fot.unsplash.com

Miejsca na rośliny brakuje, a kwiatów ciągle przybywa? Mamy na to rozwiązanie! Niestety kwietniki potrafią kosztować naprawdę sporą sumę pieniędzy! Zamiast kupować te gotowe, ze sklepów, wystarczy, że postawicie na odrobinę pracy i kreatywności. Przygotowaliśmy dla was pomysły na półki i kwietniki, które świetnie sprawdzą się w każdym wnętrzu! 

Zrób to sam półka na ścianę. Jak zrobić fajne półki?

Zrobienie półki jest bardzo proste, potrzebujecie jedynie deseczkę i podpórek. Obie rzeczy dostaniecie zarówno przez internet, jak i stacjonarnie w sklepach budowlanych czy meblowych. Warto sprawdzić ofertę sklepów takich jak np. IKEA, Leroy Merlin, Castorama czy OBI. Z pewnością znajdziecie coś do siebie. Aby dostosować kolor, możecie wykorzystać np. bejcę lub farbę kredową.

Zamiast standardowych podpórek, warto zakupić gruby sznurek, również dostępne stacjonarnie i przez internet. Wiążecie wtedy dwie duże pętle. Za pomocą śrubki lub specjalnego haczyka, wieszacie je na ścianie, a następnie wkładacie deseczkę. Jest to naprawdę proste, a efekt jest piękny i zdecydowanie bardziej oryginalny, niż standardowe półki.

półki i kwietniki diy
fot.unsplash.com

Półka DIY. Półka z rur PCV

Zamiast lin, a właściwie sznurków, możecie zastosować także np. stare paski do spodni, najlepiej te skórzane, jako że będą najmocniejsze. Zapinacie je na wybranym przez siebie oczku i zabezpieczacie. Najlepiej do tego sprawdzi się klej do skóry lub ten na gorąco. Wieszacie paski na ścianie i pomiędzy nie wkładacie deseczkę. Gotowe!

Możecie także pójść o krok dalej i półkę na line, zamontować na rurze PCV. Jak to zrobić? To naprawdę proste! Rurę PCV malujecie na wybrany kolor i za pomocą kolanek, montujecie do ściany. Półki na linach wieszacie nie na ścianie, a na rurze i gotowe! Na to rozwiązanie potrzebujecie jednak odrobinę więcej miejsca. Fajny efekt dadzą półki, które wiszą na różnych wysokościach od sufitu do podłogi.

Jak zrobić kwietnik na ścianę? Makrama

Kwietnik możecie spokojnie stworzyć sami i wcale nie jest to trudne zadanie. W ostatnich czasach bardzo popularne są wiszące kwietniki, które możecie zawiesić np. od sufitu, na karniszu czy na gałęzi. Cały proces jest bardzo prosty. Potrzebny wam będzie odrobina sznurka i cierpliwości.

Możecie pójść także o krok dalej i zamiast doniczki wsadzić np. kawałek drewna i dopiero na to postawić kwiatek. Świetnie będzie także wyglądać gałąź, znaleziona na podwórku czy w lesie, która została obrana z kory i przywieszona od sufitu. Następnie na gałąź wieszacie wiszące kwietniki i wkładacie roślinki – gotowe!

półki i kwietniki diy
fot.unsplash.com

Jak zrobić kwietnik z drewna. Drewniany kwietnik DIY

Jeśli macie odrobinę więcej cierpliwości i zdolności manualnych możecie stworzyć drewniany kwietnik. Możliwości jest naprawdę wiele. Możecie do tego wykorzystać np. nóżki po meblach i kawałek deski. Stworzycie w ten sposób ławeczkę dla swoich roślin. Pięknie wyglądają także np. drabinki, na których następnie zawieszacie za pomocą np. makramy – doniczki z kwiatami.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest utworzenie z cienkich listewek kratki na ścianie. Przykręcacie ją do ściany, za pomocą wkrętów lub używacie młotka i gwoździ. Tworzycie kwadraty, które łączą się w całość, a następnie montujecie haczyki i zawieszacie kwiaty. Wszystko zależy tak naprawdę od miejsca, jakim dysponujecie w swoim domu czy mieszkaniu.

Gdzie stawiać kwiaty? W jakim miejscu postawić kwietnik?

Kwiaty, w zależności od gatunku, powinny stać w różnych miejscach. Monstera czy Paprotka nie odnajdą się w cieniu, za to Zamiokulkas tak. Zanim więc zbudujecie kwietnik i umieścicie wszystkie rośliny w jednym miejscu, sprawdźcie, czy będzie im to miejsce odpowiadać. Nikt nie chce przecież, zabić wszystkich swoich kwiatów. Jeśli zauważycie jakiekolwiek nieprawidłowości jak np. spalone liście, zrzucanie ich czy oklapnięte liście, natychmiast reagujcie i przestawcie doniczkę w poprzednie miejsce, gdzie roślince było dobrze. Będziecie musieli znaleźć złoty środek, jednak wcale nie powinno być to trudne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here