gotowe stylizacje i zaoszczędzić sobie rano trudu przy wybieraniu koszulki czy prasowaniu na ostatnią chwilę. Będzie to także piękna dekoracja i prosty sposób na dodanie kolorów do wnętrza.

W szafie również powinna być dobrze przemyślana organizacja. Stare ubrania wyrzuć, a nowe umieść na ich miejsce. Kurtki zimowe czy stroje kąpielowe schowaj w przypadku gdy sezon już minął. Najlepiej będzie zapakować je do worków próżniowych, a następnie umieścić z tyłu szafy czy na górnej półce, do której mało kto sięga. Nie bój się zastosować pojemników. Jest to idealny sposób na przechowywanie np. bielizny, rajstop, akcesoriów zimowych jak czapki, szaliki, ale także pidżam czy ubrań, które są wyłącznie „po domu”, a przecież każdy z nas takie posiada, prawda?

Dodatki w sypialni. Im mniej dekoracji, tym mniej sprzątania

Choć dekoracje w każdym mieszkaniu są potrzebne, ich nadmiar będzie bardzo męczący dla właściciela. Wieczne przenoszenie ich, aby dostać się do szafki czy komody, ścieranie z nich kurzu czy zabawa w przestawianie za każdym razem gdy kot postanowi wskoczyć na mebel. Pamiętaj więc, aby z nimi nie przesadzać, a jeśli kochasz styl boho, gdzie panuje nadmiar, postaw na te, które będą także funkcjonalne. Zamiast kolejnej ramki, która stoi na regale, zainwestuj w ładny, wiklinowy koszyk. To pozwoli ci na dodanie odrobiny koloru i tekstury do wnętrza, ale jednocześnie na zyskanie dodatkowej przestrzeni. Ładne kartony oklejone np. papierem samoprzylepnym czy owinięte sznurkiem jutowym wciąż mogą stanowić piękny dodatek.

fot.unsplash.com

Dobra organizacja pozwoli ci nie tylko na szybsze znajdowanie przedmiotów, ale także i na sprawniejsze sprzątanie, zwłaszcza gdy wszystko ma swoje miejsce i dobrze wiesz gdzie odłożyć znalezioną pod łóżkiem skarpetkę czy kabel do telefonu. Głowa do góry, wcale nie zajmie ci to wieków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here