planowanie jadłospisu
fot.unsplash.com

Planowanie jadłospisu jest świetną metodą dla tych z was, którzy chcą oszczędzać, a także przestać marnować żywność. Wcale nie jest to trudne, jednak wymaga odrobinę wprawy. Jak to zrobić? Odpowiadamy!

Planowanie jadłospisu. Przykładowa lista zakupów na tydzień

Planowanie jadłospisu to świetny sposób nie tylko na organizację czy oszczędzanie, ale także poradzi sobie z marnowaniem jedzenia. Niestety często wybieramy się do supermarketów, robimy duże zakupy na tydzień czy dwa, a i tak wyrzucamy sporą część jedzenia. Jest to jednak nie tylko nieopłacalne, ale także i bardzo nieekologiczne. Jak tego uniknąć?

Stworzenie jadłospisu np. na tydzień pozwoli nam nie tylko na ograniczenie marnowanej żywności czy oszczędzanie, ale także i na stworzenie listy zakupów, w której nie znajdują się dodatkowe, niepotrzebne produkty. Przyśpieszy to także nasz wypad do sklepu, jako że wszystko mamy zaplanowane i rozpisane. Od czego zacząć?

planowanie jadłospisu
fot.unsplash.com

Planowanie jadłospisu aplikacje. Planowanie posiłków aplikacja

Do planowania jadłospisu możecie użyć np. pustego zeszytu, tablicy korkowej lub po prostu kartki. Ta metoda będzie idealna dla tych z was, którzy lubią zapisywać wszystko za pomocą długopisu czy mazaku. Listę stworzoną np. na kartce możecie dodatkowo ozdobić i powiesić w kuchni, co będzie również stanowiło ciekawą, a zarazem użyteczną dekorację.

Jeśli jednak preferujecie elektronikę, głowa do góry mamy rozwiązanie też dla was. Gdzie możecie planować posiłki oraz jadłospis na cały tydzień?

  • Kalendarz – zamiast ściągać specjalne aplikacje, możecie wykorzystać do planowania posiłków po prostu kalendarz. Wpisujecie w niego np. na telefonie czy na komputerze posiłki na poszczególny dzień i porę. Dodatkowo jeśli jesteście na diecie czy zwyczajnie chcecie się zdrowo odżywiać możecie ustawić sobie przypomnienia o konkretnej godzinie, kiedy powiliście coś zjeść, ponieważ musicie np. wziąć leki później.
  • Aplikacje do planowania jadłospisu – w dzisiejszych czasach znajdziemy aplikację do prawie wszystkiego. Również istnieją te, które mają nam pomóc zaplanować jadłospis dla nas lub dla całej rodziny. Jakie aplikacje warto sprawdzić? Listonic, Trello, Magia w kuchni, Food Planner, Przepisy.pl, Smaker, Cookpad, Yummly. To tylko kilka z wielu aplikacji, jakie istnieją. Polecamy wam przetestować je i sprawdzić, która najbardziej wam pasuje i spełnia wasze oczekiwania.

Planowanie posiłków i jadłospisów. Jak stworzyć jadłospis?

planowanie jadłospisu
fot.unsplash.com

Teraz gdy wiecie już, jakie są plusy z planowania posiłków, a także wiecie, w jaki sposób możecie to zrobić czas przejść do najważniejszego kroku, czyli samego stworzenia jadłospisu. Idealnym przykładem będzie zupa pomidorowa zrobiona z niedzielnego rosołu. Kluczem do sukcesu jest wykorzystanie tego co już posiadacie w swojej lodówce czy zamrażarce, a także przerobienie np. wczorajszych dań na nowy posiłek.

Wszystko zależy tak naprawdę od tego co jecie, co lubicie jeść i co potraficie gotować. Jeśli w domu posiadacie np. dżem, możecie go wykorzystać nie tylko na kanapki czy tosty, ale także do naleśników, musli. Brokuł, który ugotowaliście na poniedziałek, może zmienić się w zupę krem we wtorek. Rozpiszcie sobie zatem co jecie w ciągu dnia, co lubicie jeść, czego ewentualnie nie dojadacie do końca i zróbcie burzę mózgów. Może wystarczy dodać sos albo dodać warzyw? Możliwości jest naprawdę wiele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here