fot.unsplash.com

Wiele osób chce pracować online i nie ma w tym absolutnie nic dziwnego. Praca zdalna jest bardzo wygodna, zwłaszcza jeśli nie masz określonych godzin, w których musisz siedzieć przed komputerem. Możesz wtedy robić to, co ci się podoba. Wizyta u lekarza w ciągu dnia? To nie jest problem! Zapomniałaś kupić mleka do kawy i chcesz wyskoczyć do osiedlowego sklepiku? Pewnie! Jakie zawody jednak możesz wykonywać bez wychodzenia z domu i czy potrzebne są ci do nich studia? Odpowiadamy i doradzamy!

Praca online nie jest dla każdego, czyli pułapka we własnych czterech ścianach

Praca zdalna brzmi naprawdę super. Możesz pospać, do której godziny chcesz. Nie nastawiasz budzika. W przypadku, w którym zgłodniejesz czy chcesz się napić, absolutnie nic ci w tym nie przeszkodzi. Dzwoni mama? Jasne, odbierasz, w końcu szef nie stoi ci nad głową, teraz jesteś swoim własnym szefem. Praca online wydaje się także oszczędnością, w końcu nie trzeba tankować samochodu czy nawet wcale nie jest ci on potrzebny, jednak mimo wielu plusów taki rodzaj pracy, podobnie jak i każdy inny, ma wiele wad. Jakich?

Jeśli pracujesz w domu warto zorganizować sobie miejsce do pracy jak biurko, które oczywiście musisz gdzieś umieścić. To jednak nie wszystko. Praca zdalna, choć wygodna, wymaga bardzo dużego skupienia. Jeśli zaczniesz w połowie pracy przeglądać social media czy też zabierzesz się za generalne, wiosenne porządki, szybko okaże się, że tego dnia nie zrobiłaś nic. Kilka dni minie, terminy się zbliża, a ty wszystko będziesz robiła na ostatnią chwilę. Oczywiście, zdarzają się dni, kiedy na dworze panuje burza, tobie wysiadł internet czy też źle się czułaś i to jest całkowicie normalne, jednak musisz swoją pracę rozplanować tak, aby na pewno się wyrobić i to w miarę w rozsądnych ramach czasowych.

fot.unsplash.com

Zawody, które możesz wykonywać online – grafika komputerowa

Jednym z zawodów, który śmiało możesz wykonywać online jest grafika komputerowa. Oczywiście nie jest to zawód dla każdego. Nie liczą się jednak studia, a umiejętności. Aby zostać grafikiem, musisz oczywiście posiadać portfolio. Do portfolio wklejasz prace, które zlecają ci klienci. Jak zostać grafikiem? Najlepiej będzie zrobić kursy, zarówno te stacjonarne, jak i internetowe, jednak to nie wszystko. Do pracy grafika potrzebujesz zmysłu estetyki, tego niestety nie da się wyuczyć.

Cała reszta zależy od twojej determinacji. Jeśli nie masz klientów, aby zbudować portfolio, stwórz coś samodzielnie. Może to być ulotka, kalendarz czy grafika, która zapowiada koncert w twoim mieście. Nawet jeśli koniec końców nigdzie tego nie wykorzystasz, może to trafić do twojej teczki. Jeśli zamiast grafiki użytkowej skupiasz się na rysunku, stwórz sobie w domu prawdziwą galerię. Zacznij malować obrazy, także te na komputerze. Wykorzystasz je nie tylko do portfolio, ale także i jako ozdobę twojego domu.

fot.unsplash.com

Zawody, które możesz wykonywać online – wirtualna asystentka

Kolejnym zawodem, który wykonujesz jedynie online jest wirtualna asystentka. Co robi taka osoba? Wszystko to, co robi normalna asystentka tylko, że z własnego łóżka czy laptopa. Zakres obowiązków może być różny. Wszystko zależy od tego, jakie zadania przygotuje dla ciebie szef. Możesz w jego imieniu zarezerwować stolik w restauracji, umówić go na wizytę do lekarza, wystawić fakturę, przedstawić potencjalnemu klientowi ofertę firmy i wiele więcej. Jeśli chcesz stawiać pierwsze kroki w tej dziedzinie, zacznij od dodania się na grupy tematyczne na Facebooku.

Jeśli masz doświadczenie jako asystentka, zdecydowanie łatwiej będzie ci podjąć pierwsze zlecenie, w końcu pracowałaś już na takim stanowisku, a jedyna różnią to miejsce twojej pracy. W przypadku, w którym nigdy wcześniej nie miałaś styczności z tym zawodem, konieczne może być zrobienie kursów. W sieci znajdziesz ich naprawdę sporo, zatem zdecydowanie zachęcamy cię do poszukiwań. Oczywiście, większość z nich jest płatnych, jednak nie jest to wygórowana kwota, której nie będziesz w stanie zapłacić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here